Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana zasilacza na coś porządnego

18 Sty 2015 10:19 756 4
  • Poziom 1  
    Witam.
    Moja specyfikacja sprzętowa to:
    -Procesor pentium i7 -2600k 3.4GHz
    -Płyta główna Gigabyte Z77M-D3H
    -Karta graficzna Ati radeon hd7850 2GB ddr5 256 bit
    -Pamieć ram 4x4 GB Elixir ddr3 1600MHz
    -Zasilacz LC Power 600W

Ostatnio pojawiły się dziwne objawy, tzn. często wyskakujący blue screen z błędami pamięci Ram. Jeden slot na Ram nie jest w ogóle używany, bo komputer z czterema cały czas restartuje się przy ładowaniu Windowsa.

Uprzedzając pytania, wszystkie 4 kości są sprawne, sloty na płycie głównej też działają, bo montując tylko jedna kość po kolei w każdym slocie, komputer uruchamia się normalnie.

Po przewertowaniu internetu doszedłem do wniosku, że winny może być zasilacz.

Nie wybierałem nigdy zasilacza dlatego prosiłbym o pomoc kogoś, kto się na tym zna. Przeglądając Allegro wpadło mi w oko coś takiego: XFX Pro 550W. Czy ten zasilacz dałby radę z moim sprzętem?

Jednostki oraz interpunkcję poprawiłem. Jest zasadnicza różnica pomiędzy "ghz", a "GHz" oraz "gb", czy "Gb" a "GB". Proszę, byś pamiętał o tym w kolejnych postach wysyłanych na forum. swiercm
  • Poziom 36  
    vax98 napisał:
    jeśli chodzi o wymianę zasilacz ja bym wymienił na zasilacz o tej samej mocy ale innej firmy

Po co? :) 600W w tym przypadku to totalna przesada, jeśli autor tematu nie ma zamiaru robić CrossFire. Ten sprzęt pod obciążeniem nie zje nawet 300W.

solarz18 napisał:
    Przeglądając Allegro wpadło mi w oko coś takiego XFX Pro 550W. Czy ten zasilacz dałby rade z moim sprzętem?

To bardzo porządny zasilacz, będziesz miał jeszcze spory zapas mocy.

Myślę że wpierw powinieneś pomierzyć napięcia zasilacza miernikiem, bo możesz się narazić na niepotrzebne koszta.
  • Poziom 20  
    młody14 napisał:
    vax98 napisał:
    jeśli chodzi o wymianę zasilacz ja bym wymienił na zasilacz o tej samej mocy ale innej firmy

Po co? :) 600W w tym przypadku to totalna przesada, jeśli autor tematu nie ma zamiaru robić CrossFire. Ten sprzęt pod obciążeniem nie zje nawet 300W.

Nie zgodzę się, moim zdaniem OP ma rację chcąc zmienić zasilacz. Ten co posiada nie jest specjalnie markowym urządzeniem... A zasilacz to najważniejsza część komputera. Poza tym lepiej mieć zapas mocy, niż żeby zasilacz działał "na granicy" mocy, szybko się wtedy może zużyć. Im większy zapas tym lepiej. Poza tym przy mniejszym obciążeniu też większa sprawność...

Wracając do tematu, jak polecam zasilacze np. Antec, OCZ, CoolerMaster (ale są i inne markowe dobre zasilacze) o mocy 500-600W w zupełności wystarczą na przyszłość również. Nie będzie obaw o podłączenie nowego dysku, czy dołożenie karty do SLI, albo ogólny upgrade komputera. Co do dokładnego modelu - jest masa testów w interencie proponuje się rozejrzeć, zwiększy to twoje rozeznanie w temacie i wtedy będzie łatwiej się zdecydować.
  • Pomocny dla użytkowników
    XFX Pro 550W to bardzo dobry zasilacz. Jeśli masz więcej kasy do wydania, to poszukaj XFX Black Edition XTR 550W, Corsair RM550, Antec EDGE EDG550 550W, Thermaltake Toughpower DPS G 550W albo SeaSonic M12II EVO 520W, to również zasilacze z najwyższej półki a dodatkowo posiadają pełne modularne okablowanie.