Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TEST: Sony KDL-40W605 vs Samsung 40H6400

pawel18 17 Sty 2015 12:21 1452 4
  • #1 17 Sty 2015 12:21
    pawel18
    Poziom 9  

Opinia dotyczy materiału w jakości SD - film z USB 640x272 klatek.
    23 klatki na sekundę

Sceny walki - dość szybkie, dynamiczne. Testowany materiał dość mocno kolorystyczny - wielobarwny, także ciemny i jasny.

Tv przed testem wyzerowane, ustawienia standardowe.

Jako pierwszy Samsung
    Obraz wydał mi się ok, szybki, bez przycięć itp, nawet dość ładny byłem z niego zadowolony - podobał mi się (czytaj dalej recenzje).
    Gdybym miał kupować w tej chwili pewnie bym go wziął.
    Konwersja z 2D do 3D jest śmieszna, pic na wodę. W dodatku okulary bardzo męczą wzrok.

Teraz Sony
    No i było wielkie WOW! Obraz bez porównania lepszy od Samsunga. Kolory, czerń, szczegóły, ostrość. Szybkie sceny znacznie lepsze.
    Wszystko dużo lepsze.

Wróciłem z powrotem do Szajsunga i obraz teraz przy takim porównaniu w ogóle mi się nie podobał. Kolory jakieś dziwne, blade, nie naturalne, zbyt jaskrawe. Bardzo długo bawiłem się ustawieniami aby znaleźć jakiś kompromis w jakości tego obrazu, ale ciągle był on co najwyżej średni. (Stale miałem przed oczami obraz z Sony)
    Obraz w ruchu, był płynny owszem, ale tam gdzie w Sony byłem w stanie zobaczyć szczegóły tu była barwna plama- był nie wyraźny. Brakowało mi szczegółów, był on jakby rozlany.
    Co z tego, że obraz jest płynny jak pokazuje rozmycie.

Powiem tak jeśli ktoś zdecyduje się na zakup tego Samsunga to niech go pod żadnym pozorem nie porównuje do Sony bo będzie bardzo żałował swego zakupu.

W jakości HD nie testowałem w ogóle.

PS. Szkoda tylko, że nie mogłem tego Sony porównać z Panasonic 40AS640 :-(

Teraz się zastanawiam nad tymi dwoma Sony KDL-40W605 czy Panasonic 40AS640

• #3 17 Sty 2015 21:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Przecież to łatwe. Panasonic 490AS640 ma matrycę natywną 100Hz.
    Masz specjalna cenę dla członków forum i jeszcze profesjonalną kalibracją gratis.

• #4 17 Sty 2015 23:38
    pawel18
    Poziom 9  

w obu menu chodzi dość szybko. W Sony tylko się trochę mu przyjrzałem gdyż przy standardowych ustawieniach nie musiałem nic grzebać i ustawiać - chyba 1 rzecz zmieniłem i tyle. Tak tylko z ciekawości przeglądnąłem wszystkie opcje. Jest ich mniej niż w Samsungu, ale za to łatwiej go skonfigurować.

W Samsungu jest sporo opcji do ustawienia, ale czy to ułatwia sprawę - wcale nie.
    Na początku mi kolory nie przeszkadzały, ale po porównaniu z Sony trochę czasu zajęło zanim ustawiłem go "właściwie". Choć dalej nie było to co bym chciał. Jestem trochę wybredny jeśli chodzi o jakość obrazu :-)
    Z resztą każdy by był pewnie po takim porównaniu.

-------------------------
    Sony ma owszem matrycę natywną 50Hz, jednak w ogóle tego nie odczułem.

Co do tego Panasonica 40AS640 z tego co czytałem lubią czasem przyciąć obraz.
    Zastanawia mnie czy nie jest to wina zbytniego podkręcenia ustawień, upłynniaczy itp.

Tak na marginesie w sklepie przetestowałem też Panasonica TX 42 AS500
    Obraz chodził płynie, jednak było widać duże piksele (nie wiem jak się to nazywa fachowo). Oddalając się nieco obraz już był lepszy, ale jak dla mnie to za słaby...

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson