Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Siena 1.4 8V - Jakie świece do tego bolidu?

t.marynski 16 Sty 2015 19:04 981 10
  • #1 16 Sty 2015 19:04
    t.marynski
    Poziom 17  

Poczytałem troszeczkę, o np. to KLIK i nie wiem co chrześniakowi w Sienę wkręcić. Życie nauczyło w tak prostych silniczkach bez LPG nie bawić się w "zachód" i wkręcać Iskry. Pamiętam jednak czasy gdy Punto I pod moim dachem lata temu z silnikiem 176B2000 jakoś za specjalnie na Iskrach jeździć nie chciało. Mam tu na myśli ilość elektrod. Będąc wtedy jeszcze młodym-gniewnym wpakowałem 4 elektrodowe Bosche i powiem że zadowolony byłem. Spalanie faktycznie spadło, silnik inaczej pracował i jakoś ogólnie - szybciej się te pudełeczko zbierało. Mam pytanko. Co sądzicie o dzisiejszych świecach? Które świece można śmiało wpakować w taki motorek?
    Zastanawiam się nad czymś tanim, max. 8,9zł za sztukę bo i tak więcej nie warto. I teraz pytanie: Jedna, dwie, trzy czy cztery elektrody do 178B2000?

0 10
  • #2 16 Sty 2015 19:20
    1027404
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 16 Sty 2015 19:27
    t.marynski
    Poziom 17  

W jakiej hybrydzie? I czemu mam go świecą uwalić?

0
  • #4 16 Sty 2015 19:31
    autoas
    Poziom 42  

Jedź do serwisu fiata i kup dedykowane dużo nie kosztują....nie rozumiem po co taki temat na forum i tak każda odpowiedź będzie różna i nie będzie ci się podobać...

0
  • #5 16 Sty 2015 20:00
    t.marynski
    Poziom 17  

autoas, rozumiem że 3,4 elektrody to szał no ale co macie przeciw dwóm? A może lepiej - zadam inne pytanie:

poszukuję kodów dwuelektrodowego zamiennika NGK BKR5EZ.

W tym przypadku wszystkie odpowiedzi mi się spodobają

0
  • #6 16 Sty 2015 20:05
    autoas
    Poziom 42  

t.marynski napisał:
    poszukuję

No ale gdzie szukasz, tu u nas na forum?
    W każdym motoryzacyjnym lub na allegro pełno...kup dedykowane Magneti Marelli...

0
  • #7 16 Sty 2015 20:08
    t.marynski
    Poziom 17  

Chodzi mi o oznaczenia kodowe takich zaminników np. od Magneti czy Boscha właśnie po to by je znaleźć w sklepach. Ciężkie jest czytanie wymiarów każdej ze świec a opisy są tak XXX XXX XXX napisane że... XXXX XXX XXX mnie gdy ... szukam...

0
  • #8 17 Sty 2015 21:35
    t.marynski
    Poziom 17  

No i wyszło na to że miałem rację. Aż się wykosztowałem i kupiłem te Iskry dla testu. Jadąc dzisiaj rano do klienta (ponad 55km, samochód zatankowany na ciepłym silniku) - po wyjeździe ze stacji paliw (do tankowany do pełna + bujanie by wlazło pod sam korek) wymieniłem świeczki na nowe Iskry. Kable i reszta zostawione. Starałem się jechać normalnie, bez wariacji, max. 70km/h, ruszać emerycko itp. itd. Po przejechaniu około 55,6km miałem stację więc zalałem pod sam korek. Wlazło 5,25litra więc wyszło 9,45L/100!
    Gdy skończyłem fuchę - podjechałem raz jeszcze na stację w drodze powrotnej (ta sama stacja, Orlen i ta sama zupa PB95). Zalałem pod sam koreczek i po wyjeździe zmieniłem świece na 2 elektrodowe Boscha. Różnicę poczułem już w chwili odpalania silnika. Cyk i działa. Drogę powrotną miałem dosłownie taką samą jak drogę dojazdu. Identyczna. Taka sama prędkość i reszta. Po dojechaniu pod dom zrobiłem tym razem 55,3km. Pod domem mam stację więc zalałem pod sam koreczek. Wlazło 4,38litra. Średnia z wyliczeń 7,91l/100.
    Pod domem zmieniłem dodatkowo filtr powietrza, filtr paliwa i dałem nowe przewody NGK.
    Dostałem telefon żem zostawił u klienta przez przypadek skrzynkę ze śrubokrętami na strychu. No to rura. Ta sama trasa i ten sam schemat testu. Tankowanie pod full. Na miejscu do tankowałem 3,92litra czyli auto zeszło z prawie 9,5L do 7,07l/100 czyli do wartości jaka przystała na taki silniczek 1.4 8V.
    Lepszego testu zrobić chyba nie można a ludzie wszędzie twierdzą: zwykłe świece takie jak producent zaleca. Czarno na białym wyszło ponad 1,5l przepału na setkę. 9,45 a 7,91 to przecież 1,54 litra na każdej setce! No nie mogę uwierzyć.

0
  • #9 18 Sty 2015 08:38
    bandi21
    Poziom 29  

No ja też nie mogę uwierzyć.

Dodano po 2 [minuty]:

załóż sześcio elektrodowe to może zacznie przybywać paliwa w zbiorniku.

0
  • #10 18 Sty 2015 10:47
    ociz
    Moderator Samochody

t.marynski napisał:
    takie jak producent zaleca

Gdzie niby producent zaleca Iskry?
    Jedne z zalecanych do tego silnika to NGK BKR5EKC. Trochę po czasie, ale i tak się nie mieszczą w przedziale cenowym który sobie założyłeś.

0
  • #11 18 Sty 2015 10:54
    t.marynski
    Poziom 17  

bandi21 napisał:
    załóż sześcio elektrodowe to może zacznie przybywać paliwa w zbiorniku.
    takie płytkie, aż dziw że reprezentujesz jakiś poziom, szok. Tak się ma jak się nie ma racjonalnego wytłumaczenia na normalne zjawisko którym jest lepsze spalanie mieszanki.

ociz napisał:

Gdzie niby producent zaleca Iskry?

Miałem na myśli ogólne zalecenia do stosowania świec 1 elektrodowych.

Dobra. Temat do zamknięcia. Mam co chciałem, licznikom w dystrybutorach wiarę pokładam więc nic dodać nic ująć. Temat off.

0