Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[InfoPath 2010] - Ustawienia filtrowania przy pobieraniu danych

comer3 17 Sty 2015 18:05 453 0
 • #1 17 Sty 2015 18:05
  comer3
  Poziom 27  

  Witam

  Mam mały problem z ustawieniem filtrowania danych w InfoPatch 2010. A mianowicie - w formularzu jest lista rozwijana która pobiera dane z pierwszej kolumny (czyli z kolumny Indeks) z zewnętrznego pliku XML.

  [InfoPath 2010] - Ustawienia filtrowania przy pobieraniu danych

  Druga lista rozwijana pobiera dane z drugiej kolumny (Nazwa). I teraz jak te listy spiąć razem, aby po wybraniu pozycji z pierwszej listy - np. 3 druga lista automatycznie przeskoczyła na wartość "c" ?

  W zasadzie nie potrzebuję drugiej listy rozwijanej - to może być np. pole tekstowe, w którym po wybraniu jakiejś pozycji Listy rozwijanej (Indeks) wyświetli się analogiczna wartość z kolumny Nazwa.

  Kombinuję z filtrowaniem po Indeksie, przy wyświetlaniu w polu tekstowym Nazw, ale nie działa :|
  We właściwościach wstawionego pola tekstowego klikam na wartość -> Wstaw pole lub grupę, odnajduję powiązane dane, klikam na Nazwę i na Filtruj dane. Dodaję nowy filtr: (Nazwa równa się Indeks). Uruchamiam podgląd, ale nic się nie dzieje po wybraniu z listy rozwijanej jakieś pozycji w polu tekstowym. Zmiana filtra z "równa się" na inne wartości nie daje żadnych rezultatów..

  Dobrze kombinuję, czy to robi się jakoś inaczej? Niestety, to moje pierwsze starcie z InfoPatch'em, więc proszę bardziej doświadczonych użytkowników programu o podpowiedź jak ten (chyba banalny) problem rozwiązać :)

  0 0