Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak legalnie zerwac plombę?

12 Maj 2005 19:30 7385 4
  • Poziom 10  
    Czy można zerwać plomę z osłony zaciskowej liczanika,celem wymiany kawałka instalacji za nim. Jak to legalnie przeskoczyć. Czy trzeba szukać fachowca?
  • Poziom 11  
    Ja kiedyś u siebie robiłem sam po uzgodnieniu z zakładem energetycznym.Nie wiem jak teraz na to patrzą,a poza tym później za założenie plomby cena chyba podchodzi pod stówkę.Czasem jest taniej wziać gościa z uprawnieniami(pląbownicą).
  • Poziom 21  
    Witam.
    Każda zmiana plomby jest rejestrowana, więc sprawa nie jest taka prosta.Oprócz opłaty za zaplombowanie można załapać sie też na jakąś karę w zależnosci od widzimisie pracowników ZE.Prywatne ,,dogadanie się'' z uprawnionym też sporo kosztuje- 50% ceny ZE
    Prostszą sprawę mają mieszkańcy Spółdzielni mieszkaniowych np. bloków.Elektrycy spółdzielni nie są tacy surowi jak prac .ZE.
    Z nimi można się dogadać - np. zadzwonić późno wieczorem w niedzielę,że padł bezpiecznik na pionie a zamrażara pełna jest jakiejś padliny , a na dodatek leci w TV ciekawy film- zwykle każą sami zrywać plombę i wymieniać bezpiecznik. Rano przychodzą i plombuja.:D

W Twoim przypadku sądzę,że sprawę można załatwic całkiem legalnie i bez kosztów jeżeli faktycznie poszła izolacja.
  • Poziom 23  
    ...u siebie za plombowanie zaplacilem 86zl...
  • Poziom 33  
    "W przypadku powiadomienia dostawcy o zerwaniu lub naruszeniu
    (uszkodzeniu) plomb bądź w przypadku wystąpienia przez odbiorcę o
    zgodę na zdjęcie plomby monterskiej (związane z remontem, modernizacją
    itp.) opłaty ustalone w punkcie 7.8. taryfy energii elektrycznej ulegają
    obniżeniu o 80% i wynoszą:

a) przy układzie z licznikiem do pomiaru bezpośredniego 23,40 zł
    b) przy układzie z licznikiem do pomiaru półpośredniego 29,30 zł
    c) przy układzie z licznikiem do pomiaru pośredniego 39,00 zł"

Takie stawki wynoszą w Stoenie (cytat z ich strony internetowej). Ważne jest, abyś najpierw zamiar zerwania plomby zgłosił telefonicznie. Dzwoń na numer pogotowia energetycznego, bo tam wszystkie rozmowy są nagrywane i jakby co to masz dowód że zgłosiłeś.