Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 8.1 - Uszkodzenie Boot Sectora, komputer nie wstaje.

17 Jan 2015 16:53 951 4
  • Level 9  
    Witam!

Akurat, gdy wszystkie uczelniane projekty powinny być kończone, mój komputer postanowił odmówić mi posłuszeństwa i umrzeć, dość poważnie.

Opis będzie długi, ale postaram się zawrzeć wszystko, co mogę.

Komputer wyłączyłem metodą brutalną (przytrzymując przycisk włącznika przez parę sekund). Po tej, niezbyt mądrej operacji, system nie wstał. Powodem wyłączenia był freeze (wcześniej dźwięk był dziwny, jakby metaliczny, coś ewidentnie było nie tak). Od tej pory spotykam się z dwoma ekranami przy uruchamianiu komputera - albo jest to logo Windows i kółko ładowania, albo ten sam obrazek z podpisem 'przygotowywanie automatycznej naprawy'.

Jako, że dysponuję laptopem z OS X i Windowsem 7, udało mi się utworzyć z pliku .iso pendrive instalacyjny. Przywracanie systemu nie dało nic. Użycie bcdboot (nawet podążając za tymi wskazówkami (http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-windows_install/total-identified-windows-installations-0/52359f87-de4a-41dc-b0c3-cc275e1d9fbf)) powoduje wyświetlenie informacji, że wykryto 0 systemów operacyjnych. Za każdym uruchomieniem cmd w trybie recovery (z pendrive Windowsa) dysk systemowy ma literkę H:, a pod dyskiem C: znajduje się partycja zastrzeżona przez system. Mogę w cmd zmienić tą literkę, ale tylko do restartu.

System stoi na dysku SSD, płyta główna ma UEFI.

Zaczynają mi się kończyć opcje, a formatowania dysku chcę uniknąć za wszelką cenę. Jeśli będzie to absolutnie konieczne, podejmę się.

Opcja naprawy startowej (czy jak ona się nazywa) z dysku startowego windows nie daje rezultatów.

Ktoś z kolegów ma jakiś pomysł?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Pokaż S.M.A.R.T. tego dysku i do tego czasu nie kombinuj z tymi wszystkimi "naprawami":
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html
  • Level 9  
    W tej chwili, jeśli potrzeba pełnego raportu, zaraz skombinuję jakąś portable wersję windowsa, żeby się w ogóle do dysku dostać.

Na ten moment wmic get status wywala trzy razy OK, więc nie wiem czy potrzeba szczegółowszej analizy?
  • Level 43  
  • Level 9  
    Windows 8.1 - Uszkodzenie Boot Sectora, komputer nie wstaje.

Nie widzi dysków?