Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lokalizator GPS Teltonika FM1100 konfiguracja

17 Sty 2015 01:02 9081 56
  • Poziom 15  
    Witam potrzebuję pomocy przy konfiguracji Lokalizatora teltonika FM1100 lokalizator kupiłem nowy niestety nie otrzymałem żadnej płyty z oprogramowaniem , znalazłem na internecie oprogramowanie FM11XX_Configurator_v1.1.7.15 po podłączeniu lokalizatora wykrywa nowe urządzenie instalują się sterowniki itp.
    Niestety podczas próby połączenia w programie wyskakuje błąd dotyczący wersji oprogramowania jak na załączonym zdjęciu.
    Próbowałem wgrać inne wersje niestety na wszystkich wyskakuje ten sam błąd i nic dalej nie można zrobić

Jeśli dobrze przeczytałem to potrzebuję wersje oprogramowania X.1.6.Y niestety nigdzie nie mogę znaleźć

Generalnie chcę to urządzenie skonfigurować pod stronę orange-gps.tracker.com będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc, urządzenie chcę zamontować w swoim prywatnym aucie
    Dziękuje

• Poziom 11  
    Teltonika nie rozdaje oprogramowania na płytach CD przynajmniej do tych urządzeń nigdy nie było
    "wyskakuje błąd dotyczący wersji oprogramowania " dokładnie w tym jest problem dlatego najlepiej wziąć od sprzedawcy, bo wgrywanie czegokolwiek z internetu moze do niczego nie doprowadzic
  • Poziom 15  
    tropicielgps napisał:
    Teltonika nie rozdaje oprogramowania na płytach CD przynajmniej do tych urządzeń nigdy nie było
    "wyskakuje błąd dotyczący wersji oprogramowania " dokładnie w tym jest problem dlatego najlepiej wziąć od sprzedawcy, bo wgrywanie czegokolwiek z internetu moze do niczego nie doprowadzic

Dziękuję za odpowiedz , już znalazłem właściwą wersję oprogramowania.
    Skonfigurowałem urządzenie niestety na stronie ciągle pokazuję "Brak danych"
    Proszę o pomoc co zrobiłem źle

Lokalizator GPS Teltonika FM1100 konfiguracja Lokalizator GPS Teltonika FM1100 konfiguracja Lokalizator GPS Teltonika FM1100 konfiguracja Lokalizator GPS Teltonika FM1100 konfiguracja

• Poziom 43  
    Wejdź w któryś z tych folderów i sprawdź czy nie ma tam tylko opisu programu, lub postanowień licencyjnych w naszym języku.
  • Poziom 15  
    sosarek napisał:
    Wejdź w któryś z tych folderów i sprawdź czy nie ma tam tylko opisu programu, lub postanowień licencyjnych w naszym języku.

jest tylko plik:
    Teltonika.Windows.Forms.resources.dll

• Poziom 11  
    sosarek napisał:

A do czego niby to potrzebne? W sensie postanowienia licencyjne?

A jaka karta jest w urzadzeniu?
    I czy ustawione czasy przesylania danych?
  • Poziom 15  
    tropicielgps napisał:
    sosarek napisał:

A do czego niby to potrzebne? W sensie postanowienia licencyjne?

A jaka karta jest w urzadzeniu?
    I czy ustawione czasy przesylania danych?

Karta Orange Free
    Nie wiem gdzie ustawić czasy przesyłania danych ?

Znalazłem tylko takie ustawienia dotyczące czasów:
  • Pomocny post

Poziom 11  
    Szanowni Panowie, podpowiadam, że wszystkie ustawienia, które pokazuje @patnet są prawidłowe. Urządzenie musi na nich działać. Mam pewne (ok. 5 letnie) doświadczenie w konfiguracji FM-ów Teltoniki.
    Jest malutki szkopuł, ale sprawa jest zasadnicza: w ustawieniach na stronie orange.gps-trace.com, należy wpisać numer IMEI własnego lokalizatora.
    Kliknij wpierw wizerunek klucza maszynowego i pojawi się okno właściwości urządzenia. Jak na załączonym rysunku -> pole "ID urządzenia" to właśnie IMEI.
    Potrzebny jest też numer telefoniczny karty SIM (choć bez tego też działa).
    UWAGA: nie można powtórzyć tego IMEI i tego numeru telefonu w innych i nowych kontach na tym serwerze.
    W tej chwili sytuacja w lokalizatorze @patnet jest taka, że wysyła on dane na w/w serwer, ale serwer nie rozpoznaje, do którego użytkownika te dane przypisać. Na orange.gps-trace.com jest ponad 300tys. użytkowników z całego świata.
    Mało tego - po wpisaniu IMEI, pojawią się wszystkie dane, historycznie wcześniej wysłane, a dotychczas nie przypisane.

Panu @tropicielgps i innym podpowiadam, że oficjalną stroną producenta tych urządzeń jest www.teltonika.lt i tam można znaleźć potrzebne sterowniki, konfiguratory i krótkie opisy. Natomiast "User manuale" są tylko dla autoryzowanych przedstawicieli.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Dzisiaj walczyłem z tym pół dnia i się poddałem :(
    Numer i imeil mam wpisany na stronie jednak żadne dane nie spływają na serwer
    Co jeszcze mogę zmienić ?
  • Pomocny post

Poziom 11  
    Spokojnie proszę spać.
    Już napisałem ale jeszcze nie wysłałem maila na PW.
    Najważniejsze, to proszę mi jutro przysłać Plik z konfiguracją jaka została zapisana do FM-a

Jak widzę na jednym ze screen'ów, podczas zatrzymania, FM pobiera dane satelitarne co 600sek. (10 min.) i wysyła je też co 600sek. Po zapisaniu konfiguracji do FM-a, w skrajnym przypadku wartości te mogą się dodać i pierwszy kontakt FM-a z serwerem może nastąpić ca. po 20min.
    Jeśli w tym czasie następowała nowa konfiguracja, to sytuacja się powtarza, a danych na serwerze brak.
    Spokojnej nocy

• Poziom 11  
    kgrzegor napisał:

Jak widzę na jednym ze screen'ów, podczas zatrzymania, FM pobiera dane satelitarne co 600sek. (10 min.) i wysyła je też co 600sek. Po zapisaniu konfiguracji do FM-a, w skrajnym przypadku wartości te mogą się dodać i pierwszy kontakt FM-a z serwerem może nastąpić ca. po 20min.

Trochę słabo tłumaczone jak na pięcioletnie doświadczenie w konfiguracji Teltoniki, bo z tego co ja widzę to prześle te dane dopiero po zebraniu 10 rekordów o ile jest wpisany kod operatora żeby brało z Home (i to w zależności jakie ustawienia łączeń z internetem)
    kgrzegor napisał:

Panu @tropicielgps i innym podpowiadam, że oficjalną stroną producenta tych urządzeń jest www.teltonika.lt i tam można znaleźć potrzebne sterowniki, konfiguratory

to proszę wskazać tym osobą gdzie na stronie www.teltonika.lt są aktualne oprogramowania, bo my je mamy z dedykowanej strony, a właściwie najnowsze bezpośrednio udostępniane. A firmvare 1.06.15 nie polecam, jeśli to starsze urządzenie to wziać do niego przynajmniej 1.07.40 jeśli nowsze to 1.10.12
  • Poziom 15  
    Urządzenie działa melduje się na serwerze.
    Do końca nie wiem co było przyczyną braku pozycji ale pomogło skasowanie w ustawieniach GPRS APN user name: puste i APN password:puste
    Wyłączyłem też LTE w ustawieniach karty sim
    Po tych zabiegach od razu pokazał pozycje

Szczególnie chciałem podziękować Panu kgrzegor za okazaną pomoc :)
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam dokładnie to samo urządzenie, u mnie działa z serwerem dopiero po wpisaniu numeru operatora HOME, mam kartę z play i w momencie kiedy przełączy się w roaming (krajowy) znowu nie wysyła danych, dopiero po przypisaniu operatora HOME z roamingu zaczyna znowu wysyłać.
    Ustawione PLAY 26006 i kiedy jest w zasięgu 26006 jest ok, potem łapie roaming TMOBILE 26002 i już nie wysyła, musze ustawić operatora HOME 26002 i jest ok.
    Rozumiem że przez to za granicą nie będzie się łączył?
    Kiedy zostawię pola operatora puste w ogóle nie łączy do serwera.
    Proszę o pomoc chciałbym aby działało jak należy.

• Poziom 11  
    Przecież nie musisz ograniczać się tylko do jednego kodu operatora.
    Z pierwszym wpisanym urządzenie pracuje wg ustawień z "Home",
    następne kody urządzenie pracuje wg ustawień z "Roaming",
    a nie wpisane kody to Unknown.
    Jeśli w każdej sieci chcesz mieć tak samo jak w macierzystej to w zasadzie poustawiaj tylko w unknown, ale to właśnie służy temu żeby w roamingu można było troszkę ograniczyć koszty transferu
  • Poziom 10  
    Nie zrozumiałeś mnie, manuala przeczytałem więc wiem o co z tym chodzi (HOME,ROAMING,UNKNOW), chodzi mi o to że jeśli w HOME mam "0" to w ogóle nie chce łączyć do serwera (na karcie ORANGE, TMOBILE, czy PLAY, "getststatus" podaje GPRS:0), więc tu wpisuje 26002 (kod TMOBILE, ten kod działa również z PLAY).
    Mnie chodzi o to że na karcie PLAY kiedy w HOME mam ustawione w HOME 26006 (KOD PLAY), w momencie kiedy przełączy na roaming krajowy np. TMOBILE (kod 26002), nie łączy do serwera, "getstatus" podaje GPRS:0 ROAMING:1, obojętnie czy mam TMOBILE 26002, PLAY 26006, dopisanych do listy operatorów roamingowych czy nie.

• Poziom 11  
    no to właśnie pisze Ci żebyś sobie ustawił wysyłanie danych również w roaming lub unknown.
    Jak wstawisz tylko dwa kody Play i Tmobile to za chwilę będziesz mial problem z Orange i Plusem, więc dlaczego chcesz sie ograniczać tylko do Home.
    Zrób te same ustawienia łączenia w Roaming (i tam dopisz pozostałych PL operatorow) lub Unknow i bedziesz miał wszędzie tak samo.
    Bo jak sam piszesz w roaming nie masz ustawionego łączenia wiec przecież to zmień, dla Home korzysta tylko z pierwszego wpisanego kodu operatora

a jak w kodach operatora masz 0 to oczywiście że urzadzenie musi korzystać z ustawień zapisanych dla Unknowm bo przeciez nie wykrywa kodu 0
  • Poziom 10  
    ustawienie w home, roaming i unknown mam takie same, nie ma osobnej zakładki żeby nie wysyłał w roamingu ani unknow, dokładnie tak jak piszesz wysyła tylko wtedy kiedy HOME jest taki sam jak podłączona sieć, nawet jeśli lista operatorów jest pusta powinien wysyłać dane jako UNKNOW tak rozumiem
    Nawet kiedy w liście operatorów mam wszystkich wpisanych 26001, 26002, 26003, 26006 to i tak wysyła wtedy kiedy HOME = aktualnie podłączona sieć
    Kiedy HOME=PLAY 26006 a podłaczona sieć to TMOBILE 26002 to nie chce wysyłać (na karcie PLAY, lista operatorów pełna 26001, 26002, 26003)

• Poziom 11  
    a w gprs week time masz "ptaszki" żeby się łączył?
  • Poziom 10  
    Dziękuje,
    choć czytałem manuala nie zerknąłem na GPRS WEEK TIME w roamingu i unknown, teraz chodzi jak należy nawet nie trzeba wpisywać nic w home, super dzieki repik poleciał.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Odświeżę trochę temat :)
    Potrzebuję Fm1110 podłączyć pod szynę CAN w BMW E87 wiem że muszę zmienić sygnał z CAN na FMS , gdzie kupić taki adapter i jaki będzie koszt takiego urządzenia ?
    Czy strona orange.gps-trace.com pokaże parametry z CAN ?
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    zadzwoń do producenta (rozmawiają po polsku) http://www.teltonika.lt/en/pages/view/?id=1174 ale FM1110 nie współpracuje z LV-CAN200, musisz mieć FM5300

Dodano po 1 [minuty]:

patnet napisał:
    Czy strona orange.gps-trace.com pokaże parametry z CAN ?
    wątpię
  • Poziom 15  
    Instrukcja LV-CAN200 potwierdza kompatybilność z FM1110 (Using with FM11YX or FM5300* GPS/GSM Terminal will be able to collect and send vehicle data)
    Szukam raczej tańszego rozwiązania od LV-CAN200 wiem że są polskie firmy produkujące adaptery z CAN/FMS tylko nie wiem jak tego szukać
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    patnet napisał:
    Using with FM11YX
    a widzisz tego nie doczytałem, w Polsce raczej nie kupisz, każdy kto potrzebuje kupuje u producenta

• Poziom 11  
    jak interesuje LV-CAN200 z PL to proszę pisać biuro(malpa)tropicielgps.pl
    do fm1110 nic innego wspołpracującego nie podłaczysz, bo nic innego nie bedzie kombatybilne
    Z FM5300 w BMW nie wyciagniesz CANa bez przystawki bo pracuje tylko w wersji FMS cięzarówek, a bez sensu dawać takie urzadzenie ktore jest droższe i bardziej pradożerne do osobówki.

kiedyś cos wrzucałem na orange-trace za prośbą jednego z klientow z przystawką CAN i dane zbierało wiec dziala

Dodano po 6 [minuty]:

oczywiście fm11 musi mieć odpowiednie oprogramowanie żeby byl kombatybilny, ale to da sie przeroobić. Przystawka LVCAN też jest o tyle dobra że w tym modelu masz zużycie paliwa a nie tylko poziom
  • Poziom 17  
    Posiadam FM1200 i nie chce ruszyc.
    Wszystko skonfigurowane i nie wiem co jest.
    APN internet, z haslami i uzytkownikami i bez i nic.
    GPRS odswiezanie 30s.
    Operatorzy wpisani.
    Dla http://id.wialon.net/#
    wpisane
    Server IP Address: 193.193.165.165 oraz ....165.167
    Server port: 20727
  • Poziom 15  
    Podeślij konfigurację zobaczymy co jest.

• Poziom 11  
    a zasięg GSM jest?
    sprawdzić dzwoniąc na urządzenie czy jest sygnał

• Poziom 11  
    a co za karta i dlaczego kombinowanie z apn?
  • Poziom 17  
    tropicielgps napisał:
    a co za karta i dlaczego kombinowanie z apn?

karta orange
    APN orange i wpisuje z haslem i uzytkownikiem oraz bez
    i niestety nic
    na orange w polaczeniach cos tam nadaje, ale niestety na serwerze nie ukazuje sie