Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pracujacy non stop wentylator klimatyzacji

FEJS_VIP 17 Sty 2015 13:12 1269 3
  • #1 17 Sty 2015 13:12
    FEJS_VIP
    Poziom 10  

Witam,
    Panowie mam mały problem, a mianowicie: Wczoraj chcąc wyjechać autem AUDI A4 B6 AWX, usłyszałem, że działa wentylator, wsiadłem do auta, akumulator był już rozładowany do tego stopnia, że nawet nie zakręcił. Tak więc kable, odpaliłem auto, pojechałem do garażu, wypiąłem klemę (po wskazówka od paliwa ześwirowała) i pomyślałem, że to pomoże. Niestety. Sprawa wygląda tak:

Podczas jazdy, wszystko jest ok. Gaszę auto, po 30-40 sekundach włącza się wentylator klimy, działa 5 sekund, gaśnie, 10 sekund spokoju, 5 sekund chodzi, 10 sekund spokoju i tak w koło macieju. VAG, a raczej ten darmowy VCDS i niebieski kabelek nic nie wskazały poza zacinającą się klapką recyrkulacji.

Na chwilę obecną jeżdżę z wypiętym wentylatorem, bo skurczybyk nonstop śmiga jak gaszę auto. Jakieś pomysły? Gdzie zacząć szukać?

0 3
  • #2 17 Sty 2015 14:25
    pusty20
    Poziom 22  

Na postoju z odpalonym silnikiem i wyłączoną klimatyzacją też tak się zachowuje?Może problem z wtyczką lub wiązką do czujnika ciśnienia w układzie klimatyzacji?

1
  • #3 17 Sty 2015 14:45
    ociz
    Moderator Samochody

Tak w ogóle to go załącza sterownik silnika a nie klimatyzacji.

1
  • #4 31 Sty 2015 15:04
    FEJS_VIP
    Poziom 10  

Nie wiem czy to rozwiązało problem, ale do tego wszystkiego auto przestało odpalać. Problemem była zalana puszka z komputerem i przekaźnikami. Po osuszeniu puszki, wymianie przekaźników - wszystko wróciło do normy.

Temat można zamknąć.

0
  Szukaj w 5mln produktów