Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitoring - samochod na noc

harahel 18 Sty 2015 14:26 3030 29
  • #1 18 Sty 2015 14:26
    harahel
    Poziom 8  

Witam,

Prosze Panstwa o pomoc. Sytuacja ktora obecnie posiadam jest tragiczna, ciagle akty wandalizmu...... Prosze o wybranie urzadzenia do monitoringu samochodu na noc. Sprzet musial by nagrywac okolo 3,4 h przez noc.

Chodzi o monitoring z okolo 2m, z samochodu zaparkowanego na moj samochod.

Prosze o pomoc,

0 29
  • #3 18 Sty 2015 15:42
    harahel
    Poziom 8  

Dziekuje za zainteresowanie.

Powiem tak ....pieniadze nie graja roli, na naprawe przeznaczylem juz kilka tysiecy euro. Sytuacja jest naprawde powazna.

Przegladalem rejestratory, problem w tym jak to zasilic na noc? tz na te choc 2,3 h.

Samochod bedzie pod kamera z balkonu, ktora juz wybralem.
    Ale zalezy mi jeszcze na jakims urzedzeniu wlasnie w samochodzie zaparkowanym obok.

0
  • #4 18 Sty 2015 15:54
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Albo pociągniesz zasilanie z akumulatora auta (pamiętając oczywiście o bezpieczniku),
    albo wykorzystasz gniazdo zapalniczki (są auta, które nie wyłączają zasilania, lub można zasilanie takie wykonać przekładając bezpiecznik),
    albo zastosujesz dodatkowy, mały akumulator żelowy ładowany w dzień w domu (oczywiście z zasilaczem do kamery),
    albo zastosujesz jakiegoś powerbanka do smartfona - coraz więcej takich urządzeń o dużej pojemności jest do zdobycia w handlu.

0
  • #5 18 Sty 2015 17:28
    harahel
    Poziom 8  

mozesz podac jakis link do akumlatorow? mysle ta opcja najlepsza.

Wiec rejestrator bylby najlepszy? hmm.... to ze jest szyba w samochodzie nie bedzie przeszkadzac?

widzialem tez fotopulapki..... one maja wlasne zasilanie....moze to byloby lepsze?

Z kamer wybralem ta, Kamera IP, dzień/noc, hermetyczna, zewnętrzna, WiFi AXP WONKA (CC1280H4I36WOn-K).

Bedzie ona nagrywac noc, okolo 10 metrow, samochod znajduje sie pod latarnia o dobrym oswietleniu.

Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

znalazlem cos takiego.....

rejestrator ORLLO RX-260 , ma wbudowany akumlator.

Niestety nigdzie nie pisze czas pracy na pelnym naladowaniu.

Czy taki sprzet poradzilby sobie?

0
  • #6 18 Sty 2015 22:26
    faja_kanzas
    Poziom 18  

kolego jeżeli chcesz coś do samochodu to moze warto wziąć pod uwagę kamerę i7-C23430-pira (http://www.internec.pl/ip/produkty-ip/kamery-3mpx/i7-c23430-pir-a.html) pobór prądu masz max 0,42A czyli akumulator żelowy 12V17Ah wystarczy ci na całą noc spokojnie. Kamera nagrywa na kartę microSD o pojemności do 64GB czyli 24godziny w nagrywaniu ciągłym przy rozdzielczości 1080x1920

0
  • #7 18 Sty 2015 22:55
    harahel
    Poziom 8  

Dziekuje bardzo.... mysle ze ostatnia opcja najlepsza.

Z kamery na balkonie i tak nic nie chwyci, jedynie postacie...

Dziekuje bardzo wszystkim.

0
  • #8 31 Sty 2015 17:28
    harahel
    Poziom 8  

Witam ponownie,

Zastanawiam sie nad opcja umieszczenia kamery w mieszkaniu przy oknie, byla by to kamera kompaktowa z tego co interesowalem sie.

Moje pytanie brzmi :

Jaka kamera poradzi sobie z nagrywaniem za szyby?

I czy ta opcja kamery na statywie, w mieszkaniu za szyba jest wogole sensowna?

mam na mysli sprzet tego typu co w zalaczniku foto.......

0
  • #9 05 Lut 2015 21:30
    harahel
    Poziom 8  

..jest szans by ktos cos napisal odnosnie tej kamery ?
    chodzi o to by miec to w pokoju przy oknie ( przed szyba) na noc.....

Cos takiego co na zdjeciu, tylko ze z tego co sie interesuje potrzebny jeszcze rejestrator... Nie da sie do kompa podlaczyc ewentualnie kamery ?

0
  • #10 05 Lut 2015 23:07
    glider33
    Poziom 19  

harahel napisał:
    Z kamery na balkonie i tak nic nie chwyci, jedynie postacie...

Jaka odległość dzieli balkon od samochodu ? Wystarczy dobrać odpowiedni obiektyw żebyś mógł rozpoznać twarze, oczywiście pod warunkiem, że teren jest w miarę oświetlony.

harahel napisał:
    chodzi o to by miec to w pokoju przy oknie ( przed szyba) na noc.....Cos takiego co na zdjeciu, tylko ze z tego co sie interesuje potrzebny jeszcze rejestrator... Nie da sie do kompa podlaczyc ewentualnie kamery ?

Dlaczego chcesz umieścić kamerę przed szybą, a nie na zewnątrz ? Większość kamer bardzo dobrze radzi sobie z szybą w dzień, ale w nocy możesz mieć refleksy po zapaleniu światła w pokoju lub od włączonego telewizora, także dobrze się zastanów na takim rozwiązaniem.

Jeżeli kupisz kamerę IP to bez problemu podłączysz ją do kompa i będziesz miał możliwość nagrywania obrazu. W przypadku zakupu analogowej potrzebna jest odpowiednia karta video, ale tego rozwiązania nie polecam ze względu na słabą jakość obrazu.

0
  • #11 05 Lut 2015 23:18
    harahel
    Poziom 8  

odleglosc to okolo 10 do max 15 metrow. Oswietlenie stanowi latarnia ale mocna, biale swiatlo.....

Mozesz podac jakas kamere IP zewnetrzna?

Czyli rozumiem ze kamera IP zgrywa zawartosc na kompa .....?

0
  • #12 05 Lut 2015 23:55
    glider33
    Poziom 19  

pisałeś, że cena nie gra roli to może coś takiego
    http://www.action.one.pl/kamery-przemyslowe-k...a-sd-onvif-icr-wdr-poe-hd2-ac4018-p-2003.html

Kamerka IP Full HD z dużym przetwornikiem Sony, a co ważne ma możliwość zapisu na karcie SD, także nie musisz mieć ciągle włączonego kompa. Za dopłatą możesz zmienić obiektyw, żeby uzyskać wąski kąt widzenia czyli duże zbliżenie.

Ja osobiście używam troszkę tańszego rozwiązania, a mianowicie kamerki IP Full HD (koszt około 400 zł) podłączonej do routera, a obraz nagrywam za pomocą tabletu kupionego za 200 zł.

harahel napisał:
    Czyli rozumiem ze kamera IP zgrywa zawartosc na kompa .....?

Tak, pod warunkiem, że komp będzie cały czas włączony i ktoś przez przypadek nie wyłączy ci programu do zgrywania :) Lepszym rozwiązaniem jest zakup rejestratora IP lub kamerki z nagrywaniem na karcie pamięci.

0
  • #14 06 Lut 2015 09:13
    edziu
    Poziom 29  

Proponuję dać kamerę np. BCS-TIP5200IR lub BCS-TIP5300IR ( nie z literka E)
    mają gniazdo mikroSD wsadź kartę 32GB i problem z głowy.
    zasilanie POE lub pod 12V.

0
  • #15 06 Lut 2015 15:05
    snafy80
    Poziom 10  

@harahel zerknij na tą kamerę: http://www.internec.pl/ip/produkty-ip/kamery-3mpx/i7-c72430e-ir.html a tutaj możesz znaleźć filmiki z kamer Internec IP: https://www.youtube.com/user/INTERNEC2012/videos
    Co do cen ostatnio jej nie montowałem więc musisz się zapytać, jeżeli chodzi o opisane Przez Ciebie warunki powinna spełnić Twoje oczekiwania. Możesz także wyłączyć IR - bez utraty gwarancji a i karta do 64GB.

0
  • #16 06 Lut 2015 21:13
    harahel
    Poziom 8  

Dziekuje za pomoc Panowie.

0
  • #17 10 Mar 2015 00:53
    harahel
    Poziom 8  

Witam,

Po dlugim szukaniu, zakupilem sprzet internec i7-C72430E-IR.

Niestety ....obraz poki co mam taki jak na zalacznikach....

Prosze o pomoc , moze ktos w was ma ta kamera, obraz mam fatalny.

Mleczna mgla, skaczace piksele....cos jak by na starym popsutym telewizorze.....

0
  • #18 10 Mar 2015 16:19
    glider33
    Poziom 19  

Ale masakra :cry: Niech się wypowiedzą specjaliści, ale mi to wygląda na uszkodzenie kamery albo jakąś niepoprawną konfigurację jakości obrazu bo to chyba nienormalne, żeby kamera za półtora tysiaka dawała taki nędzny obraz.

0
  • #19 10 Mar 2015 19:09
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Teraz żaden "fa**_**zas " "se***re" czy inny handlowiec co sprzedaje hikvisiona / internec'a się nie wypowie.... bo mówić można dużo, ale trzeba teraz przyznać że ta kamera tak właśnie widzi.
    Niestety taka jest czułość w całkowitej ciemności ( u ciebie tak jest).

Teraz co do pomocy, spróbuj ustawić inny czas migawki np na 1/5, tylko tak zwolniona migawka może ci pomóc - aczkolwiek wtedy ruszające się obiekty będą miały efekt rozmazania - tzn w ruchu ich nie rozpoznasz.

Po drugie ja bym spojrzał czy działa oświetlacz IR (chociaż z tego co widzę to on działa), zobacz w nocy prosto w kamerę, diody powinny się tak "tlić" na czerwono.

Dodatkowo widać że obiekty się rozjechał w nocy (pokaż obraz za dnia)?

Jest jeszcze możliwość dokupienia oświetlacza IR-LED takiego do 40-50 metrów - koszt to okoo 200pln. Ale prawda jest taka że obecnie kamera g*wno widzi :(. Jak masz możliwość to oddaj kamerę.

0
  • #20 10 Mar 2015 20:25
    glider33
    Poziom 19  

jpl napisał:
    Niestety taka jest czułość w całkowitej ciemności ( u ciebie tak jest).

Niezupełnie w całkowitej ciemności, bo wcześniej kolega @harahel pisał, że "Oswietlenie stanowi latarnia ale mocna, biale swiatlo"

Ja w podobnej scenerii w nocy przy jednej latarni za pomocą taniej kamerki AHD (160 zł) mam taki obraz (teraz już bez tych poziomych linii), także chyba najlepszym rozwiązaniem jest zwrot kamery.

FILM Z KAMERY

0
  • #21 11 Mar 2015 01:42
    harahel
    Poziom 8  

krecenie zoomem i ostroscia daje mi poprawny obraz samochodu na drugim tle. Na tle pierwszym mam migajace paski, smieci, mgle mleczna......

Myslicie ze cos wadliwa?

Jezeli chodzi o obraz z tych kamer, to na youtube moza popatrzec ze sa bardzo dobre.

Wydaje mi sie ze kamer jest wadliwa.

Jeszcze jedno pytanie, po szybkim wstrzasnieciu kamera kolo ucha, slychac efekt rozbitego szkla...czy to normlane? To moja peirwsza kamera.

Dodano po 2 [godziny] 9 [minuty]:

...kolega jpl mial racje, zwolniona migawka (u mnie w opcjach to ekspozyjca obrazu) na np. 1/6 dala efekt w nocy, przy podczerwieni ze latajace smieci,mgla migwaki (efekt starej tasmy VHS ) znikly prawie calkowicie.

Co to moze oznaczac? prosze o pomoc bo zamierzam odeslac towar jako wadliwy.

ps. diody IR dzialaja, fakt obiekty sie rozjezdzaja.......
    zalaczam foto z dnia, rano...przy lekkim deszczu

0
  • #22 11 Mar 2015 08:09
    maly_smok
    Poziom 21  

Najpierw ustaw dobrze ostrość, bo to co prezentujesz to jakaś kpina.

0
  • #23 11 Mar 2015 10:46
    jpl

harahel napisał:
    , slychac efekt rozbitego szkla...czy to normlane

To może być przeskakujący mechaniczny filtr ICR, on tak delikatnie cichutko stuka.

harahel napisał:
    ..kolega jpl mial racje, zwolniona migawka (u mnie w opcjach to ekspozyjca obrazu) na np. 1/6 dala efekt w nocy, przy podczerwieni ze latajace smieci,mgla migwaki (efekt starej tasmy VHS ) znikly prawie calkowicie.

Tak - z tym że musisz poeksperymentować z migawką, ustawić np na 1/10, zobaczyć kiedy efekt będziesz miał najlepszy a ruchome obiekty nie będą tworzyć smug. BO co z tego, że masz jasny obraz - jak ruchome obiekty są nie do rozpoznania.

harahel napisał:
    ps. diody IR dzialaja, fakt obiekty sie rozjezdzaja.......
    zalaczam foto z dnia, rano...przy lekkim deszczu

Ustaw obiektyw - ustawiając obiektyw musisz bardzo delikatnie kręcić pokrętłami w obiektywie - to są dosłownie dotknięcia. Patrz na komputer. Powinieneś mieć ostry obraz na całym zakresie obrazu.

Dla przykładu obraz mojej kamery która ma tylko 2 megapiksele - monitoring - samochod na noc

To jest mniej wiecej dobrze ustawiony obraz i ostrość.

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

glider33 napisał:
    niej kamerki AHD (160 zł) mam taki obraz (teraz już bez tych poziomych linii), także chyba najlepszym rozwiązaniem jest zwrot kamery.

Widzisz, bo w kamerze masz jeden z najlepszych przetworników obecnie na rynku, IMX238, który widzi 3-4x lepiej w nocy niż kamery 2mpix czy 3mpix.

Fajnie sie sprzedaje wyższą rozdzielczość, ale jak przychodzi noc to często właśnie takie efekty są :( Kamery 2/3mpix są ślepe. CO z tego że tyle megapikseli jest jak kamera w nocy widzi gorzej jak analog.

Idealnie powinno się mieszać kamery - 2MPIX tam gdzie mamy oświetlenie - doświetlenie, 1,3mpix - tam gdzie jest ciemno a my musimy coś widzieć.

0
  • #24 11 Mar 2015 12:00
    snafy80
    Poziom 10  

Kurde według mnie jest coś nie tak z konfiguracją i ustawieniami ostrości w kamerze dla przykładu zerknij TUTAJ: https://www.youtube.com/user/INTERNEC2012/videos
    Kurcze widzę że robi się coraz bardziej emocjonalnie - koledze trzeba pomóc a nie OFEROWAĆ NA SIŁĘ swój sprzęt tak jak to niektórzy robią.
    Rozumiem marketing. Mnie osobiście nie zdarzyło się na Tej kamerze coś takiego dlatego śmiało ją poleciłem bo nie jedną już instalacje na tych kamerach zrobiłem i nie robię tego od wczoraj.
    Jak miałem problem techniczny kontaktowałem się TU Masz link http://www.internec.pl/kontakt.html
    Spróbuj się skontaktować napewno Ci pomogą.
    Przesyłam Ci także musiałem poszukać linku do instrukcji tej kamery http://www.internec.pl/files/instrukcje/szybki_start_i7-C714xx-IR_EN.pdf
    Tam po zdjęciu przodu masz dostęp do dwóch pokręteł (ustawienie obiektywu i ostrość - musisz poluzować te pokrętła i ustawić ostrość - rób to przez bezpośrednio podpięty komputer nie przez sieć na której będziesz miał opóźnienia, jak poprawnie ustawiłeś ostrość i nic nie zmieniałeś w ustawieniach kamery - powinna widzieć poprawnie, jak nadal będziesz miał problemy skontaktuj się bezpośrednio z dostawcą tego sprzętu)
    A pisząc że robi się ciekawie - mam na myśli firmy które mają coś swojego i na siłę piszą negatywy zamiast pomóc. Dla przykładu:

jpl napisał:
    Teraz żaden "fa**_**zas " "se***re" czy inny handlowiec co sprzedaje hikvisiona / internec'a się nie wypowie.... bo mówić można dużo, ale trzeba teraz przyznać że ta kamera tak właśnie widzi.
    Mam wrażenie że kolego "jpl" - nie miałeś nigdy tej kamery w ręce pisząc takie rzeczy.
    Pozdrawiam.

Moderowany przez suworow:

Szanowni panowie sprzedawcy/ sprzedawco z firmy internec, starczy tej kryptoreklamy. Prośba, uszanujcie ten kawałek internetu gdzie jeszcze można liczyć na rzetelne opinie. W imię swoich interesów, nie niszczcie tego, co budujemy z całą rzeszą użytkowników. Ponieważ poprzednie moje prośby nie przyniosły rezultatów, do czasu wyjaśnienia blokuję następujące konta:

snafy80 -- Kryptoreklama firmy www.internec.pl 09 Sie 2017 12:24
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik765713.html

faja_kanzas -- Kryptoreklama firmy www.internec.pl 09 Sie 2017 12:24
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik441594.html

elektroinstal_compan -- Kryptoreklama firmy www.internec.pl 09 Sie 2017
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik2232665.html

marcinekf -- Kryptoreklama firmy www.internec.pl 09 Sie 2017 12:25
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik1351223.html

0
  • #25 11 Mar 2015 13:04
    jpl

snafy80 napisał:
    Mam wrażenie że kolego "jpl" - nie miałeś nigdy tej kamery w ręce pisząc takie rzeczy.
    Pozdrawiam.

Uwierz mi - miałem i porównywałem do BCS'a 3 megapiksleowego. Plastikowa obudowa... plastikowy daszek, regulacja obiektywu nie wygodna - bo w środku.
    Sprawdzałem właśnie w warunkach bez dodatkowego oświetlenia - gdzie bez zwolnienia migawki - był właśnie taki obraz.

Jak zauważyłeś - nie tylko krytyka ale zaoferowałem porady które okazały się po części pomocne.

0
  • #26 11 Mar 2015 20:53
    degrejtest
    Poziom 9  

Przed zakupem trzeba sie zorientować jak kamera widzi w dzień a jak w nocy. Teraz to pozostaje albo bawić się ustawieniami obrazu albo oddać/wymienić na coś innego albo zgłosić do supportu by ją sprawdzili. Jak kamera kosztuje 1,5 tyś. to musi mieć lepszy obraz. W tej cenie jest wiele modeli napewno z lepszą jakością, porównując do tego co pokazałeś.

0
  • #27 11 Mar 2015 21:48
    harahel
    Poziom 8  

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi. Koledzy, kamera jest naprawde droga wiec dla laika jak ja,,,,niestety cena duzo mi sugerowala.

A wiec, po ustawieniu ostrosci i zoom na taki ze w dzien widze prawie blachy samochodow, zas w nocy mam jak ponizej:

przesle foto numer 1 z migawka na 1/3 (minimalna) gdzie te pasy, znieksztalcenia, smieci znikaja prawie calkiem.

i foto numer dwa, na wiekszej migawce (chyba domyslnej) 1/60
    tutaj wlasnie mam koszmar, ten efekt starej tasmy VHS ,,,,,porazka istna.
    Ostrosc dzis ustawialem, czyscilem szkielko ......w dzien jest naprwade okej, ale w nocy.......:-(

Czy foto numer jeden na minimalnej migawce wedlug was wyklucza wadliwy sprzet? Byc moze faktycznei ta kamera sobie nie poradzi w tych warunkach.

Prosze jeszcze o info odnosnie Hz. Mam dwie opcje 50Hz i 60Hz. Nie jestem pewien ktora lepsza. I z tym kadrem, hmm nie widze takiej opcji u mnie, moze kolega cos podpowiedziec jeszcze?

0
  • #28 12 Mar 2015 08:31
    jpl

harahel napisał:
    i foto numer dwa, na wiekszej migawce (chyba domyslnej) 1/60
    tutaj wlasnie mam koszmar, ten efekt starej tasmy VHS ,,,,,porazka istna.
    Ostrosc dzis ustawialem, czyscilem szkielko ......w dzien jest naprwade okej, ale w nocy.......:(

Więc wychodzi że kamera NIE jest uszkodzona.

harahel napisał:
    Czy foto numer jeden na minimalnej migawce wedlug was wyklucza wadliwy sprzet? Byc moze faktycznei ta kamera sobie nie poradzi w tych warunkach.

Ta kamera tak widzi i tutaj nic nie poradzisz więcej. Jeżeli ustawiłes ostrość itp - oznacza to że wszystko w kamerze jest OK.

Jeszcze jedno może cię uratować - wyprubuj w nocy w opcjach włączyć tryb dzienny, diody powinny się wyłączyć - ustaw migawkę na 1/6 - i zobacz jaki masz efekt ....
    Dodatkowo w opcjach powinna być funkcja wzmocnienia / AGC - też tutaj możesz się pobawić.

harahel napisał:
    Mam dwie opcje 50Hz i 60Hz

Chodzi o to żeby nie migały ci światła na obrazie - w polsce ustawiamy 50Hz.

Jeżeli masz możliwość - zwróć kamerę..... masz na to 10 dni wg prawa i poszukaj czegoś innego.
    Jak widzisz... koledzy co na forum napastliwie przekonują że ten sprzęt to "cud malina" - teraz nawet nie pomogą ci w konfiguracji :(

0
  • #29 12 Mar 2015 08:32
    Totoya
    Poziom 17  

Sprawdź jak masz ustawione wzmocnienie - obniż o jakieś 25-30% tego co masz obecnie i sprawdź różnicę. Obraz stanie się "ciemniejszy" ale powinien spaść poziom szumów i pojawią się dodatkowe szczegóły w obrazie.

0
  • #30 12 Mar 2015 09:37
    sebfire
    Poziom 16  

jpl napisał:
    Jak widzisz... koledzy co na forum napastliwie przekonują że ten sprzęt to "cud malina" - teraz nawet nie pomogą ci w konfiguracji :(

Sorki ale 24h na forum nie siedzę :)

Przede wszystkim w warunkach nocnych należałoby zastosować kamerę 1,3MPx.
    W dzień z kamery i7-C72430E-IR będziesz miał obraz żyletę. W nocy może on już Cie nie zadowolić. Wyłącz w menu kamery podświetlacz IR oraz włącz tylko tryb dzienny.

0