Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Vdo Downloadkey - oprogramowanie

fireblade_929 18 Sty 2015 12:07 1425 8
  • #1 18 Sty 2015 12:07
    fireblade_929
    Poziom 5  

Witam
    Kupiłem używane urządzenie do sczytywania danych Siemens VDO Downloadkey. Mam problem z zainstalowaniem oprogramowania i sczytaniem danych z samego urządzenia.
    W programie który zainstalowałem "java" blokuje uruchomienie się aplikacji. Próbowałem dodawać aplikacje do wyjątków ale i tak nadal była blokowana. Instalowałem też rożne wersje "javy" i nic to nie dało.
    Po podłączeniu urządzenia wyskakuje okienko z wpisaniem hasła. Gdzie znajdę to hasło?
    Siemens Vdo Downloadkey - oprogramowanie

0 8
  • #2 19 Sty 2015 15:27
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Witam. Uprawnienia i kartę firmową przedsiębiorstwa posiadasz? Musisz zainstalować czytnik tej karty.

0
  • #3 20 Sty 2015 09:52
    fireblade_929
    Poziom 5  

Udało mi się uruchomić już program. Java już go nie blokuje Ale nadal nie wiem jak mam odczytać zgrane dane z urządzenia.

0
  • #5 20 Sty 2015 21:13
    apollo229
    Poziom 21  

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "odczytać dane". Pliki są szyfrowane i bez specjalnego programu nie będziesz w stanie ich odczytać. Taki program do analizy tych plików jest z reguły dostępny za dodatkową opłatą.
    Natomiast jeśli chodzi Ci o samo sprawdzenie, czy pliki się pobrały-klucz po podłączeniu do komputera działa jak zwykły pendrive.

0
  • #6 21 Sty 2015 07:20
    fireblade_929
    Poziom 5  

A to oprogramowanie ktore mam to Tym nie sczytam? Mam to co na zdjęciu.

0
  • #7 21 Sty 2015 08:17
    apollo229
    Poziom 21  

Do pobrania danych z tachografu potrzeba jest karta przedsiębiorstwa, inaczej tachograf nie pozwoli Ci pobrać tych danych. A dalej, to tak jak pisałem wcześniej

0
  • #8 21 Sty 2015 09:08
    1991keda
    Poziom 14  

Masz kogoś kto Ci robi ewidencje prowadzenia pojazdu kierowcą? Jeśli tak to wystarczy sam plik z rozrzezeniem DDD i oni juz tam sami odczytają. Jeśli chcesz zobaczyć jak to wygląda możesz pobrac wersje DEMO programu tachospeed na 30 dni i zobaczyć jak to wygląda. Czy wpisywałeś już numer rej swój do tachografu i przypisałes do danej karty przedsiębiorstwa trzeba to zrobić w serwisie tacho.

A w tej javie możesz ustawiać jak ma pobierać czy wszystko czy od danego dnia.
    Z auta pobiera się tak: Wkładasz kartę firmową do czytnika 1 logujesz się potem wpinasz urządzenie downloadkey i jedna dioda swieci ciągłym światlem a druga miga czyli dane są przesyłane. Trwa to od 30min do 1h. cały czas musi byc włzone urządzenie aż nie zapalą się obie diody światłem ciągłym.

0
  • #9 21 Sty 2015 17:31
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

serwis_gh napisał:
    Witam. Uprawnienia i kartę firmową przedsiębiorstwa posiadasz?

Do tego potrzebny jest progrm których nie brakuje na rynku.

0