Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka LG F12A8ND - wirowanie i obroty bębna dudni i szarpie, dyskusja

comandos21 01 Mar 2015 20:37 17280 133
  • #61 01 Mar 2015 20:37
    JacekArtur1
    Poziom 12  

Po obejrzeniu filmików i w szczególności tego co comandos21 wstawił z klekotaniem bębna mam takie wrażenie iż jak nic coś zostało zluzowane , pęknięte czy też inaczej uszkodzone z zawieszenia zbiornika pralki. Może mocowanie jakieś sprężyny czy innego elementu utrzymania zbiornika. Bo jak na mój gust to moja Amica ma sztywniej zawieszony zespół piorący niż te pralki LG. I przez to sztywniejsze zawieszenie nie obija się tak o ścianki i drzwiczki obudowy pralki. A na Waszych pralkach napisali : "Unikalne ruchy bębna" więc się rusza :) Nie no to już przegiąłem ale samo się ciśnie. Nie mam zamiaru Was obrażać czy denerwować ale hasło producenta aż nadto pasuje do tego problemu.

• #62 01 Mar 2015 21:03
    Tomek945
    Poziom 11  

Tutaj krótki filmik z drugiej fazy ostatniego wirowania

Link

• #63 01 Mar 2015 21:10
    comandos21
    Poziom 18  

No właśnie teraz już zaczyna dudnić podczas całego wirowania...tyle, ze delikatnie.

• #64 01 Mar 2015 21:26
    Tomek945
    Poziom 11  

Skoro u Ciebie również zaczyna dudnic podczas całego wirowania to z pewnością podobnie jak ja będziesz miał z nią coraz wieksze problemy.
    Prawda jest taka - trafilismy na egzemplarze z wadliwym zawieszeniem i teraz pytanie jak należy rozmawiać z serwisem,który twierdzi że wszystko jest w porządku.
    Zresztą co się dziwić - facetowi na filmiku pralka zalewała łazienkę i LG twierdzi,że wszystko jest w porządku,więc jakieś tam stukanie/dudnienie,wyrywanie drzwiczek, tym bardziej nie jest powodem do składania jakichkolwiek reklamacji.Masakra...

• #65 01 Mar 2015 21:30
    comandos21
    Poziom 18  

No właśnie, nic nie przemóisz komuś kto dostał nazaz z góry(mówię tu o serwisantach) alby twierdzić, że wszystko jest ok.
    Zostają nam prawa konsumenta i Urząd Praw Konsumenta...

• #66 01 Mar 2015 21:47
    Tomek945
    Poziom 11  

Jasne,najpierw porozmawiam z serwisantem.Jeśli stwierdzi,że według niego pralka pracuje prawidłowo od razu kieruję sprawę do urzędu ochrony praw konsumenta.
    W ogóle mam jeszcze takie pytanie - czy Twoja pralka wylewając wody pobiera w tym czasie przez kilka sekund wodę z sieci?Tak samo jest pod koniec wirowania - podczas hamowania wirówki zaczyna przez ok 2 sek pobierać wodę i przestaje.Pobieranie wody wznawia po minucie:)

Dodano po 4 [minuty]:

A tu filmik pokazujący klekotanie przy naciskaniu na bęben

Link

• #67 01 Mar 2015 22:15
    JacekArtur1
    Poziom 12  

To klekotanie to moim zdaniem luz na łożyskach. Tylko czemu aż tak duży ? Bo aby zbiornik o coś tak stukał to nie sądzę. Stawiam na łożyska bo tylko wtedy ma prawo bęben w zbiorniku tak klekotać.

• #68 01 Mar 2015 22:28
    Tomek945
    Poziom 11  

JacekArtur1 - na początku również byłem zdania,że być może uszkodzone są łożyska,ale dzwięk "klekotania" wyrażnie wydobywa się z dolnej prawej częsci pralki,stąd wnioskuję że jest to amortyzator...

• #69 02 Mar 2015 06:55
    JacekArtur1
    Poziom 12  

Szkoda, że kolega tak daleko mieszka ode mnie. Ja zdjął bym dolną część obudowy i wtedy popatrzeć trzeba co tam luźne jest. Raczej plomb nie ma na wkrętach. Skoro serwis ma z góry opowieści z mchu i paproci przygotowane to samemu czas działać. Albo czekać aż urządzenie popsuje się. Aby w okresie gwarancji zdążyło tylko.

• #70 02 Mar 2015 09:16
    comandos21
    Poziom 18  

Tomku ale u ciebe bardzo mocno trzeba bębnem ruszyć a u mnie zaś wystarczy deliktnie i łazi w przód/tył...

JacekArtur, no lozysko w tych silnikach jest tylko jedno podobno-na łączeniu bębna z korpusem chyba...

U mnie wymienił oba amortyzatory i to nic nie dało, trzeba szukać dalej. Hm mi na mśl przychodza sprężyny trzymające beben(hm może są rozciągnięte?)

Co do plomb, potwierdzam nie ma żadnych na śrubach, przyjrzałem sie dokładnie jak odkręcł (tak nawiasem mówiąc to serwisant rozkręcał wkrętarką ;) )

Dodano po 4 [minuty]:

Tomek945 napisał:

W ogóle mam jeszcze takie pytanie - czy Twoja pralka wylewając wody pobiera w tym czasie przez kilka sekund wodę z sieci?Tak samo jest pod koniec wirowania - podczas hamowania wirówki zaczyna przez ok 2 sek pobierać wodę i przestaje.Pobieranie wody wznawia po minucie:)

Ja to tak widzę, pralka podczas odwirowywania poiera wodę i wysysa ale jest to tzw. wirowanie z odpompowaniem i po tym dopiero zaczyna się samo wirowanie na najwyższych ustawionych obrotach.

Dodano po 8 [minuty]:

Tomek945 napisał:

Ewidentnie coś jej dolega ale serwisant ten mój np. gdy tak brała wibracje to tekstami walił do mnie " tym momencie amplituda drgań jest najwyższa i pralka ma prawo tak drgać" a na moje pytanie to dlaczego czasami tak dziwnie wiruje on na to też miął odp. : "być może sobie źle pranie rozłożyła"
    Ja do niego, że przez pierwszy miesiąc pralka bardzo cicho chodziła i nie było słychać niczego dzinego... On na to też miał odp."widzi pan jak ludzie mają głośną pralkę to narzekają, że jest glośna a jak nagle kupią cichutką pralkę to nagle im zaczyna przeszkadzać drobne dudnienie i wibracje przy rozkładaniu załadunku, co jest zupełnie normalne tych pralkach"

Tak więc sami widzicie...

• #71 02 Mar 2015 15:32
    Tomek945
    Poziom 11  

Tak jak Tobie pisałem wcześniej - w mojej pralce bardzo trudno jest rozkołysać bęben do tyłu i do przodu zwłaszcza jego dolną część.U góry jest troche łatwiej,ale wtedy i tak kołysze się tylko góra,dół jest prawie nieruchomy...

Natomiast odnośnie Twojego serwisanta i jego teorii - po tym co mi napisałeś,tylko utwierdziłeś mnie w przekonaniu,że serwisanci w bardzo prosty sposób robią z nas idiotów a my na ich szczęście wchłaniamy wszystkie ich wyssane z palca teorie jak gąbka.Zobacz jak to brzmi - Według Twojego technika pralka dudni i klekocze tylko dlatego,że jest taka cicha..Czy nie jest to absurd?
    W ogóle nie wiem czy czytałeś,ale tu na forum jest taki wpis kobiety,która miała dokładnie ten sam problem ze swoja pralką co my (uderzanie bębna o drzwi pralki) i wprawdzie udało się jej wymienić pralkę na nową,ale niestety okazało się,że nowy sprzęt miał dokładnie tą samą wadę z tym,że wada była jeszcze bardziej dostrzegalna..
    I teraz jaki się nasuwa wniosek?Moim zdaniem model F12A8Nd jest modelem wadliwym o czym serwisanci pewnie doskonale wiedzą i robią wszystko,żeby lawinowo nie posypały się wnioski o wymianę sprzętu lub zwrot pieniędzy,bo wiadomo ze LG nie byłoby to na rękę,stąd wymyślają różne teorie,żeby tylko klient się odczepił i dal wszystkim spokój...

Dodano po 6 [minuty]:

JacekArtur1 - uwierz mi,że już nie jeden raz korciło mnie żeby do niej zajrzeć i sprawdzić czy być może nie są poluzowane jakieś śruby,ale nie chce żeby serwisant się później czegoś dopatrzył,bo strzeli z japy i unieważni mi gwarancję,a tego bym nie chciał...

• #72 02 Mar 2015 18:06
    JacekArtur1
    Poziom 12  

Wiem , że masz obawy o gwarancję . Ale jak rozkręcisz tylko obudowę aby popatrzeć i nie uszkodzisz śrub (w co nie wątpię bo uszkodzić śrubę to trzeba być artystą i to zdolnym) a popatrzysz i pomacasz to nie ma mowy o tym aby serwisant cokolwiek powiedział. Warunek - brak plomb i Wasze milczenie przy serwisancie. Co do łożysk to są dwa i to na pewno. Po prostu inaczej tylko silnik jest skonstruowany . Wyobraźcie sobie zamiast koła pasowego w pralce taki talerz z magnesami. Pod tym cewki sterowane falownikiem, Reszta konstrukcji jest standardem z wałkiem na dwóch łożyskach. Ale oczywiście decyzja o rozkręceniu należy do Was. A może tylko da się blat górny zdjąć i to wystarczy ? Nie chcę Was na minę wsadzić koledzy.

• #73 02 Mar 2015 18:41
    comandos21
    Poziom 18  

Co do odkręcenia to powiem wam, że spokojnie można odkręcić. serwisant odkręcał je wkrętarką i to tak niefortunnie, że aż wkrętak się ślizgał w rowku :)

Tak jak piszesz... mają nas za palantów. Nie widziałem tego tematu z tą kobietą, może podepnij link jestem ciekaw co zrobiła z tą drugą pralką.

Dodano po 8 [minuty]:

Jacku, wspomniałeś o klekotaniu... mi się wydawało, że ten odglos jest od amortyzatorów ale się nie znam na pralkach... wymienił amory i nadal to słychać.

Powiem wam jak serwisant sptawdził u mnie łożyska- gdy mu sasugerowałem łożyska to on otworzył drzwiczki i nacisnął dłonią na dół bębna, oczywiście nawet nie drgnął bęben hm...

• #74 02 Mar 2015 19:12
    JacekArtur1
    Poziom 12  

Cóż jak sami organoleptycznie nie sprawdzicie czy na przykład luźna śruba jest lub zbiornik obija się o blokadę drzwi czy też bęben w zbiorniku luźny jest to jak widać serwis nie pomoże. Co do sprawdzenia łożysk to od kiedy naciska się bęben w dół w celu ich sprawdzenia ? Przecież z praw fizyki i grawitacji wszystko w dół zlatuje . Bęben jak jest luźny to też będzie w dół ciążył i nacisk na niego do dołu niczego nie wykaże. Ale jak złapiecie za górę i do góry naciśniecie a wtedy zacznie stukać to mamy luz na wałku lub łożyskach.

• #75 02 Mar 2015 19:15
    Tomek945
    Poziom 11  

Jacku powiem Tobie tak - nawet gdybym ja odkręcił,jak znam życie i tak niczego bym nie znalazł,ponieważ w ogóle się na tym nie znam.Zresztą zamówiłem już wizytę serwisanta,więc niech on się nad tym wszystkim głowi.W ogóle po tym wszystkim co się tutaj dowiedziałem jestem tak nakręcony i negatywnie nastawiony do serwisantów,że współczuje facetowi,który na mnie trafi.Na pewno tym razem nie dam się tak łatwo wykiwać.
    Grześku mam pytanie - ile czasu czekałeś na technika od momentu zgłoszenia usterki?
    Odnośnie tej kobiety - zaraz się postaram znaleźć ten link.Z tego co pamiętam ona z tą pralką nic już nie może zrobić,dlatego prosiła forumowiczów o pomoc.
    Nawet ma swój filmik na youtube.
    https://www.youtube.com/watch?v=wQCVEv5Wfdk

• #76 02 Mar 2015 19:19
    JacekArtur1
    Poziom 12  

Koniecznie poproszę o informację po wizycie serwisanta o ile można.

• #77 02 Mar 2015 19:25
    Tomek945
    Poziom 11  

Jacku,zrobiłem jak napisałeś tzn.wywierałem nacisk na bęben ku górze i żadnego luzu nie ma,czyli łożyska są sprawne.Nie wiem może się mylę,ale wydaje mi się ,że (jeżeli chodzi o moją pralkę) uszkodzone są jednak amortyzatory.Innego wytłumaczenia nie ma.Zresztą jak przyjdzie technik od razu zdam tutaj relacje i powiem co było przyczyną

• #78 02 Mar 2015 19:36
    comandos21
    Poziom 18  

Czekałem na serwisanta dosłownie 2 lub 3dni

• #79 02 Mar 2015 19:36
    JacekArtur1
    Poziom 12  

Zatem jakiś element pralki prawdopodobnie ma luz lub tłucze się o obudowę podczas wirowania. Wtedy są większe drgania zbiornika z bębnem niż na praniu. Czekamy na informację po serwis(ant)ową.

• #80 02 Mar 2015 20:51
    Tomek945
    Poziom 11  

Nie zdziwię się jak się okaże,że poszły mocowania amortyzatorów..I to samo może być u Grzegorza.Co z tego,że facet wymienił amorty,skoro mocowania i tak zostają te same
    Nie wiem czy wiecie ale na którymś forum (być może nawet na elektrodzie) czytałem,że ktoś odkręcił tylną osłonę pralki (mowa oczywiście o LG F12A8ND),ponieważ chciał sprawdzić amortyzatory,które również najwidoczniej musiały mu klekotać podczas wirowania i okazało się,że mocowania tych amortyzatorów były zrobione z plastiku (nawet były pokazane zdjęcia).Facet dosłownie doznał szoku:)
    W ogóle w dobie dzisiejszych czasów plastik po prostu rządzi.
    Jakiś czas temu niektóre modele pralek firmy Bosch składane w Chinach posiadały łożyska,w których znajdowały się plastikowe kulki pokryte metalem.Mój znajomy trafił właśnie na taką pralkę,ale na szczęście po kilku naprawach ciągle psujących się łożysk udało mu się odzyskać kase a chiński wyrób pralkopopodny zabrał producent.

• #82 02 Mar 2015 23:33
    comandos21
    Poziom 18  

Tomku, no tak wymienił amorki ale to chyba by było widać że mocowania są pęknięte?

Dodano po 6 [minuty]:

To żeśmy wpakowali się w mega buble :/ ehhh...

Dodano po 4 [minuty]:

W jednym z tematów, które podałeś facet wspomniał o eliptycznym ruchu bębna... ja u siebie też taki ruch zauważam podczas szybszego obracania się bębna..

• #83 03 Mar 2015 00:56
    Tomek945
    Poziom 11  

Wiesz Grześku,niekoniecznie mocowania amorków muszą być popękane,żeby zawieszenie stało się niestabilne.Wystarczy,że są wyrobione/poluzowane i już pojawiają się problemy.
    A co do blokad góra/dół - heh:):) nie mówmy może o tym zbyt głośno bo spece od pralek,którzy przeczytają nasze wypowiedzi będą mieli mega komedię:P
    Nie ma czegoś takiego jak blokada góra/dół.Blokady ZAWSZE umieszczone są z tyłu urządzenia i chronią zawieszenie zarówno przed wstrząsami poziomymi jak i pionowymi:) Na pewno nie jest to na zasadzie,że po zakupie nowej pralki należy ściągnąć blokady i te które chronią przed wstrząsami w poziomymi i te,które chronią przed wstrząsami góra/dół....

• #84 03 Mar 2015 01:35
    comandos21
    Poziom 18  

To co radzisz? przechylić pralkę i zajrzeć od dołu na te mocowania?

Co z tym eliptycznym ruchem bębna? normalne to?

• #85 03 Mar 2015 01:49
    Tomek945
    Poziom 11  

Grześku czy mam rozumieć,że te eliptyczne ruchy bębna pojawiają się tylko podczas wirowania?

• #86 03 Mar 2015 02:05
    comandos21
    Poziom 18  

Tak zauważyłem, że wówczas gdy bęben
    obraca się szybciej, pewnie podczas prania również to jest widoczne tyle że mniej z racji prędkości obrotu.

• #87 03 Mar 2015 02:28
    Tomek945
    Poziom 11  

U mnie do takiego zjawiska dochodzi tylko podczas startu wirówki z większą ilością prania i wydaje mi się,że jest to normalne zjawisko.Chyba,że się mylę...
    A co do przechylenia pralki w celu weryfikacji mocowań amortów - obawiam się,że w ten sposób ich nie zobaczysz,ponieważ spód pralki nie jest całkowicie odkryty.Musiałbyś do nich zajrzeć odkręcając tylną pokrywę,a tego Ci raczej nie polecam robić.
    Na Twoim miejscu faktycznie odpuściłbym sobie na jakiś czas serwis,skoro nic z nim nie możesz zdziałać i skontaktowałbym się chociażby mailowo z biurem obsługi klienta LG.Opisałbym cała sytuacje,że pralka głośno pracuje,dudni przy starcie wirówki,pojawia się efekt wyrywania drzwiczek a także powinieneś wspomnieć o tym eliptycznym ruchu bębna.Mógłbyś także dodać,że był u Ciebie serwisant,stwierdził,że jest wszystko w porządku i zostawił Cie z tym problemem.
    Zobacz co odpiszą (a na pewno odpiszą) i może akurat pojawi się jakaś sensowna rada.
    W końcu trzeba się jakoś ratować.

• #88 03 Mar 2015 08:25
    comandos21
    Poziom 18  

Tomku, pisałem do BOK nim wezwałem serwisanta, niestety olali moje maile (razem z filmami) ciepłym moczem , nie dostałem żadnej odp. do dnia dzisiejzego..

• #89 03 Mar 2015 22:30
    Tomek945
    Poziom 11  

Przyznam,że teraz mnie trochę zaskoczyłeś bo jakiś czas temu,gdy pisałem do nich maila z zapytaniem n/t pralki(nie chodziło wtedy jeszcze o hałasy podczas wirowania),to odpowiedź dostałem w ciągu kilku godzin.
    Czyli widzisz Grześku,mamy kolejny dowód na to,że zarówno serwis jak i producent,doskonale wiedzą że te modele są wadliwe,dlatego po prostu milczą albo zwodzą oczekując aż klient jakimś cudem sam sobie da na luz...

A czy próbowałeś się z nimi skontaktować za pomocą opcji LiveChat?
    Jednak na żywo jest trochę trudniej schować głowę w piasek,więc jeśli udałoby Ci się z nimi połączyć rozmowę tak czy inaczej musieliby z Tobą przeprowadzić:)

• #90 04 Mar 2015 00:49
    comandos21
    Poziom 18  

Tomku nie próbowałem jeszcze ;)... odczekam troszkę i spróbuję.

Co do tych eliptycznych ruchów to spójrz na tym filmie pod koniec (0:47)widać jak się spojrzy na środek bębna te ruchy:

Link