Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Części do sprzętu audio eksploatacyjne

zdzisiek1979 16 Jan 2015 19:45 2652 5
    zdzisiek1979
    Level 38  
    Witam.
    Mam takie troszkę dziwne pytanie. W prawdzie nawet nie wiem jak o to spytać i dlatego dałem dziwny tytuł.
    Od pewnego czasu chodzi mi po głowie zabawa z próbą zakupu magnetofonu szpulowego ( nie polskiego ) w celu dokonania odnowienia dla siebie. Ot tak dla spróbowania czegoś nowego i zabicia czasu.
    Wiadomo że jednym z elementów określę to eksploatacyjnych są paski napędowe układ mechaniczny. Czy jest szansa że coś się dokupi do magnetofonu z lat 70 paski może rolki dociskowe? Czy pozostaje tylko próba dopasowania i pozyskania części z dawcy?
    Szukałem w internecie i przyznam się ze nie znalazłem. Jest jeszcze jakiś wybór do kaseciaków. Tak samo z głowicami.
    Jeśli działacie w kierunku reanimacji / konserwacji magnetofonów to jak radzicie sobie z paskami i innymi trudno dostępnymi elementami? wręcz nie dostępnymi?

Nie chciał bym wejść w temat i zostać z sprzętem jako eksponat akumulujący na sobie kurz.
    ankowalik
    Level 24  
    Pomysł przedni. Do każdego "zabytku" zawsze coś się dobierze. Często idzie jak po grudzie, ale potem mega satysfakcja. Jakąś rolkę zrobilem swego czasu z kilku warstw koszulek pcv i kleju "butapren". Dla chcącego .... :D
  • Helpful post
    Futrzaczek
    Admin of Retro group
    zdzisiek1979 wrote:
    Czy jest szansa że coś się dokupi do magnetofonu z lat 70 paski może rolki dociskowe?

Są firmy, które wykonują takie elementy na zamówienie, nawet w sensownych cenach. Szukałem takiej przy okazji reanimacji magnetofonu Philips Stereo 4408. Nie korzystałem jeszcze z ich usług, ponieważ jestem porozrywany po całym kraju, ale jak przeszukasz moje posty, to powinieneś znaleźć namiary.

Znalazłem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2033671.html
    zdzisiek1979
    Level 38  
    No to troszkę tak nieciekawie i chyba więcej wysiłku jest w poszukiwaniu części niż wkładu pracy naprawczej.

Kiedyś spotkałem się z takim zestawem uszczelki że był jeden długi kawałek i docinało się na wymiar i sklejało. Tak sobie myślę czy ktoś podejmował rozpaczliwe próby dorabiania paska poprzez skrócenie i próbę klejenia / wulkanizacji paska?

Troszkę mam obaw by wejść w temat i zostać się na lodzie. Zabawa w magnetofon szpulowy to prócz kosztu magnetofonu to pozostają tez szpule i taśmy. I nie wiem czy teraz warto zaczynać przygodę od podstaw. Zaś kupienie sprawnego za kilkaset zł to nie oto mi chodzi. Chcę pogrzebać, trochę doświadczenia zdobyć z mechanizmami ich.
    Futrzaczek
    Admin of Retro group
    zdzisiek1979 wrote:
    Tak sobie myślę czy ktoś podejmował rozpaczliwe próby dorabiania paska poprzez skrócenie i próbę klejenia / wulkanizacji paska?

W Łodzi była jeszcze niedawno (i pewnie nadal jest, tylko znaleźć w wyszukiwarce nie umiem) firma, która wycinała wszelkiej maści paski poprzez cięcie gumowej rury na pasek o żądanej szerokości. Może rodowici Łodzianie powiedzieliby więcej na temat, mnie nigdy tam nie było, widziałem tylko paski przez nich wycinane.