Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring zewnętrzny małego gospodarstwa. Rozwiązanie techniczne.

kolos59 17 Jan 2015 00:11 3957 27
Optex
 • #1
  kolos59
  Level 17  
  Witam wszystkich!

  Mam potrzebę "wyskrobania" monitoringu w małym gospodarstwie (w lesie).

  Wymyśliłem sobie rozwiązanie, które jest na załączonym rysunku.

  Monitoring zewnętrzny małego gospodarstwa. Rozwiązanie techniczne.

  Proszę bardziej doświadczonych kolegów o opinię "czy to w ogóle zadziała".

  Budżet zmusza do systemu hybrydowego. Docelowo 3 kamerki analogowe + jedna IP 720p(priorytet) zewnętrzne z oświetlaczami IR.

  Połączenie z internetem w tym układzie nie jest "strategiczne" niemniej musi być możliwe.
 • Optex
 • #2
  sosarek

  Level 43  
  Zamiast UPSa możesz zastosować zasilacze buforowe z akumulatorami 12V 17Ah.
  Zamiast koncentrycznego z zasilaniem możesz użyć kabla UTP i video balunów.
  W ziemi kabel UTP żelowany w peszlu (lepiej położyć dodatkowo jeden na wszelki wypadek.
  W rejestratorze może być potrzebna aktualizacja oprogramowania.
 • #3
  slike99
  Level 11  
  Pamiętaj, żeby dostać się 'po staremu' do kamer z zewnątrz po CDMA, będziesz musiał mieć stałe ip z otwartymi portami, które można wziąć tylko w umowie na firmę.
 • Optex
 • #4
  kolos59
  Level 17  
  Dzięki za zainteresowanie tematem.

  Do kolegi Sosarek: Koncentryka jest mi wygodniej użyć, a UTP i baluny są przy przejściu ziemią oznaczone jako T. Zasilacze buforowe, muszę zgłębić temat.

  Do kolegi slike 99: jest jeszcze metoda na obejście dyn DNS tutaj: https://monitoruj.pl/dyndns ,nie próbowałem ale może zadziała.
 • #5
  sosarek

  Level 43  
  Widziałem, tylko jak dla mnie za dużo kombinacji, prócz tego UTP wyjdzie Cię taniej, na kablu puszczasz zasilanie i wizję, w przypadku wymiany kamer na IP w przyszłości nie musisz kłaść nowego okablowania...
  Zasilacze buforowe 12V o wydajności do 7A (np.Pulsara) wraz z akumulatorem żelowym 12V 17Ah.
 • #6
  suworow
  VIP Meritorious for electroda.pl
  kolos59 wrote:
  Do kolegi slike 99: jest jeszcze metoda na obejście dyn DNS tutaj: https://monitoruj.pl/dyndns ,nie próbowałem ale może zadziała.

  A na co to ma pomóc?
  pozdrawiam
 • #7
  slike99
  Level 11  
  Niestety ddns nic nie pomoze gdyz w cdma orange porty blokuje, jedyna opcja jest chmura ktora zapewnia producent rejestratorow w twoim przypadku bcs
 • #8
  kolos59
  Level 17  
  Ok. W takim razie nie będzie podglądu online :).

  Jeszcze jedna sprawa. Czy ONVIF gwarantuje kompatybilność kamer IP? Zastanawiam się czy muszę stosować rejestrator i kamerę tego samego producenta. Znalazłem ciekawsze kamery IP niż posiada w swojej ofercie BCS. Gdzieś czytałem że mogą być jakieś problemy z detekcją ruchu którą zamierzam wykorzystać. Wiem że kamerka może funkcjonować jako niezależne urządzenie a ja chciałem sterować detekcją z poziomu rejestratora i ważne jest tylko aby rejestrator widział kamerę i odbierał z niej obraz.
 • #9
  faja_kanzas
  Level 19  
  kolos59 wrote:
  eszcze jedna sprawa. Czy ONVIF gwarantuje kompatybilność kamer IP?


  Tutaj kolego jest różnie nikt nie zagwarantuje ci kompatybilności. Z praktyki wiem że może być tak że kamera będzie obsługiwana w 90% przez rejestrator(czyli będzie działało nagrywanie ciągłe + detekcja, menu osd, zmiana rozdzielczości itp). Możesz tak trafić że pomimo Onvifu nie połączy Ci się rejestrator z kamerą. Najczęściej spotykana sytuacja przeze mnie to nagrywanie ciągłe i to wszystko
 • #10
  jpl
  Level 34  
  kolos59 wrote:
  Budżet zmusza do systemu hybrydowego.


  Rozumiem że nie masz zbyt dużo kasy na ten system ?

  kolos59 wrote:
  Znalazłem ciekawsze kamery IP niż posiada w swojej ofercie BCS


  Niestety na rynku obecnie panuje papier... puste opisy które wg teori - oferują to samo co droższe zamienniki, ale w praktyce jest o wiele gorzej. Kupisz kamere za 300PLN która jest niby taka sama jak inna kamera za 1500 - ale w praktyce wszystko sie wiesza, obraz w nocy jest zaszumoniony itp.

  Dodatkowo jest to minitoring w lesie - więc najprowdopodobniej nie ma tam zbytnio światła ... więc ta kamera IP może bardzo słabo widzieć (nawet IR'y mogą nie pomóc, jeżeli kamera za bardzo zwolni migawke - obraz stały będzie piękny, ale w ruchu - zamazany).

  Jeżeli masz szukać tanich rozwiązań hybrydowo - IP..... to lepiej daj sobie spokój bo efekt końcowy będzie gorszy niż stosowanie samych kamer analogowych.

  Ja bym zrobił system na którymś rozwiązaniu analoghd albo TVI.
  W AHD kamery na IMX238 - bardzo dobrze widzą w nocy. Sygnał do 300 metrów możesz puszczać skrętką przy pomocy zwykłych transformatorków. A obraz masz jak z kamery IP 720p. Nie musisz się martwić o kompatybilność itp.
  Czyli w efekcie wszystkie kamery będziesz miał 720p - w cenie analoga.
  Zestaw ahd (rejestrator, 4x kamery z IR zewnętrzne z 2,8-12mm , dysk 1TB, transformatorki) - wyjdzie cie koło 2000-2200 brutto.
 • #11
  nowicjusz50
  Level 13  
  na jaką odległość pójdzie sygnał po skrętce? bo w tej chwili montaż koncentryka to już cofnięcie się z rozwojem
 • #12
  jpl
  Level 34  
  Na skrętce bez problemu leci na 200 -250 metrów.
  Ja przetestowałem na rolce skrętki (300 metrów), przesłałem 4 sygnały AHD 720p po transformatorkach (czyli po 4 transformatorki na każdym końu kabla) - poszło bez żadnego problemu a co najważniejsze bez zakłóceń.
 • #13
  kolos59
  Level 17  
  Quote:
  Zestaw ahd (rejestrator, 4x kamery z IR zewnętrzne z 2,8-12mm , dysk 1TB, transformatorki) - wyjdzie cie koło 2000-2200 brutto


  Muszę zbadać rynek. Z tego co się orientuję to 2000 może zabraknąć na AHD.

  Nie upieram się przy koncentryku, a właściwie już wiem że go nie będzie :).

  Kamera którą oznaczyłem na schemacie jako IP ; obraz musi być na tyle dobrej jakości aby z 15m rozpoznać rejestrację samochodu i twarz.
  Jeśli analog AHD temu podoła to nie widzę przeciwwskazań.

  Na system planuję przeznaczyć 2-3k zł na tą chwilę i nie muszę mieć 4 kamer od razu.
 • #14
  sdsi
  Level 10  
  slike99 wrote:
  Niestety ddns nic nie pomoze gdyz w cdma orange porty blokuje, jedyna opcja jest chmura ktora zapewnia producent rejestratorow w twoim przypadku bcs


  Można zastosować VPN, np. http://neorouter.com/

  Trochę zachodu, ale po po prawnycm skonfigurowaniu - działa; można dostać się z zewnątrz do sieci zestawionej poprzez GPRS czy 3G. Sprawdzałęm na Plus-ie; działa :)
 • #15
  nowicjusz50
  Level 13  
  jpl a możesz coś więcej powiedzieć o tych kamerach AHD w porównaniu z kamerami SDI
 • #16
  jpl
  Level 34  
  sdsi wrote:
  Można zastosować VPN, np. http://neorouter.com/

  Trochę zachodu, ale po po prawnycm skonfigurowaniu - działa; można dostać się z zewnątrz do sieci zestawionej poprzez GPRS czy 3G. Sprawdzałęm na Plus-ie; działa :)


  W rejestratorach masz funkcje p2p - ona odpowiada temu co napisałeś... W tych ahd działa to na zasadzie takiej że dostajesz specjalny unikalny numer dla każdego rejestratora - i teraz np przez telefon komórkowy możesz rejestrator dodać poprzez IP lub poprzez ten numer. Wpisujesz numer i masz połaczenie z reejstratorem. Przelatuje to przez wsyzstkich dostawców internetu GSM..... play / plus / t-mobile - przelatuje bez problemu.

  kolos59 wrote:
  Muszę zbadać rynek. Z tego co się orientuję to 2000 może zabraknąć na AHD.

  Nie zabraknie - spokojnie odlicz od detalu 5-10% rabatu na całośiowy system który każdy dostawca z góry da za płatnośc gotówką na przykład.

  nowicjusz50 wrote:
  jpl a możesz coś więcej powiedzieć o tych kamerach AHD w porównaniu z kamerami SDI

  HD-SDI to standard gdzie obraz jest przesyłany cyfrowo po kablu koncentrycznym, po tym kablu leci obraz nieskompresowany bardzo wysokiej jakości (do fullHD), nastepnie przechwytywany jest przez rejestrator i kompresowany (do jakości takiej jak oferują kamery IP). Plusem jest to że obraz wyświetlany w podziale jest bardzo dobrej jakości i bez żadnych opóźnień. Natomiast minusem jest to że musisz mieć dobrej jakości kabel koncentryczny - bo tylko po koncentryku leci ten obraz.

  Natomiast AHD / CVI / TVI - są to technologie analogowe, gdzie sygnał to zmodyfikowany specjalnie sygnał analogowy - czyli transmisja jest analogowa, z tym że po innych częstotliwościach. Zaletą jest to że możesz przesyłać obraz na większe odległości, obraz można przesyłać po skrętce z wykorzystaniem tanich transformatorków, oraz obraz końcowy jest podobnej jakosci jak obraz w przypadku kamer IP.
  Zaletą bardzo dużą jest to że cena jest bardzo dobra, oraz prostota budowy samej kamery w środku.

  Dla przykłądu tania kamera IP ma w sobie 2-3 płytki z przynajmniej 5-6 układami BGA/SMD.... które w niskiej cenie są często podróbkami lub odrzutami produkcji.... do tego niestabilny soft itp - czyli więcej problemów
  Kamera HD-SDI - ma 3 ukłądy BGA.... stabilna bo nie ma softu, ale wrażliwa na zakłucenia
  Kamera AHD - ma 1 układ SMD, budowe prostą jak kamera analogowa - łatwa w naprawie - stabilna, nie ma softu itp
 • #17
  kolos59
  Level 17  
  Pogrzebałem trochę w sieci. Odnoszę wrażenie że technologi AHD, HD-CVI, 1000TVL , to półśrodki próbujące załatać różnicę cenową między analogiem a IP. Większość sklepów które przejrzałem ma w swojej ofercie coś z ww. towaru jednak żeby był jakiś wielki wybór to nie powiem.

  Kolejna kwestia jest taka że jakość nie powala, a cena jak najbardziej.

  Rejestrator 4 kanałowy (bez hdd) z dolnej półki, który potrafi obsłużyć ten sygnał : no name 580zł, BCS 730zł o lepszych nawet nie wspominam. Wydajny przetwornik A/C jak widać kosztuje.

  Kamery AHD 780p (jak to nazywają): no name 300zł (obiektyw 3,6), no name z przetwornikem Sony Exmor 450-600zł, BCS 350-650zł. 1000TVL są odrobinę tańsze.

  Generalnie wychodzi mi że wynalazek o nazwie AHD byłby tańszy od IP o 10 do 30%. Co nie za bardzo przekonuję mnie by iść w 100% w technologię analogową.

  Kolego jpl jeśli masz jakieś namiary na tanie sklepy to poproszę, bo ja za cholerę nie mogę się zmieścić w 2k zł.

  Gdzieś mi coś dzwoni, że analog to przeżytek, znika z rynku i ładowanie no powiedzmy tych 1000$ w starą technologię jest odrobinę nie rozsądne :) Poza tym transmisja analogowa nigdy nie dorówna cyfrowej, to niezaprzeczalny fakt.

  Dodam iż w obecnym stadium projektu schemacik z początku tematu jest nieaktualny :P, a stan mojego umysłu jest wątpliwy...
 • #18
  jpl
  Level 34  
  kolos59 wrote:
  Odnoszę wrażenie że technologi AHD, HD-CVI, 1000TVL , to półśrodki próbujące załatać różnicę cenową między analogiem a IP


  1000TVL kamery są to czysto analogowe kamery przesyłające sygnał standardem PAL +960H - który maksymalnie przesyła 700TVL (1000TVL odnosi się do rozdzielczości przetwornika) - To jest sygnał czysto analogowy..... z przeplotem i wszystkimi bolączkami tego standardu.

  kolos59 wrote:
  to półśrodki próbujące załatać różnicę cenową między analogiem a IP


  Każda technologia ma swoje zalety i wady. Wszystko zależy od zastosowania.
  Spójż na to inaczej, jeżeli wymagasz od kamery generowania obrazu 720p, nagrywania z detekcji ruchu - to czy to będzie kamera IP czy to będzie AHD - nie ma totalnie znaczenia...
  I ta i ta kamera będzie generowała obraz 720p.

  60% klientów oczekuje nagrywania z detekcji ruchu, łatwego odtwarzania, bezproblemowej pracy, podglądu przez internet i tyle!
  Widziałem wiele instalacji robionych na tanich kamerach noname - gdzie po 2 latach instalatorzy znikali.... gdzie nie było nowego oprogramowania, gdzie kamera sie zrestartowała i klient nie wiedział jakie ma IP nawet....

  To ja wole zainstalowac kamerę 720P AHD/CVI/TVI zamiast 720p IP - gdzie jak kamera padnie - to wiadomo że padła - wymiana, regulacja, przełączenie jest dziecinnie prosta - tak jak w przypadku analoga.

  kolos59 wrote:
  Generalnie wychodzi mi że wynalazek o nazwie AHD byłby tańszy od IP o 10 do 30%. Co nie za bardzo przekonuję mnie by iść w 100% w technologię analogową.


  Cały czas próbuje powiedzieć że kamera IP w cenie 300 PLN to jest pomyłka. Pomyśl... taka kamera w zakupie u chińczyka kosztuje około 30 USD!!! Czy za 30 USD wyprodukujesz dobry skomplikowany produkt ? Ja mam u siebie kamery właśnie takie tanie.... VIDI, MW, APTI - to są kamery z firmy chińskiej longse / acesee / cantonk - moge ci powiedzieć że tam nawet MAC adres sieciówki jest podrabiany softowo! Soft tych kamer jest bardzo ubogi.... One tylko na papierze ładnie wyglądają.

  Zauważ że dobre najpopularniejsze kamery IP HIK'a czy BCS'a kosztują po 500-600 pln NETTO - to chyba coś znaczy że najwięksi producenci który trzepią tego w milionach sztuk - nie produkują tych kamer za przysłowiowe 30 USD, tylko za 2-3 x więcej - bo wiedzą że te kamery muszą chodzić po 3-4 lata.

  kolos59 wrote:
  Kolego jpl jeśli masz jakieś namiary na tanie sklepy to poproszę, bo ja za cholerę nie mogę się zmieścić w 2k zł.


  Łap na priva namiar
 • #19
  nowicjusz50
  Level 13  
  kolego jpl powiedz mi bo tak przyglądam sie. Czy są kamery AHD o rozdzielczości 1280x960 są dostępne? Chciałem porównać kamery AHD i IP ale aby to zrobić to trzeba mieć takie same rozdzielczości. Ty tak porównujesz cene kamer AHD i Ip ale to trzeba przy tych samych rozdzielczościach tak mi się wydaje. Powiedz mi jeszcze czy AHD przesyła sygnał audio przez kabel oraz czy rejestratory obsługują tylko kamery AHD czy również IP oraz Analogi? te informacje przydadzą sie innym instalatorom.
 • #20
  jpl
  Level 34  
  nowicjusz50 wrote:
  Chciałem porównać kamery AHD i IP ale aby to zrobić to trzeba mieć takie same rozdzielczości. Ty tak porównujesz cene kamer AHD i Ip ale to trzeba przy tych samych rozdzielczościach tak mi się wydaje.


  Porównuje cenę do kamer 720P - czy to kamera IP czy to AHD - tak naprawdę obraz 720p wycinany jest z przetwornika który ma rozdzielczość 1280x1024 (lub 1280x960). Czyli wycinane są obszary na górze i dole - zostaje obraz panoramiczny (żadna kamera 720p nie wykorzystuje pełnego obszaru przetwornika... bo obraz były nierealnie ściśnięty).

  Tak naprawdę od każdej kamery 720p, lepsza jest kamera 1,3MP pod względem rozdzielczości. Natomiast czasami ważniejszą rzeczą jest przetwornik oraz jego prawdziwa światłoczułość.... Bo co mi z kamery która widzi trochę więcej.... ale w nocy już kicha?

  Ja mam taką zasadę że lubię dystrybutorów którzy podają co w kamerach jest w środku, potem sobie mogę łatwo znaleźć filmy na yt, i zobaczyć jak każdy przetwornik się sprawuje.

  nowicjusz50 wrote:
  Powiedz mi jeszcze czy AHD przesyła sygnał audio przez kabel

  Standard ahd obsługuje to podobno, ale producenci z tego nie korzystają :( zobaczymy co z ahd 2.0

  nowicjusz50 wrote:
  rejestratory obsługują tylko kamery AHD czy również IP oraz Analogi

  Są rejestratory które obsługują tylko Analogi i AHD ale sa też takie rejestratory które obsługują analogi, AHD i kamery IP do 1080p.
 • #21
  Fotodetektor

  Level 30  
  jpl wrote:
  Są rejestratory które obsługują tylko Analogi i AHD ale sa też takie rejestratory które obsługują analogi, AHD i kamery IP do 1080p.


  Kolego czy podłączałeś taki zestaw analog, AHD i do tego IP ?
  Mam hybrydę 16-stkę BCS i myślę aby to zastosować?
 • #22
  nowicjusz50
  Level 13  
  Fotodetektor wrote:
  jpl napisał:
  Są rejestratory które obsługują tylko Analogi i AHD ale sa też takie rejestratory które obsługują analogi, AHD i kamery IP do 1080p.


  Kolego czy podłączałeś taki zestaw analog, AHD i do tego IP ?
  Mam hybrydę 16-stkę BCS i myślę aby to zastosować?


  Kolega jpl chyba nie podłączał bo brak odpowiedzi. Nie wiem po co jpl tak podkręca a potem milknie z wypowiedziami
 • #23
  sebfire
  Level 17  
  Fotodetektor wrote:
  jpl wrote:
  Są rejestratory które obsługują tylko Analogi i AHD ale sa też takie rejestratory które obsługują analogi, AHD i kamery IP do 1080p.


  Kolego czy podłączałeś taki zestaw analog, AHD i do tego IP ?
  Mam hybrydę 16-stkę BCS i myślę aby to zastosować?  Pod BCS-a niestety nie podepniesz AHD. Tam wykorzystywana jest technologia HD-CVI. W rejestratorach 720P nie ma możliwości podłączenia kamer analogowych. Dopiero pojawia się to w serii 1080P ale w tych droższych.

  Spójrz jeszcze sobie na HD-TVI. Tam rejestratory (nawet najprostsze) rozpoznają automatycznie wchodzący sygnał: analogowy czy HD-TVI. Oprócz tego nie ma podziału na serie rejestratorów 720P czy 1080P. Słabsze zapisują 25kl/s w 720P natomiast 12kl/s w 1080P, przykład:
  http://www.internec.pl/hd_tvi/hd-tvi-2/rejestratory-hd-tvi/i7-t0604vh.html
  http://www.systemyalarmowe.pl/i7t0604vh-rejestrator-hdtvi-kanaly-hd-kanal-ip-p-1175.html

  Do tego kamery HD1080P w bardzo dobrej cenie:
  http://www.internec.pl/hd_tvi/hd-tvi-2/kamery-hd-tvi-1080p/i8-41c.html
  http://www.systemyalarmowe.pl/i841c-28mm-kamera-hd1080-kopulkowa-zewnetrzna-p-1171.html
 • #24
  jpl
  Level 34  
  Fotodetektor wrote:
  Kolego czy podłączałeś taki zestaw analog, AHD i do tego IP ?
  Mam hybrydę 16-stkę BCS i myślę aby to zastosować?


  Niestety miałem przyjemność testować taki rejestrator... dostałem do testów jakiegoś typowego chińczyka , oznaczenie REJW4. Niestey tutaj sprawdza się zasada, jak coś kosztuje stówke i ma wszystko to jest do....
  Kamerę ONVIF którą mam od HQvision (stara 1,3mp) - wykryło ale po dodaniu rejestrator się zwiesił.
  Potem dodałem acti.... nic nie poszło :(

  Rejestrator mega .... plastik :( masakra. Usługa p2p na chińskim serwerze o którym nic nie wiadomo, już miałem raz przypadek że po wpisaniu klucza p2p.... zobaczyłem obraz z innego miejsca na świecie... LOL.

  Myślę że trzeba poczekać aż producenci dopracują jakieś rozwiązanie tutaj

  nowicjusz50 wrote:
  Kolega jpl chyba nie podłączał bo brak odpowiedzi. Nie wiem po co jpl tak podkręca a potem milknie z wypowiedziami


  Poprostu pracuje... ostatnio 3 systemy złożone. Z doświadczenia ostatniego mogę powiedzieć że technoligia p2p w rejestratorach to fajny bajer :)
  Nie musze nic pzekierowywać, nie musze dzwonić po infoliniach orange! Poprostu leeeeci.

  Dodano po 22 [minuty]:

  sebfire wrote:
  Spójrz jeszcze sobie na HD-TVI. Tam rejestratory (nawet najprostsze) rozpoznają automatycznie wchodzący sygnał: analogowy czy HD-TVI. Oprócz tego nie ma podziału na serie rejestratorów 720P czy 1080P. Słabsze zapisują 25kl/s w 720P natomiast 12kl/s w 1080P, przykład:


  Kolego SebFire - możesz podać jakie mają przetworniki te kamery HD-TVI w wersji fullHD ? Chodzi mi o konkrecnit model

  Zauważyłem ostatnio że z tymi kamerami fullHD zaczyna być tak jak z kamerami IP... poprostu kamery 2MP mają w nocy słabszą czułość niż kamery 1,3MP! WIęc wychodzi że narazie trzeba tam gdzie jest mało światłą stosować 1,3MP, a tam gdzie mamy oświetlenie można dawać fullHD.
 • #25
  Korgoth
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Hej, podepnę się do tematu.

  Mam właśnie na testach zestawy rejestrator/kamera z HD-TVI, HD-CVI i AHD.
  Sceptycznie podchodziłem do tematu, bo z natury analogiem się brzydzę. Ale naopowiadali mi cuda nie widy, więc mówię, sprawdzę.

  AHD (mam tylko model kamery AHD-1339IRC720/L) - to jest jakaś porażka, niby mam jakiś starszy model, czekam aż w końcu podeślą mi coś nowego, bo aktualnie to co mam, wygląda praktycznie jak "dobry analog" (taki oksymoron). Obraz z dzień - paskudny, w nocy (przepraszam za wyrażenie) rzygi.

  HD-CVI (BCS) w porównaniu do AHD wygląda O NIEBO lepiej. Serio. Kamera w praktycznie tej samej cenie, ale bez regulowanego obiektywu. Niby minus ale wolałbym mieć stały ale dobry niż to paskudztwo.
  Obraz w miarę czysty jak na kamerę FullHD za te pieniądze. Ale....

  HD-TVI (Hikvision) - i tutaj pewnie zaraz mnie ktoś posądzi o to, że promuję jakąś markę, bo będę się zachwycał. Ale od razu mówię - dotknij i uwierz. Weź na testy.
  Sprawa jest prosta, w tej samej cenie co HD-CVI masz NIEPORÓWNYWALNIE lepszą jakość obrazu.
  Dużo mniej szumów - a co za tym idzie, więcej szczegółów i mniejszy bitrate.
  Dużo większa światłoczułość - w nocy widać to na pierwszy rzut oka
  Lepszy WDR - w HD-TVI czy to w nocy czy w dzień, balans wygląda idealnie, dużo lepiej niż ten D-WDR w tanich Hikach serii 2.

  Obrobię film z AHD i też wrzucę.
  Niedługo też będę miał filmy z menu rejestratorów. I tutaj znów HD-TVI bije na głowę, bo ma analizę obrazu na nagranym materiale (przekroczenie linii, wykrycie intruza).
 • #26
  nowicjusz50
  Level 13  
  Korgoth TY jesteś handlowcem czy instalatorem bo czytając twoje posty to tak wygląda mi że przeskakujesz z firmy do firmy ale może to tylko takie wrażenie, po zatym widziałem że handlujesz hikiem
 • #27
  Korgoth
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Po prostu jak się do czegoś przekonam, coś się sprawdzi, to się na to przerzucam - technika idzie do przodu i moim zdaniem nie ma sensu stać w miejscu i na to patrzeć.

  Przerzucam się z firmy na firmę, w momencie kiedy dany producent zaczyna znacząco wyprzedzać innych.
  Handluje Hikiem? Oczywiście, a kto nie handluje? Poza tym - spodziewasz się, że będziemy udzielać rad i polecać sprzęt, którego nie znamy?
  Dlaczego jest tak, że jak ktoś poleca rozwiązanie Satela - to doradza, a jak poleca dana markę kamer - to jest handlowcem o.0
 • #28
  nowicjusz50
  Level 13  
  to jakie marki możesz zaoferować jeżeli chodzi o monitoring? Czy ropama, satela też oferujesz?