Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka LG F12A8ND - wirowanie i obroty bębna dudni i szarpie, dyskusja

comandos21 10 Aug 2015 16:56 24354 133
    tinjap
    Level 8  
    Witajcie Panowie
    Stoje przez zamiarem zakupu LG czy coś sie wyjaśniło odnośnie Waszego problemu?

Zastanawia mnie również że bliźniaczy model LG F-10A8ND jest droższy od tego z forum mimo tego że posiada mniej obrotów wirowania (1000)
    comandos21
    Level 18  
    Witaj, moja pralka a jest to model ten droższy chodziła tylko miesiąc super cicho... Teraz chodzi jak jeje się zywnie podoba, najczęściej dudni przy układaniu ładunku. Pralka ma problemy z rozlożeniem ładunku niestety, serwis wzywałem raz tylko, wymienił amortyzatory boczne i tyle, teraz cięzko sie do nich dodzwonić dlatego sobie odpuściłem... Poczekam jeszcze rok i dzwonię do firmy ubezpieczeniowej (tej od przedlużenia gwar) bo produkt nie jest w pełni wartosciowy zgodnie z umową jak dla mnie.

Dodano po 1 [minuty]:

Lepiej kup coś z Electroluxa lub Polar
    tinjap
    Level 8  
    No to ja bym raczej tego tak nie zostawił.
    A czy bęben masz ułożony prawidłowo względem osi? Czy obraca się równolegle do fartucha czy po elipsie?
    Już chyba sie zdecyduje na jakąś tanią z 5 lat gwarancji np beko. Tylko sokoro serwisi tak podchodzi do napraw to juz jest większy dylemat.

P.S.
    To ten droższy model obecnie to LG F10A8ND.
    comandos21
    Level 18  
    beben idealnie wypoziomowany, eliptycznie to on nie chodzi ale sprawia takie wrażenie jak źle uloży sobie ładunek.
    Wg serwisanta pralka super chodzi to im nie przemówisz przeciez :)

Beko też przerabiałem, mają świszczące silniki wg. serwisu do wymiany bo to bląd produkcyjny.

Looknij:
    https://www.youtube.com/watch?v=3r7_SHAJ51A

Jak mieszkasz w bloku to dźwięk podczas wirowania nie do wytrzymania był, było ja słychac na parterze (mieszkam na 2 piętrze)

Ja posiadam LG F12A8ND, szczerze watpię w to że inaczej chodzi.

https://www.youtube.com/watch?v=YG8oQoDbiSs

Zwróć uwagę jak wali:
    https://www.youtube.com/watch?v=gRnFuU0Je1A
    tinjap
    Level 8  
    dziękuję za ostrzeżenie
    Więc co bys kupił obecnie, jaki model?
    comandos21
    Level 18  
    Electrolux lub Polar

Beko ma wadliwe silniki a w nowych modelach często nawala elektronika.

Hotpoint
    narzekają na pompy, czasami woda cieknie lub calkiem zalewa łazienkę od strony pompy.

Samsung
    Podobno ok tyle, że jak zrypie sie układ eco bubble (a on na ogół nawala) to serwis niechętnie to wymienia lub robią, że masz z winy użytkownika... koszta ponoć duże.

Bosch
    Ostatnio je skladają w PL te sa całkowicie do bani z opini użytkownikóe, maja silniki produkowane przez Beko więc wniosek sam się nasówa; reszta ok jest
    Te składane za granica (Niemcy) sa super i bezawaryjne ponoć.

Electrolux i Polar
    Ideały z tego co mówią znajomi, Polar chodza bezawaryjnie ponad 5 lat średnio.

Electroluxa miałem przed Beko i Lg, pralka kosztaowała 599zł, cicha, ładna, nic nie nawalalo i żałuje że ją sprzedałem po 2 latach :/....

Jescze podobno świetne sa CANDY
    tinjap
    Level 8  
    wniosek się nasuwa że chyba trzeba do Niemiec jechać po sprzęt...
    Candy to chyba Hoover w gorszym wydaniu.

Dziękuję za poradę tylko pewnie oprócz tego że dosyć że trzeba na dobrą firmę trafić to jeszcze na jej konkretny model no i finalnie na poprawnie złożony egzemplarz. Staje się to powoli loterią.
    comandos21
    Level 18  
    Powiem ci,że wygląda na to iż sprzęt ma sie psuć zaraz po okresie gwarancyjnym... To jakas porażka, z tv to samo się dzieje, masz tv ponad 2 lata to wiedz, że nie podziała kolejnych 2 lat :/
    mhataszi
    Level 9  
    Witam
    Ja tez zostałem użytkownikiem pralki LG nowy model "F" i mam taki dylemat czy na pustym bębnie przy wysokich obrotach (1000) pralka powinna dostawać wibracji?
    Oprócz tego jakiś dziwny dźwięk ze środka jakby spowodowany zbyt giętką blachą ze ściany bocznej. Serwisant przyszedł i stwierdził że jest ok lecz chyba oczekiwał że pralka po całej łazience będzie skakała.
    Jednak ona dostaje wibracji i robiąc test szklanki z woda pralka go nie zalicza.

Proszę o informację użytkowników
    comandos21
    Level 18  
    Wygląda na to, że serwis Lg ma olewać takie zgłoszenia...
    Ostatnio nawet nie odbierają telefonów, próbuje się do nich dodzwonić od miesiąca ciągle zajęte lub nagłe zerwanie sygnału...

Cóż poczekam aż się skończy gwar. Serwisowa i skontaktuje się z firmą ubezpieczeniową, w której pralkę ubezpieczyłem...
    mhataszi
    Level 9  
    ja to chyba oddam ta pralkę mam jeszcze kilka dni do końca "testów"

ale jak to z tymi wibracjami jest u Ciebie?
    comandos21
    Level 18  
    U mnie też były ale ustały, woda w szklance delikatnie wibruje.
    Natomiast nadal pozostało błędne wyważanie wsadu przez co dudni.
    mhataszi
    Level 9  
    fajnie..., nie no ja nie będę czekał aż same ustaną albo wymienia mi na nowy model albo kupuje co innego