Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Efekt gitarowy + mikrofon z phantomem

16 Sty 2015 14:13 1116 3
  • Poziom 9  
    Panowie poradźcie,
    kumpel zwrócił się do mnie z pytaniem o przerobienie efektu gitarowego (delay) na gniazda XLR pod mikrofon zasilany phantomem. Z tym, że dotychczas podłącza on mikrofon do phantoma i z phantoma do miksera, a teraz chce podłączyć jeszcze do tego delaya.
    Teraz ten efekt działa na dużych Jackach mono.
    Tak się zastanawiam, jak to zrobić żeby tym phantomem nie uszkodzić efektu? jeśli zmienię mu gniazda i podłączę:
    mikrofon -> delay -> phantom -> mikser - będzie to chodzić?
    czy musi być:
    mikrofon -> phantom -> delay -> mikser
    Tak czy inaczej niezależnie od opcji, jak będzie się mieć zasilanie 48Vphantoma na ten efekt, może go uszkodzić?

Nie robiłem nigdy takich rzeczy, a elektronikę traktuje całkiem hobbistycznie, pomóżcie panowie!!!
  • Poziom 42  
  • Poziom 29  
    Nie napisałeś jaki to delay. Analogowe biorą prąd rzędu 10-30 mA, a cyfrowe 200-300mA. W żadnym wypadku PHANTOM nie da rady tego zasilić. Poza tym, aby to zrobić trzeba jednak mieć jakąś wiedzę. Najprostszym rozwiązaniem jest nic nie robić i połączyć to następująco:
    mikrofon -> mikser (z PHANTOMem) + delay w gniazdo INSERT. Nie trzeba nic robić i na pewno będzie działać.

Marek
  • Poziom 9  
    Marek, efekt jest analogowy, jest to kopia deep blue delay, tak czy inaczej dzięki za podpowiedz, myślę że twoje rozwiązanie będzie najlepszym rozwiązaniem!