Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes viano w639 - ogrzewanie

17 Sty 2015 22:22 1896 6
  • Poziom 11  
    Witam ,zakupiłem mercedesa viano W639 z 2004 r z silnikiem cdi 2,2 ,mam problem z poziomem płynu chłodniczego i ogrzewaniem.
    Jak zaleje zbiornik wyrównawczy do kreski max to po przejechaniu około 300 km zapala mi się kontrolka o niskim stanie,na pracującym silniku w zbiorniku wyrównawczym jest stan na kresce minimum.Jak wykręcę korek ze zbiornika to poziom płynu wraca prawie do maxa ,jak jadę szybko tak około 140 km/h to poziom się podnosi bo kontrolka gaśnie ale tu zaczyna się inna strona tego problemu.Jadąc 130 km/h nie ma problemu z ogrzewaniem ale przy prędkości 140 km/h po parunastu minutach jazdy leci zimne powietrze z ogrzewania,muszę zwolnić do 120 żeby "się nagrzalo".Sprawdzałem przy pomocy elm po obd i temperatura silnika utrzymuje się na poziome 90stC i gdy przy 130 grzeje jak i przy 140 gdy nie grzeje.Podobnie sprawa się ma na postoju,po prau minutach przestaje grzać,jak trochę pogazuje to zaczyna na parę chwil grzać,
    Pytanie czy to uszczelka pod głowicą czy pompa wody albo pompka elektryczna w obiegu wody ? Dodam że jest jeszcze webasto ale nie działa,uszkodzony jest silknik dmuchawy .
  • Poziom 10  
    Jeśli masz dobrze odpowietrzony układ to stawiam na uszczelkę.
  • Poziom 11  
    A wymaga to jakiś szczególnych zabiegów ? Bo wiem że są 2 nagrzwnice,jedna z przodu a druga z tyłu.
  • Poziom 11  
    Witam ,wychodzi wg mnie że to nie uszczelka pod głowicą.Sprawdziłem ciśnienie w układzie chłodzącym i było około 1 do 1,5 bara,zrobiłem też test na zawartość co2 w płynie chłodniczym i nic nie wykazał.Wymieniłem zbiornik wyrównawczy ,po jednym dniu jazdy jak nalałem płynu na maxa pod korek to po zatrzymaniu był poniżej kreski minimum ale jak odkręciłem ten korek to poziom płynu wrócił znowu na ponad max.Zastanawiam się nad pompą wody i nad wężami .Może one tak mocno puchną że "znika " þłyn chłodzący ?
  • Poziom 2  
    Po prostu dobrze odpowietrzyć układ . Ja bym ci radził żeby odpalił go odkręcił korek i zostawić na pól dnia aż dobrze się nagrzeje i odpowietrzy.
  • Poziom 11  
    Witam,jednak głowica,jedno duże pęknięcie między zaworami i 5 mniejszych,między innymi przy świecach żarowych.