Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko zamrażarka Ardo CO 30 B

12 Maj 2005 18:30 3030 5
  • Poziom 15  
    Od niedawna jestem czytelnikiem elektrody i postanowiłem napisać co mnie gnębi. Mam chłodziarko zamrażarkę Ardo CO 30 B. Jest to już dość stary sprzęt, ale działa i jest w dobrym stanie. Problem polega na tym , że po zakupie miała miejsce dziwna awaria , a mianowicie nie do końca rozmrażała sie płyta , która znajduje się w górnej części chłodziarki i w serwisie ( takie jest moje zdanie) nie do końca usunięto chyba te usterke. Przez jakiś czas chyba było dobrze chociaż to moje odczucie.
    Już po gwarancji do obecnego czasu ma miejsce coś takiego , a mianowicie urządzenie to powinno się samo rozmrażać i dzieje się tak , ale po pewnym czasie ( około miesiąca ) za płytka chłodząca z lewej strony w górnym rogu zaczyna się osadzać lód i niestety po jakimś czasie robi sie taka duża bryła lodu i trzeba odmrażać cały sprzęt bo ten lód aż odpycha te płytkę i boję się ,że kiedyś ją wyrwie ze ściany tylnej.Wiem , że to stary sprzęt, ale działa i dlatego piszę bo może akurat jest na to jakaś rada tylko naprawiający był nie ten. Pozdrawiam wszystkich naprawiających .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 1  
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    skryn napisał:
    Bryła lodu w części chłodziarkowej ARDO?
    Aż mnie krew zalewa ze złości! Mam taką jedną "na tapecie" i za nic w cho...ę jej nie można pomóc... :? (sprężarka, blokady, termostaty- za nic). Raczej: złom; przynajmniej "bidoki" będą mieć jakiś pożytek... :wink:.

PS. Układ- szczelny!

To moze wina zamoknietej izolacji termicznej? ;)
  • Poziom 1  
  • Poziom 24  
    ja przeregulowal bym temp zalaczenia termostatu tak zeby zalanczala sie np "o jeden stopien C pozniej" ,wtedy moze i ta czesc parownika ktora sie oszrania zdazy sie odmrozic. Najpierw zmierzyc nalezalo by jednak temp zalanczania przed regulacja ,bo jak zalancza sie przy 7 stopniach i wiecej to nie ma sensu podnosic tej temp ,bo sie bedzie wszystko psulo.