Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

glowica termostatyczna TA - jak kupic

ken-wawa 18 Sty 2015 00:46 1626 10
  • #1 18 Sty 2015 00:46
    ken-wawa
    Poziom 12  

czesc,

Stary budynek z czasow prl, w ktorym kiedys wymieniono grzejniki na zeberkowe i zainstalowano zawory i glowice termostatyczne. Teraz chce wymienic same glowice bez ruszania zaworow (wrednie pozolkly) i zupelnie nie moge ich dostac.

Na glowicy jest tylko napis TA i nic wiecej. Moze cos kiedys bylo i sie starlo, tego nie wiem. Na zaworze sa napisy TA TRV DN15F. Wszystkie sklepy typu obi, castorama itd odwiedzone i nie ma. Probowalem kupic cos innego, ale nie pasowalo (przy probie nakrecenia glowicy, srednica byla chyba minimalnie za duza, bo glowica po prostu sie nie nakrecala i dowolne pociagniecie powodowalo, ze schodzila z zaworu).

Gdzie mozna dostac cos takiego? Probowalem szukac w necie ale tylko dwie litery TA powoduja, ze przeszukiwarki zwracaja smieci (gdyby nazwa byla dluzsza byloby latwiej). Jakies podpowiedzi

Dzieki.

0 10
  • #2 18 Sty 2015 08:53
    William Bonawentura
    Poziom 31  

Proponuję zrobić zdjęcia głowicy od czoła, boku, gwintu oraz zaworu.

0
  • #3 18 Sty 2015 09:58
    Bobbo
    Poziom 22  

Moja podpowiedz praktyczna. Jeżeli zawór ma około15 lat warto wymienić, ponieważ może być zużyty i wymiana . głowicy termostatycznejn nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Tu z opisu widać jest to zawór półcalowy, po długiej eksploatacji mógł utracić swą właściwą charakterystykę przepływową. Może nie współpracować z głowicą termostatyczną.

2
  • #4 22 Sty 2015 23:24
    ken-wawa
    Poziom 12  

Wymiana zaworu to dosc klopotliwa sprawa (szczegolnie jesli nei mozna spuscic wody z pionu, bo sie spoldzielnia nie zgadza). Powodem wymiany jest nie tyle to, ze zawory zle dzialaja, lecz to ze glowice strasznie pozolkly i slabo to wyglada.

Zalaczam rysunki (z wymiarami w lewym dolnym rogu).

glowica termostatyczna TA - jak kupic glowica termostatyczna TA - jak kupic

glowica termostatyczna TA - jak kupic glowica termostatyczna TA - jak kupic glowica termostatyczna TA - jak kupic

glowica termostatyczna TA - jak kupic glowica termostatyczna TA - jak kupic

1
  • #5 27 Sty 2015 23:03
    ken-wawa
    Poziom 12  

nikt nie rozponaje typu glowicy?

0
  • Pomocny post
    #6 28 Sty 2015 09:24
    jack63
    Poziom 40  

Coś o TA:
    " w 1995 roku z firmy TOUR & ANDERSSON wydzieliły się dwie firmy: TAC AB zajmująca się automatyką budynków i TA HYDRONICS AB zajmująca się hydrauliką "

Szukaj głowic z gwintem M26x1,5 (chyba?). Zmierz średnicę zewnętrzną gwintu (była chyba 26 mm) i skok gwintu.

ken-wawa napisał:
    glowice strasznie pozolkly i slabo to wyglada.

Dal mnie dziwny argument za wymianą, ale o gustach się nie dyskutuje.
    Wygląd starych plastyków można próbować poprawić używając mleczka do czyszczenia powierzchni umywalek, kafelek itp. Coś co "czyści bez zarysowań" co jak CIF ale bez wybielacza (chloru). Miękka szmatka + kropla CIFa i ...jedziemy.

1
  • #7 29 Sty 2015 00:23
    ken-wawa
    Poziom 12  

Podpytalem kilku sprzedawcow na allegro. Podali mi, ze to glowica M28x1.5 i ze najlepiej kupic HERZa. Natomiast srednca zewnetrzna gwintu (mierzona w miejscu miedzy bruzdami) to 2,6 cm. I teraz mam dylemat M26 czy M28 i czy srednice mierzy sie "w rowku" czy na "gorce"? ;)

0
  • #8 29 Sty 2015 07:40
    jack63
    Poziom 40  

Dla gwintów metrycznych (M) wymiarem nominalnym jest średnica zewn. elementu na którym ten gwint jest nacinany. Po nacięciu i użytkowaniu ta średnica może się minimalnie zmniejszyć - max 0.3 mm. Dochodzi jeszcze sposób pomiaru.
    Wniosek: głowica z gwintem M28x1.5 nie będzie pasować!
    Podałem Ci gdzie szukać kart katalogowych TA aby się upewnić.
    Oprócz gwintu są jeszcze inne istotne wymiary. Szczególnie te wzdłuż osi.
    Gwint może być dobry a głowica nie będzie zamykać/otwierać zaworu.

0
  • #9 07 Lut 2015 18:25
    ken-wawa
    Poziom 12  

To na pewno jest M28x1.5 (na zdjeciu jest zmierzona odleglosc w rowku czego moze dobrze nie widac).

Na pewno tez nie pasuje glowica Herz M28x1.5 - kupilem taka i teraz musze zwracac (inny "srodek", moja glowica jest dosc "gleboka", Herz jest "plytki".

0
  • #10 07 Lut 2015 19:30
    mitsurugi
    Poziom 24  

Możesz mieć problem z dostaniem pasującej głowicy termostatycznej do twojego zawory, gdyż większość liczących się producentów na rynku robi głowice z przyłączem M30x1,5. Popytaj w hurtowniach instalacyjnych w swojej okolicy, może coś znajdziesz.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo