Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 75 i Onkyo A-8051 (pokój 20m2)

entere30 18 Sty 2015 03:04 645 5
  • #1 18 Sty 2015 03:04
    entere30
    Poziom 2  

Witam, posiadam wzmacniacz Onkyo A-8051 oraz aktualnie Pioneery CS-501

Te kolumienki mi się podobają, barwa dźwięku i bassu.

Ale niestety, do tego pokoju są niestety zbyt słabe, brakuje im minimalnie bassu.

Wcześniej miałem 12m2, to nie zamieniłbym tych kolumn na nic innego.

W pokoju obok Tata ma Altusy 140.. Nie przenosiłem ich do Siebie, ale u niego grają ok. Ale są zbyt duże do jego pokoju, więc przetestować nie mogę jak to gra.

Jako iż nie posiadam zbyt dużego budżetu, Altusy 140 za 400-500zł są w tragicznym stanie, trzeba długo poszukiwać by znaleźć tą jedyną sztukę.

Trafiłem na okazję, oryginalne Altusy 75, w pięknym stanie technicznym i wizualnym.

Mają 25/40/1 Niskotonowe głosniki.. Na Tonsilu widziałem 25/60/1 lub nawet 25/80/1 i 25/100/1

Muzyka? Niestety różna, lubię disco z bassem, ale rocka i elektronicznej też posłucham.

Moje pytanie brzmi, warto z CS-501 (20cm niskotonowy) zmieniać na Altusy 75 ?

0 5
  • #2 18 Sty 2015 03:15
    James596
    Poziom 20  

Raczej nie warto. Te Pioneery to nieco budżetowe kolumny jeśli chodzi o wykonanie, mam tu na myśli brak rozbudowanych zwrotnic i papierowe głośniki wysokotonowe, ale w kwestii basu trochę potrafią. Altusy będą grały mniej szczegółowo i bardziej dudniąco.

0
  • #3 18 Sty 2015 03:24
    entere30
    Poziom 2  

Na szczegółowość nie narzekam w Pioneer,ach

Ale niestety brakuje odrobinę niskich tonów..

Do 400-450zł z używanych coś znajdę co będzie miało więcej niskich tonów?

0
  • #4 18 Sty 2015 03:25
    James596
    Poziom 20  

Warto spojrzeć na niemieckie kolumny. Rozmaite stare Grundigi, MB Quarty, Canton, Heco i tego typu sprzęt - czasami można wyzwać niezłe perełki. Altusy to raczej krok wstecz względem Pioneerów (mam takie same, miałem okazję porównać :) )

0
  • #5 18 Sty 2015 03:42
    entere30
    Poziom 2  

Będę się rozglądać - Bo w prawej kolumnie w moich cs-501 przy mocniejszym graniu.

Gdy w pewnej chwili jest mocniejszy bass, słychać charakterystyczne pykanie w głośniku niskotonowym.. I zaczyna mnie to drażnić..

Zmieniłem wzmacniacz z TX 7730 na właśnie ten a-8051.. Dźwięk jest trochę lepszy.. Ale zmieniałem, bo tamten oddałem Tacie, a ja chciałem znowu Onkyo.. Bo podoba mi się barwa jaka jest w nim..

Aktualnie jak mogę porównać, mimo wyłączonego Loudnessa, bass na 0 i wysokie na 70%

Tam mogłem spokojnie dać głośniej.. Ale chyba jednak ten wzmacniacz jest mocniejszy.. Bardziej podbija niskie tony, co jest plusem.. Bo na Altusach 140 grał nieźle na dworze jak go wystawiliśmy..

A na moich CS-501 jest to charakterystyczne pykanie.. Sama membrana jak nią ruszam, chodzi płynnie i wydaje się jak by była nowa..

Podłączałem również CS-501 pod H/k Citation 19 mojego Taty. Testowałem również Diory oraz Goldstara starego.. Ale jednak Onkyo nawet na Altusach 140 gra świetnie.. Dlatego właśnie zainteresowałem się Altusami 75.

Może moje ucho nie słyszy tak ogromnej różnicy między Altusami 140 a CS-501 jeżeli chodzi o scenę i barwę średnich.

Za to niskie tony mi się podobają, jedynie "Wysokie tony" Musiałbym zmniejszyć, bo jednak w małym pokoju słychać je dosłownie w brzuchu.. Ale to nie problem.

Zalezy mi tylko i wyłącznie aktualnie na polepszeniu tonów niskich..

Dodano po 9 [minuty]:

Znalazłem coś takiego.

http://allegro.pl/kolumny-canton-heco-universum-kultowe-i4965949130.html

lub

http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-grundig-bx-3000-i4976310640.html

Te mi się podobają, ale dwie wady.. Kupując używane, muszę odebrać je osobiście.
    I takie raczej nie zatrzęsą delikatnie? A właśnie zależy mi na większym basie niż w Pioneerach. Bo głębie basu i nasycenie mam.. Ale brakuje tutaj twardego basu.

Szczerze powiem, preferuje bardziej twardy bass, niż głęboki i miękki.. Po 3 Latach przy CS-501 jednak stwierdzam że wolałbym twardszy.

0