Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault laguna 1 - odcięcie przez komputer benzyny.

17 Sty 2015 12:17 1368 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Szukałem podobnego tematu lecz niestety nie udało mi się znaleźć tego czego chciałem. Nie mam jeszcze zbyt wielkiego doświadczenia jeśli chodzi o to forum więc proszę w wyrozumiałość.

Posiadam Renault Lagunę 1 1995r.

Problem jest dość ciekawy. Mianowicie spalił się sterownik (prawdopodobnie zamka centralnego) a w efekcie wystąpiły 2 problemy:
    - oczywiście nie działa zamek centralny w żaden sposób
    - ponadto został odcięty układ paliwa (benzyny)

Ciekawostką jest natomiast, że w związku z instalacją gazową auto bez problemu pali i jeździ na gazie. Przy włączeniu zapłonu wyraźnie słychać pompę paliwową.

Największy problem polega na tym, że mamy zimę a w związku z tym palenie samochodu na gazie w tym przypadku jest dość uciążliwe zwłaszcza podczas większych mrozów gdy nie dam rady trzymać go w garażu.

Zatem nie chodzi mi już o zamek centralny, natomiast czy możemy coś poradzić w związku z paleniem samochodu na benzynie? Gdzie może leżeć problem?

Dodam tylko że nie spieszy mi się wymieniać tego sterownika, gdyż moja laguna zna już swój koniec a jest on dość drogi.

Poza tym ciekawe jest ciągłe mruganie pomarańczowej kontrolki (chyba immobilisera lub zamka centralnego)

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
  • Poziom 42  
    kuba1523 napisał:
    Gdzie może leżeć problem?

Trzeba "usunąć" immobilizer ze sterownika silnika...odszukać tam u siebie takiego magika który się tym zajmuje...
  • Poziom 25  
    Jaki silnik?
    Skoro immo nie pozwala to na benzynie nie odpali.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zamykam, każde rozwiązanie tego problemu będzie kosztowne. Usunięcie immo, wymiana sterownika plus dopisanie lub wymiana całego kompletu. To nie wina mechaników, że masz tanie auto i nie opłaca się inwestować w nie. Nam taniej śrubokręta nie sprzedadzą, bo będziemy naprawiać tanie auto...