Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

philips 3200 - Jak podłączyć internet, philips 3200

18 Jan 2015 13:44 1764 2
  • Level 11  
    Witam, mam nadzieje że w dobry dział trafiłem.
    Posiadam telewizor Philips 3200 series, ma on funkcje Smart TV.
    Chce podłączyć internet żeby w/w funkcji używać.
    Tu pojawia sie moje pytanie, czy da rade zrobić to przez połączenie bezprzewodowe?
    Aby poprowadzić przewód musiałbym wiercić kilka ścian i podłoge.
    Wifi w tym pomieszczeniu gdzie znajduje się telewizor ma pełny zasięg.
    W instrukcji jest pokazane tylko połączenie przewodowe, w ustawieniach jest połączenie bezprzewodowe ale nie można go podświetlić.
    Więc da się jakoś bezprzewodowo czy konieczne jest prowadzenie przewodu?
    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i cierpliwość do mnie :)
    Pozdrawiam
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 42  
    Wg instrukcji tego telewizora, aby korzystać z WiFi należy kupić adapter USB-WiFi rekomendowany przez Philipsa -> Link

Jak znam życie, cena jest jest odpowiednio wysoka. Kolega sam zdecyduje.

Na forum w takich przypadkach często sugerowane jest inne rozwiązanie z wykorzystaniem gniazda Ethernet w Tv. Choć nie oznacza to, że trzeba ciągnąć kabel do routera.
    Można skorzystać z tego na-no routera -> Link którego cena zapewne będzie przystępniejsza niż urządzenie Philipsa.

Na forum jest wiele tematów poświęconych takiemu połączeniu. Proszę się rozejrzeć.

Powodzenia :_)

Edit - z ciekawości sprawdziłem ceny tych urządzeń. Różnica wynosi mniej więcej 50 zł na korzyść nano routera TP-Link.

Zdecydowanie sugerowałbym użycie tego nano routera. Już nie wnikając w kwestie cenowe. Na dłuższą metę te urządzenie sprawi się lepiej.
  • Level 11  
    ok, dzięki za odpowiedź. porównałem w/w urządzenia i na szczęście znalazłem adapter philipsa za 50zł. Już wmontowany w TV.
    Teraz musze się połapać w tym całym smart TV.
    Także chyba wszystko, chyba że ktoś ma jakieś cenne porady.