Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cieknąca woda w garażu blaszanym.

samsung18 17 Jan 2015 23:33 43626 16
    samsung18
    Level 9  
    Mam garaż blaszany na płycie betonowej i podczas deszczu woda leci do środka co z tym zrobić?. Jak to zabezpieczyć?.
    Dacomos
    Level 33  
    samsung18 wrote:
    mam garaz blaszany na płycie betonowej i podczas deszczu woda leci do srodka co z tym zrobic ?? jak to zabezpieczyc ?

Przecieka dach ściany podłoga - wrózka :-)
    samsung18
    Level 9  
    Woda wchodzi między wylewką, a kątownikiem dolnym.
    Dacomos
    Level 33  
    No to zostaje odwodnienie liniowe lub obkopanie garażu.
    samsung18
    Level 9  
    Cieknąca woda w garażu blaszanym.

Dodano po 29 [sekundy]:

Zaznaczylem miejsce w ktorym wchodzi woda.
    wiene
    Level 12  
    Czy posadzka garażu jest wyżej od terenu? - jeżeli tak to może wystarczy uszczelnienie kątownika konstrukcji ściany z posadzką
    adam 660
    Level 15  
    Skuć pod skosem beton i podłożyć ocynkowaną blachę, podgiętą założoną z tyłu fali ściany i przynitować w miejscu mocowania ściany, żeby woda ze ściany spływała na blachę i na zewnątrz a nie do środka. Sprawdzone, sucho w środku - też zrobiłem sobie zrobiłem większą płytkę pod blaszak i stale podciekała woda.
    wiene
    Level 12  
    Właśnie zobaczyłem zdjęcie - musisz uszczelnić połączenia ściany z płytą betonową.
    samsung18
    Level 9  
    Czym można uszczelnić to połączenie?
    wiene
    Level 12  
    Masy bitumiczne stałe plastyczne np. Abizol G Tytan Professional, uszczelnić cały garaż po obwodzie.
    samsung18
    Level 9  
    smarowalem juz dysperbitem i nic z tego nie wyszlo dalej woda idzie
    zastanawiam sie nad przklejeniem papy termozgrzewalnej do blachy
    wiene
    Level 12  
    Masy bitumiczne stele plastyczne np. Abizol G Tytan Professional, uszczelnić cały garaż po obwodzie - papa termozgrzewalna oki , ale ściany wykonane są z blachy trapezowej i trudno będzie dobrze ułożyć papę w rowkach blachy
    Alemucha
    Level 28  
    Cytując poetę "Woda ma to do siebie, że spływa do głównej rzeki,do Bałtyku"-wystarczy przekonać ją że płynąc przez twój garaż będzie miała pod górkę. Wystarczy parę cm posadzki wewnątrz. Ja sobie zrobiłem wylany w środku po obwodzie kołnierz z potłuczonego starego asfaltu, grzanego w kociołku nad ogniskiem i trochę palnikiem. Ale przecież może to być beton (na grubość tego profilu co nituje się blachę)
    evolution1
    Level 12  
    Mam takie pytanie. Mam blaszaka ale bez drzwi ( mam to zgłoszone jako wiate). Z każdej strony jest przewiew ( szczeliny bo bokach i od tyłu garażu) a mimo to na belkach pod dachem zbiera się woda w chłodniejsze dni. Jak to opanować, dziennie auto jest zlane deszczem z ocynkiem :-) Czytałem żeby podkleić styropianem albo folią paro przepuszczalną ale jak juz to jak okleić te belki?
    cezar80
    Level 27  
    Kup w samochodowym bitgum i obmaluj dookoła garażu zarówno wewnątrz i zewnątrz.(ten kątownik co dolega do betonu) Miałem ten sam problem i już kilka lat spokoju.
    evolution1
    Level 12  
    Dobrze, ale co da obmalowanie katownika od podłogi? Mam też pomalować te belki pod sufitem? Nie bardzo rozumiem.
    Alemucha
    Level 28  
    evolution1 wrote:
    Dobrze, ale co da obmalowanie katownika ?
    Nic.
    Więcej by dało usunięcie z fizyki kondensacji pary wodnej. Jeśli mieszanina pary z powietrzem trafia na przegrodę zimniejszą od siebie, to mamy wodę. Bez znaczenia czy przegroda nazywa się listkiem, trawką, skrzydłem żuka na pustyni czy blaszakiem. Podgrzej blachę, to problem zniknie :). Możesz oczywiście pokryć całość membraną z nanorurek i wykonać dla nich stosowny drenaż, ale koszt przekroczy "nieco" cenę blaszaka.