Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes viano w639 - ogrzewanie

slimaktlen 17 Jan 2015 22:22 2706 6
    slimaktlen
    Level 11  
    Witam ,zakupi貫m mercedesa viano W639 z 2004 r z silnikiem cdi 2,2 ,mam problem z poziomem p造nu ch這dniczego i ogrzewaniem.
    Jak zaleje zbiornik wyr闚nawczy do kreski max to po przejechaniu oko這 300 km zapala mi si kontrolka o niskim stanie,na pracuj帷ym silniku w zbiorniku wyr闚nawczym jest stan na kresce minimum.Jak wykr璚 korek ze zbiornika to poziom p造nu wraca prawie do maxa ,jak jad szybko tak oko這 140 km/h to poziom si podnosi bo kontrolka ga郾ie ale tu zaczyna si inna strona tego problemu.Jad帷 130 km/h nie ma problemu z ogrzewaniem ale przy pr璠ko軼i 140 km/h po parunastu minutach jazdy leci zimne powietrze z ogrzewania,musz zwolni do 120 瞠by "si nagrzalo".Sprawdza貫m przy pomocy elm po obd i temperatura silnika utrzymuje si na poziome 90stC i gdy przy 130 grzeje jak i przy 140 gdy nie grzeje.Podobnie sprawa si ma na postoju,po prau minutach przestaje grza,jak troch pogazuje to zaczyna na par chwil grza,
    Pytanie czy to uszczelka pod g這wic czy pompa wody albo pompka elektryczna w obiegu wody ? Dodam 瞠 jest jeszcze webasto ale nie dzia豉,uszkodzony jest silknik dmuchawy .
    paul7
    Level 11  
    Je郵i masz dobrze odpowietrzony uk豉d to stawiam na uszczelk.
    slimaktlen
    Level 11  
    A wymaga to jaki szczeg鏊nych zabieg闚 ? Bo wiem 瞠 s 2 nagrzwnice,jedna z przodu a druga z ty逝.
    slimaktlen
    Level 11  
    Witam ,wychodzi wg mnie 瞠 to nie uszczelka pod g這wic.Sprawdzi貫m ci郾ienie w uk豉dzie ch這dz帷ym i by這 oko這 1 do 1,5 bara,zrobi貫m te test na zawarto嗆 co2 w p造nie ch這dniczym i nic nie wykaza.Wymieni貫m zbiornik wyr闚nawczy ,po jednym dniu jazdy jak nala貫m p造nu na maxa pod korek to po zatrzymaniu by poni瞠j kreski minimum ale jak odkr璚i貫m ten korek to poziom p造nu wr鏂i znowu na ponad max.Zastanawiam si nad pomp wody i nad w篹ami .Mo瞠 one tak mocno puchn 瞠 "znika " þ造n ch這dz帷y ?
    mechanik2805
    Level 2  
    Po prostu dobrze odpowietrzy uk豉d . Ja bym ci radzi 瞠by odpali go odkr璚i korek i zostawi na p鏊 dnia a dobrze si nagrzeje i odpowietrzy.
    slimaktlen
    Level 11  
    Witam,jednak g這wica,jedno du瞠 p瘯ni璚ie mi璠zy zaworami i 5 mniejszych,mi璠zy innymi przy 鈍iecach 瘸rowych.