Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utrata partycji NTFS, odzyskanie partycji

17 Sty 2015 16:10 1386 9
  • Poziom 6  
    Witam
    Parę dni temu zakupiłem dysk, żeby rozszerzyć obecne partycje, wszystko ładnie się udało, ale jako że nieco się spieszyłem to dodałem cały dysk na jedną partycje a chciałem go rozłożyć na dwie, jak kliknąłem opcje "zmniejsz wolumin" i podczas gdy program liczył ilość miejsca, elektrownia stwierdziła ze odłączy zasilanie na jakiś czas... Po włączeniu komputera ponownie partycji nie widać a miejsce które było przypisane do partycji teraz jest opisane jako "Nieprzydzielone" prawdopodobnie padła tablica partycji. Jest możliwość przywrócenia tego bez utraty danych? Odzysk nie wchodzi w grę, ponieważ nie posiadam na tyle dużego dysku aby wszystko zgrać. Część tego dysku jest również przypisana do innej partycji, a ta działa normalnie. Załączam zrzuty z DMDE oraz diskmgmt. Partycja była na dysku 0 oraz na dysku 1, te 8mb. Utrata partycji NTFS, odzyskanie partycji Utrata partycji NTFS, odzyskanie partycji
    W załączniku pierwsze 2048 sektorów z dysku
  • Poziom 13  
    Polecam jakikolwiek soft do odzyskiwania partycji. Swego czasu miałem podobnie, z tym, że program do partycjonowania się zawiesił. Korzystałem bodajże z Advanced Disk Recovery i było ok.
  • Poziom 6  
    Gdyby to było takie proste to bym nie pisał, lecz sęk w tym że jakikolwiek soft nie działa:

Spróbuje tym co podałeś
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wlej obrazek z DMDE z widokiem partycji tego dysku.
  • Poziom 6  
    Jest w pierwszym poście, chyba że o coś innego Ci chodzi
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kliknij szukaj NTFS i czekaj może coś znajdzie.
  • Poziom 23  
    Erosik napisał:
    Po włączeniu komputera ponownie partycji nie widać a miejsce które było przypisane do partycji teraz jest opisane jako "Nieprzydzielone"

Witam,polecam program, którym można odzyskać tę partycję.
    EASEUS Partition Master 10.2
  • Specjalista HDD Recovery
    No i mamy wysyp specjalistów polecających programy zamiast myślących logicznie.

"Najlepiej to kup 20 różnych programów za 2 miliony złotych i na pewno będziesz miał posprzątane"

Czy już myślenie nie obowiązuje?
    Czy tylko klikanie w klawisz bezmyślnie?

Z moich obserwacji wynika, że duch wiedzy w narodzie ginie z kolejnym rokiem młodego pokolenia.

Po pierwsze - primo
    Dane należy zabezpieczyć i to przynajmniej w minimalnym stopniu czyli w zakresie modyfikowania.

Przed wykonaniem doczytaj do końca :
    Po drugie w dmde wystarczy na początek usunąć LDM i dodać wpis z B i F jako partycje podstawową.
    Zapisać zmiany oczywiście przy podpowiedzi wykonać kopie partycjonowania.

Restart dysku (czyt. wył - wł) i patrzymy jaki mamy efekt.

Problem w tym, że masz tam dwie partycje a jedna zachodzi na drugą.
    Dlatego opisz proszę co tam było ponieważ jeśli wykonasz to co opisałem to odtworzysz partycje o rozmiarze 814 GB a utracisz o rozmiarze 464 GB.
  • Poziom 6  
    Jesli chodzi o dane, które były to całość jest oznaczona jako obszar jest jako nieprzydzielony, więc system nic nie zmodyfikuje w tamtym obszarze. Wcześniej była partycja o o rozmiarze tego nieprzydzielonego miejsca, czyli 683GB, większej partycji dać nie mogę, bo na tym dysku jest jeszcze druga, która działa. Po przeszukaniu tego dysku wyrzuciło mi pełno partycji, ale ta o którą mi chodzi jest jako pierwsza.

I po rozmiarze partycji można wywnioskować, że wyszukana partycja jest zapisana na dysku 0 i dysku 2, dane były zapisane tylko na dysku 0, na dysku 2 nic nie było zamieszczane

EDIT:
    Na dysku nie było nic ważnego, programy gry, filmy, parę zdjęć, wszystko do odtworzenia lub w przypadku zdjęć do odzyskania, ale wiadomo, jeśli jest możliwość, lepiej przywrócić całość niż od nowa wszystko ogarniać
  • Poziom 6  
    Jeszcze jedno pytanie, czy jak odtworzę partycje o rozmiarze 814GB, to czy jest możliwość że naruszę drugą partycję, która aktualnie znajduje się na dysku? Bo jakby nie patrzeć, to nieprzydzielonego miejsca jest tylko 683Gb + ewentualne 74GB z dysku 2