Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi Mi Note - 5.7-calowy phablet ze Snapdragonem 801 oraz Dual-SIM

Bartek_Go 16 Sty 2015 14:05 999 0
  • Xiaomi Mi Note - 5.7-calowy phablet ze Snapdragonem 801 oraz Dual-SIM
    Chińska marka Xiaomi rośnie w siłę i to nie tylko na rynku chińskim, ale i międzynarodowym. Na wczorajszej konferencji zaprezentowała ona nowy phablet.
    Mi Note zaopatrzony został w 5.7-calowy ekran pracujący w rozdzielczości Full HD - 1920 x 1080px i chroniony przez szkło Gorilla Glass 3gen.

Sercem telefonu jest chipset Qualcomm Snapdragon 801 integrujący procesor z czterema rdzeniami Krait 400 taktowanymi zegarem 2.5GHz oraz układ graficzny Adreno 330.
    Ponadto posiada on 3GB pamięci RAM oraz 16GB lub 64GB wbudowanej pamięci Flash.

Aparat główny wyposażony został w 13Mpx matrycę oraz dwie diody LED, zaś kamera przednia pracuje w rozdzielczości 4Mpx.
    Specyfikacja urządzenia obejmuje również obsługę sieci 4G LTE, moduł Dual-SIM, Wi-Fi w standardzie 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS, A-GPS, złącze microUSB oraz wyjście audio-jack 3.5mm.
    Wbudowana bateria ma pojemność 3000mAh. W tym miejscu warto wspomnieć, że phablet wspiera technologię Quick Charge 2.0, pozwalającą w 30min. naładować akumulator od 0% do 60%.
    Na rynku dostępne będą dwie wersje kolorystyczne: biała oraz czarna. Design telefonu może się podobać zwłaszcza dzięki zaokrąglonym, szklanym krawędziom oraz metalowym ramkom.

Sprzęt pracuje pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop z nakładką systemową MIUI 6.
    Xiaomi Mi Note trafi do sprzedaży 27 stycznia w cenie 370USD (16GB), czyli ok. 1380PLN oraz 450USD (64GB), czyli ok. 1670PLN.

Źródło:
    http://www.gsmarena.com/xiaomi_announced_new_...te_phablet_with_57inch_display-news-10772.php

• Mitronik