Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizor lg 6710 - nie mogę wyszukać dvbt

mija2015 18 Sty 2015 13:57 774 8
  • #1 18 Sty 2015 13:57
    mija2015
    Poziom 4  

witam,
    ponownie ja :)

Mam stary model telewizora LG 6710V0011P (wcześniej dwa inne się zepsuły),nie mogę ustawić dvbt,antena jest nowa siatkowa,kabel przytwierdzony, końcówka dorobiona ,ale skręciłam ten drucik grubszy odizolowany białą materią z kabelkiem grubszym od końcówki(pozostałość od starej pokojowej anteny) i cienkie połączyłam...mieszkam w bloku...dekoder jest nowy,połączyłam kabel eurozłącza do telewizora oraz dekodera,kabel anteny do dekodera...czy ja w ogóle dobrze to zrobiłam...w wyszukiwaniu automatycznym mam do wyboru system :BG,I,L,DK...automatycznie zaznaczone jest DK nie wiem czy dobrze, próbowałam zmieniać i szukać bez rezultatu..cały czas kasza...czy możliwe że muszę jescze kupić zasilacz?? wspomnę że wcześniej miałam starszy telewizor i antenę małą pokojową i odbierał kanały naziemnej bez zasilacza...

pozdrawiam Teresa

0 8
  • #2 18 Sty 2015 14:52
    kokapetyl
    Poziom 43  

mija2015 napisał:
    czy ja w ogóle dobrze to zrobiłam.

Ciężko wyczuć, jak podłączyłaś ten kabel antenowy.
    Na kabel antenowy (koncentryczny jak mniemam) powinnaś założyć bezpośrednio końcówkę antenową , a nie kombinować z łączeniem z drugim kablem.
    Gdybyś pokazała (zdjęcie) jak to połączyłaś było by wiadomo czy tak jest dobrze.
    Jeśli antena jest ze wzmacniaczem to potrzebny jest zasilacz, który powinien być dołączony przy zakupie.

0
  • #3 18 Sty 2015 16:13
    szabla12
    Poziom 19  

Witam- to nie ten dział to po 1.
    2- czy w telewizorze jest widoczne menu z tunera DVBT ?
    3-piszesz o wyborze systemu DK itd? w systemie DVBT nie ma to znaczenia.
    4- gdy podłączony jest TV do dekodera DVBT poprzez eurozłącze w momencia włączenia dekodera( tunera DVBT) automatycznie powinno przejść na prace AV i powinno być widoczne menu dekodera DVBT i tam następnie opcja wyszukiwania kanałów automatyczne/ręczne.
    To na tyle, odpisz czy jest MENU dekodera.

0
  • #4 18 Sty 2015 16:17
    kokapetyl
    Poziom 43  

szabla12 napisał:
    odpisz czy jest MENU dekodera.

Myślę, że jest skoro jest wybór standartu.

0
  • #5 18 Sty 2015 16:32
    olekt2002
    Poziom 28  

mija2015 napisał:
    w wyszukiwaniu automatycznym mam do wyboru system :BG,I,L,DK...automatycznie zaznaczone jest DK

To jest menu strojenia TV ( w "analogu"), ma pokazać się logo tunera DVBT i tam dopiero należy znależć, a następnie uruchomić menu strojenia.

0
  • #6 19 Sty 2015 04:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

mija2015 napisał:
    skręciłam ten drucik grubszy odizolowany białą materią z kabelkiem grubszym od końcówki(pozostałość od starej pokojowej anteny) i cienkie połączyłam...mieszkam w bloku...

Ale jaja - poproszę o zdjęcie, bo moja męska muzgownica tego nie ogarnia (mogę się żony zapytać, co masz na myśli - ale nie mam całego dnia na słuchanie o tym) ;) .
    mija2015 napisał:
    połączyłam kabel eurozłącza do telewizora oraz dekodera,kabel anteny do dekodera...czy ja w ogóle dobrze to zrobiłam...

Idealnie - wzorcowo.
    mija2015 napisał:
    w wyszukiwaniu automatycznym mam do wyboru system :BG,I,L,DK...

Zostaw tv w spokoju, to na dekoderze masz wyszukać programy.

0
  • #7 19 Sty 2015 22:37
    mija2015
    Poziom 4  

pkt1-przepraszam że nie ten dział
    pkt 2 i reszta :)

na kabel antenowy koncentryczny jest założona końcówka
    a jak mam dekoder podłączony i uruchomiony tv to nie przełącza się na AV, a jak ręcznie przełączam i wybieram menu do strojenia to przełącza na kanał np.1

do dekodera nie ma pilota,taki był kupiony...
    dowiedziałam się,ze ten telewizor miał podłączony zasilacz...czy to to?

0
  • #8 19 Sty 2015 22:41
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

mija2015 napisał:
    jak mam dekoder podłączony i uruchomiony tv to nie przełącza się na AV, a jak ręcznie przełączam i wybieram menu do strojenia to przełącza na kanał np.1

do dekodera nie ma pilota,taki był kupiony...

Skoro nie ma pilota od dekodera, to jakim pilotem i co chcesz programować?.

0
  • #9 20 Sty 2015 01:18
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Ona myśli, że dekoder to takie pudełko, które umożliwia programowanie DVB-T bezpośrednio na telewizorze, który sam nie posiada DVB-T.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo