Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wypalony zawór wydechowy w kosiarce tecumsech.

17 Sty 2015 16:14 4293 25
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam kosiarkę tecumsech bvs 143, podczas palenia strasznie lekko się ciągnęło za sznurek, ale zawsze paliła bez problemu.

Ściągnąłem głowice, wyczyściłem trochę patrzę na zawory a tu wydechowy wypalony....

Jaka mogła być przyczyna, i czy mogę tak nią kosić?
    Czy muszę wymienić zawór?
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    W tłumik strzela, jest strasznie nieszczelna przez tłumik ucieka powietrze z mieszanką, może nie jest wypalony, nie wiem pierwszy raz grzebie przy spalinówce.

Nagaru prawie nie było pod głowicą, tłok cylinder bez żadnych rys.
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    Musisz zrobić tak jak kolega pisał, dotrzeć zawór jak się jeszcze da albo nowy i koniecznie sprawdź i wyreguluj luzy na zaworach. Jak wsadziłeś stary wypalony zawór to tak się dzieje. Podrzuć fotkę zaworu i głowicy.
  • Poziom 10  
    Wypalony zawór wydechowy w kosiarce tecumsech.

Sprawdzałem "luzy" na zaworach, nie ma ich, dlatego nie ma sprężania, zawory są cały czas otwarte lekko.

Jak wyregulować luzy?

Chyba jak nie wsadziłem, bo nic nie ruszałem w niej, kosiarka jest z włoch, leżała zarośnięta trawą...
    Dziadek pogrzebał i odpalił, i kosiłem nią sezon...
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    No właśnie nie ma żadnych luzów, wyjąłem zawór wydechowy, w miejscu gdzie powinien się stykać z blokiem, jest cały okopcony.

Chyba powinien w miejscu stykania się z blokiem być czysty, dobrze myślę?
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc, w poniedziałek spróbuję podczyścić.

Dosłownie po kilka setnych mm jest na zaworze syfu, więc musi cały czas być otwarty.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    No, dobrze, ale jak zawór nie dochodzi do gniazda w bloku, to przecież nie będzie można go dotrzeć...

Wyczyszczę gniazda, oraz zawory benzyną, żeby wszystko zeszło, i ustawię luzy.
    Przecież nie wymieniam zaworów, są dopasowane, ale jak będzie nieszczelna to dotrę je.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Wczoraj kosiarka leżała na podłodze, i pewnie nie widziałem luzu.
    Jednak luz jest, dotrę na pastę zaworową, może obejdzie się bez rozbierania.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Wiem o tym.

Pytałem dziadka, o pastę do zaworów, powiedział mi żebym starł osełkę o drugą, i zmieszał z olejem, i tym dotarł zawór.

On tak w samochodach kiedyś robił, kiedy pasty nie można było nigdzie dostać, i wszystko się ładnie docierało, wszystko było szczelne.
  • Poziom 10  
    Po złożeniu kosiarka odpaliła, paliłem ją bez tłumika, i zauważyłem że wylatuje ogień z kolektora, czy to normalne?

Kosiarka pali na dotyk, bez problemu pracuje na wolnych, ale na gazie faluje, myślę że regulacja załatwi sprawę, tylko którą śrubką?

Tą co jest wyżej, czy tą co jest za filtrem?

Wcześniej przed rozbieraniem tak samo falowała, tylko też na wolnych.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Nie przy regulatorze, tylko na gaźniku śrubkami.
    Wyregulowałem, po zgaszeniu i odpaleniu od nowa, znów zaczęła falować, i dodawać gazu bez żadnego powodu...

Wydaje mi się że zawór może być lekko skrzywiony, jak docierałem, to się docierał tak że z jednej strony był mocno starty, a z drugiej lekko, tak +/- 1/5 zaworu.

Jeszcze jedno, po zgaszeniu, z filtra powierza wylatuje siwy dym, widoczne zawór dolotowy też trzeba dotrzeć, i luz wyregulować.
  • Poziom 1  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Odpalam z nożem, pierścienie są zużyte, olej na pewno się dostaje.

Podczas pracy nie widać dymu, tylko podczas gwałtownego dodania gazu ciemny leci, oleju mało bierze.

Ale z tym nic nie zrobię, kosiarka ma dożyć do wakacji, a na wakacje coś kupię.

Wiem że to już ot, ale co byście polecali najlepiej do 650zł najlepiej spalinową, miałem makite elektryczną, pochodziła sezon niecały, a jakaś stara niemiecka zużyła 3 noże, i 4 razy wymieniałem łożyska.
  • Poziom 29  
    Strasznie biały nalot na tym zaworze, jak by chodziła na zbyt ubogiej mieszance. Tu może być przyczyna, bo dolniak jak nie miał co palić to palił zawory.
    Rysiek, a co to jest to SKS?
  • Poziom 1