Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router - Jaki polececacie router to udostepnainia WIFI przez kabel?

17 Sty 2015 14:15 1539 24
  • Poziom 15  
    Witam

Posiadam w domu sieć WiFi.
    Posiadam także telewizor i komputer bez WiFi do którego kablem z routera internetu nie połączę (nie miałbym jak go puścić).

Potrzebuję routera, który odbierze sygnał z mojej sieci WiFi i przekaże go kablowo do moich 2 urządzeń.

Wymagania:
    1. Niezawodny - aby nie trzeba go było często restartować
    2. W rozsądnej cenie
    3. minimum 2 gniazda LAN
    4. Mniejszy niż większy jeśli to możliwe - obecnie używam TP-Link TL-WR1043ND i jestem zadowolony, więc ta firma ma u mnie dobrą opinię.
  • Switche POE
  • Poziom 36  
    AIRLIVE WL-5460AP v2
  • Poziom 43  
    Może zamiast wifi spróbujesz PLC?
  • Moderator - Sieci, Internet
    TP-Link WR743NDv2
  • Poziom 15  
    hermes-80 napisał:
    Może zamiast wifi spróbujesz PLC?

Jak na mój gust, takie rozwiązanie tylko zwiększa cenę (potrzebował bym 2 urządzeń zamiast jednego - czyli więcej kabli, prądu zużytego i miejsca, a także urządzenie jest mniej praktyczne), a nie ma rozsądnego uzasadnienia (chyba, że wskażesz mi choć jedną zaletę takiego rozwiązania, gdy jakość sygnału WiFi to nie problem)
  • Specjalista Sieci, Internet
    Router musi działać w trybie AP Client. Warunkiem poprawnego działania AP Clienta poziom sygnału z routera głównego ( WR-1043) w miejscu ustawienia klienta musi wynosić około -70dBm. Zrób pomiary inSSIDerem lub WiFi Analyzerem( na Android). A co do PLC to prawidłowo skonfigurowane połączenie po sieci energetycznej jest dużo stabilniejsze niż po WiFi.
  • Switche POE
  • Poziom 15  
    matek451 napisał:
    A co do PLC to prawidłowo skonfigurowane połączenie po sieci energetycznej jest dużo stabilniejsze niż po WiFi.

Dziękuję za troskę, ale niestety to dla mnie nie jest wartościowe z kilku powodów:
    1. Pisałem, że zasięg jest dobry w tym miejscu, aby Cię uszczęśliwić sprawdziłem i na starym telefonie z androidem mam -66dBm
    2. Nie podałeś jakie PLC masz na myśli, czyli nawet jakbym brał to pod uwagę to bez konkretnych urządzeń podanych nie mógłbym tego porównać do WiFi - przypominam, że muszą być minimum 2 gniazda LAN, a większość PLC ma tylko 1 gniazdo (w sumie nie widziałem z 2 gniazdami)
    3. W ogóle nie interesuje Cie jaka jest instalacja - a ta jest dość stara, co prawda wszystko działa dobrze, ale nie mam pojęcia jak dokładnie wygląda linia między interesującymi mnie gniazdkami, ani czy po drodze występują jakieś urządzenia mogące powodować zakłócenia.
    4. Jakby się bał, że będą problemy z WiFi to bym poprowadził kabel, a nie bawił się w PLC

Podsumowując dla mnie PLC to:
    -niepotrzebne ryzyko, że nie będą działać poprawnie z moją siecią
    -dodatkowy kable, dodatkowe urządzenie, potrzebne kolejne gniazdko
    -dodatkowe zbędne koszty

Proszę powiedz mi dlaczego tak bardzo polecasz PLC ? Oraz jakie konkretnie Twoim zdaniem warto by było kupić i i ile by mnie to kosztowało - a także podać uzasadnienie dlaczego maiłbym wydać tyle pieniędzy, jeśli zrobienie to przez router WiFi jest nawet kilka razy tańsze (do PLC musiałbym pewnie dokupić dodatkowy router, aby rozdzielić sygnał)?
  • Poziom 43  
    qwertasdfgqwertasdfg napisał:
    większość PLC ma tylko 1 gniazdo

A to switcha nie można tam zastosować - mam tak i działa.
    niepotrzebne ryzyko, że nie będą działać poprawnie z moją siecią

Będą - tylko nie takie za 100 zł.
    dodatkowy kable, dodatkowe urządzenie, potrzebne kolejne gniazdko

Ale to pewność działania - jak działa wifi - wszyscy wiemy.
    dodatkowe zbędne koszty

Potrzebuję routera, który odbierze sygnał z mojej sieci WiFi

A to nie są zbędne koszty? - też ze 150/200 zł potrzeba na nowy router.
    (do PLC musiałbym pewnie dokupić dodatkowy router, aby rozdzielić sygnał)?

U mnie - modem kablowy Cisco EPC 3212 - Asus RT-N18U - DEVOLO dLAN 500 AVtriple+ KIT - 2 switche Cisco - 3 komputery i serwery Synology DS 713+ i Netgear Ultra 2 - drukarka sieciowa.

Oczywiście, zrobisz jak zechcesz.
  • Poziom 15  
    KOCUREK1970 napisał:

A to switcha nie można tam zastosować - mam tak i działa.

Napisałem wyraźnie, że chciałbym aby nie zajmowało dużo miejsca/było mniejsze niż większe, a ty mi polecasz 3 urządzenia zamiast 1 - jakieś żarty

KOCUREK1970 napisał:

A to nie są zbędne koszty? - też ze 150/200 zł potrzeba na nowy router.

To już jest szczyt wszystkiego ;)
    Po pierwsze router mogę kupić spokojnie poniżej 150zł
    Po drugie podaj jakie urządzenia PLC polecasz i jaki switch do tego - i podaj ile to by kosztowało

KOCUREK1970 napisał:

Ale to pewność działania - jak działa wifi - wszyscy wiemy.

Pisałem, że gdybym miał obawy to bym poprowadził kabel

Wybacz, ale skoro takie rzeczy piszesz to twoje rady nie są przeze mnie mile widziane, ponieważ nic nie wnoszą do rozwiązania mojego pytania - starasz się tylko mi nachalnie narzucić swój punkt widzenia - a tak się składa że to jest moja dziedzina z wykształcenia, więc co nieco o tym, a po prostu szukam rozsądnego cenowo i sprawdzonego urządzenia.
  • Poziom 43  
    @qwertasdfgqwertasdfg
    Arogancja i wściekłość ?.

Po drugie podaj jakie urządzenia PLC polecasz i jaki switch do tego - i podaj ile to by kosztowało

Napisałem WYRAZNIE co posiadam - problemy z czytaniem?, a switch możesz tam wstawić jaki chcesz.
    KOCUREK1970 napisał:
    Oczywiście, zrobisz jak zechcesz.

starasz się tylko mi nachalnie narzucić swój punkt widzenia

Po takim mnie potraktowaniu - szukaj sobie sam - tyle.
  • Poziom 15  
    KOCUREK1970 napisał:

Po takim mnie potraktowaniu - szukaj sobie sam - tyle.

Albo piszesz tu aby pomóc rozwiązać problem, albo nie wiem w jakim celu.

Krytykujesz mnie, ale gdy zapytam o szczegóły to się obrażasz.
  • Poziom 43  
    gdy zapytam o szczegóły to się obrażasz

Czego nie zrozumiałeś z moich wpisów?.
  • Poziom 15  
    KOCUREK1970 napisał:

Czego nie zrozumiałeś z moich wpisów?.

Wszystko zrozumiałem, ale pytaniem tego tematu jest jakie urządzenie kupić - konkretny model

Pytałem jakie urządzenia polecasz i ile by to kosztowało - bez tego twoja wypowiedź dla mnie nie wnosi absolutnie nic do tematu.
  • Poziom 43  
    pytaniem tego tematu jest jakie urządzenie kupić - konkretny model

KOCUREK1970 napisał:
    DEVOLO dLAN 500 AVtriple+ KIT

ile by to kosztowało

KOCUREK1970 napisał:
    szukaj sobie sam

Ja dałem za ten zestaw 200 zł, net UPC 60 Mb - pocisk.
  • Poziom 15  
    KOCUREK1970 napisał:

KOCUREK1970 napisał:
    DEVOLO dLAN 500 AVtriple+ KIT

Ja dałem za ten zestaw 200 zł, net UPC 60 Mb - pocisk.

Ile to kosztuje? podaj link, ponieważ jedyne oferty jakie ja widzę są wielokrotnie droższe
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ma być tanio i "niezawodnie" to kup router z trybem AP Client. Sygnał -66dBm jest dostateczny do działania połączenia po WiFi z WR-1043. Polecane routery z AP Client. 8level WRT-150, WRT-300. Konfiguracja http://digileaks.pl/1624-klient-ap-w-wrt-150/ lub WR-743 , WR-710. Konfiguracja http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/tp-link-tl-wr710n-konfiguracja-client/ Jeśli chodzi o niechciane, najtańsze PLC, bez AP WiFi pewny i sprawdzony, szybki zestaw za 99 zł kupisz w salonie Plusa zestaw D-Link DHP-309AV http://www.plus.pl/adaptery . Do tego switch 30 zł. Lub wolniejszy zestaw z odbiornikiem 4xLAN http://allegro.pl/d-link-dhp-343-internet-przez-gniazdko-elektryczne-i4987170376.html Sam używam zestawu z Plusa na bardzo starej, słabej instalacji.
  • Poziom 43  
    Kolego ty wybierasz sprzęt i medium - my podajemy tylko możliwości - nie rozumiem twojej arogancji w poprzednich postach - rzuciłem hasło PLC - nie to nie twoja sprawa.
    @hermes-80 - nie wszyscy doceniają że mają pomoc/support za "free" na forum. Nie ma co się denerwować. Pozdrawiam!
  • Poziom 36  
    Rozwiązanie było podane, za 49 zł.
    AIRLIVE WL-5460AP v2

Najwyraźniej kolega nie szukał rozwiązania.
    MES Mariusz napisał:
    Najwyraźniej kolega nie szukał rozwiązania.

@MES Mariusz widoczniej jakiś "pieniacz" ma kilka różnych rozwiązań podanych ale sam nie wie jak to ugryźć. Pozdrawiam!
  • Poziom 15  
    Dziękuję wszystkim za propozycje urządzeń z kategorii jakie mnie interesowały, teraz z nich wybiorę dla mnie najlepsze.

matek451 napisał:
    Jeśli chodzi o niechciane, najtańsze PLC, bez AP WiFi pewny i sprawdzony, szybki zestaw za 99 zł kupisz w salonie Plusa zestaw D-Link DHP-309AV http://www.plus.pl/adaptery . Do tego switch 30 zł. Lub wolniejszy zestaw z odbiornikiem 4xLAN http://allegro.pl/d-link-dhp-343-internet-przez-gniazdko-elektryczne-i4987170376.html Sam używam zestawu z Plusa na bardzo starej, słabej instalacji.

Dziękuję wreszcie jakaś rzeczowa wypowiedź w kontekście PLC, w sumie szukałem czegoś innego, ale po Twojej wypowiedzi jednak to rozważę.

Do niektórych, którzy wypowiadali się w temacie:
    Nie stworzyłem, tematu, aby szukać pomocy jak skonfigurować sieć, nie potrzebuję pomocy technicznej, po prostu chciałem poznać polecane urządzenia aby nie przepłacić.
    Mogłem kupić sprawdzony router TL-WR1043ND, wgrać openwrt i zrobić to bez pytania nikogo o zdanie, na pewno byłbym zadowolony (tworzyłem już nie raz podobne sieci), ale chciałem wiedzieć, czy można to zrobić z mniejszym i tańszym urządzeniem, nie tracąc zbytnio jakości
  • Poziom 39  
    ...twoje rady nie są przeze mnie mile widziane, ponieważ nic nie wnoszą do rozwiązania mojego pytania - starasz się tylko mi nachalnie narzucić swój punkt widzenia - a tak się składa że to jest moja dziedzina z wykształcenia...

Jesteś wykształcony w "nachalnym narzucaniu swego punktu widzenia"? Nie znałem takiego kierunku nauki.
    Dobre rozwiązanie otrzymałeś już w poście #2 i 4 a w 8 o PLC. PLC polecało ci dwóch kolegów, ale ty lekceważąco potraktowałeś ich porady. I ja też polecam zbudowanie sieci na PLC firmy devolo lub AVM. Za jakość się płaci, za namiastkę trzeba dać 79,- zł...
    Za twoją arogancję i pyszałkowatość trzeba ciebie kolego zapamiętać, aby nigdy nie popełnić błędu z jakimikolwiek poradami i pomocą w twoich tematach.
  • Poziom 43  
    Ale awantura :)

Mogłem kupić sprawdzony router TL-WR1043ND, wgrać openwrt i zrobić to bez pytania nikogo o zdanie, na pewno byłbym zadowolony (tworzyłem już nie raz podobne sieci), ale chciałem wiedzieć, czy można to zrobić z mniejszym i tańszym urządzeniem, nie tracąc zbytnio jakości

Jeśli masz zaufanie do Tp-Linków to nowy TL-WR842ND, wgrać OpenWrt, Gargoyle, DD-WRT (co kto lubi) i można to samo zrobić taniej.
  • Poziom 39  
    @jurek.adam ja się nie awanturuję, jestem daleki od tego.
    Ideą forum jest wzajemnie sobie pomagać w problemach, podpowiadać rozwiązania, dzielić wiedzą.
    Założenie tematu jest równoznaczne z zaproszeniem do dyskusji a nie do postawienia pod pręgierzem.
    Powiedz czy tak powinien reagować na podpowiedzi i propozycje autor tematu? Czyż kulturalne wysłuchanie kolegów a potem samodzielne podjęcie decyzji to takie trudne?
  • Poziom 43  
    To nie do Ciebie tylko ogólnie :) Niektórzy są nerwowi i nie okazują wdzięczności, ale tak to już bywa.