Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] wekta - Podłączenie domofonu wekta

sebek2029 16 Jan 2015 15:12 4116 1
    sebek2029
    Level 9  
    Witam,

Potrzebuje pomocy w podłączeniu domofonu wekta, nie wiem jaki to dokładnie model. Nie mam pojęcia co z czym połączyć, ponieważ nie wiem jak był podłączony stary domofon. Przewód jest 6 zylowy, z tego co przeczytałem obie zworki mają być zdjęte. Poniżej załączam zdjęcia. Pozdrawiam
    zybex
    Helpful for users
    Zworki mają być zdjęte całkowicie (lub postawione w pion), tak aby łączyły ze sobą sąsiadujących szpilek.
    Podłączenie jest proste. Trzeba tylko trochę cierpliwości. Najprościej jest najpierw znaleźć dwa kabelki, po których zwarciu działa zamek przy wejściu. Jak ustalisz które to kabelki to podłączasz js pod zacisk 5 i 6 (kolejność dowolna bo to tylko styki przycisku).

wekta - Podłączenie domofonu wekta

Inna łatwa opcja to ustalenie kabelka słuchawkowego i masy. W tym celu przyłączamy próbnie kabelki do zacisków 2 i 3. Musimy usłyszeć odgłosy z mikrofonu w kasecie przy drzwiach. Pozostałe dwa kabelki to wywołanie, na którym nic nie ma (gdy nikt nie dzwoni) i mikrofon, na którym jest napięcie stałe.

Zaciski 7 i 8 pozostają wolne.

Opis podłączenia innego unifonu do instalacji 6 żyłowej jest na pierwszym obrazku. W kolumnie z prawej strony jest instrukcja postępowania przy nieznanej instalacji. Link