Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Macbook pro A1425 retina 13.3 nie odpala mid2012.

18 Sty 2015 14:33 1230 2
  • Poziom 11  
    Witam Serdecznie.

Posiadam macbooka a1425 retina z roku 2012, gwarancja mi się skończyła w listopadzie 2014. Objaw usterki, nie reaguje na przycisk power, pewnego dnia się nie włáczył. Gdy podłàczam magsafe 2 do gniazda dioda zmienia się z zielonej na pomarańczowà i tyle. Próbowałem smc reset, przebiega poprawnie (changing green to orange led ) oraz rozłáczenie baterii i podłáczenie lecz obie czynności nadal nie uruchamiajá laptopa. Próbowałem na nowej ładowarce efekt taki sam. Zwracam się z prośbá czy ktoś spotkał się z takim problemem? Napewno nie został zalany.
    Czy to prawda jeżeli w tych modelach bateria padła ( lub jej układ ) to komputer się nie uruchomi?
    Jeżeli reaguje na smc reset z poziomu klawiatury to mogę wykluczyć gniazdo magsafe dc in board?

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Komputer działa na zasilaczu również z odłączoną baterią. Gniazdo Magsafe raczej sprawne. Te płyty mają tak że odpalają po podłączeniu ładowarki( z wypięta baterią). Czy wentylatory się kręcą i czy potrafisz zmierzyć przetwornice, czy znasz podstawowe napięcia jakie występują w Standby na tej płycie? Jeżeli nie to niestety bez schematu i boardview sobie nie poradzisz. Musiał być uderzony skoro nie był zalany :-)
  • Poziom 11  
    Mam identyczny problem jak kolega, dokładnie taki sam komputer i identyczny objaw, czy ktoś ma jaką kolwiek wiedzę co mogło się stać, komp leżał miesiąc w serwisie, gość w miarę kumaty z oscyloskopem ale niestety nie znalazł przyczyny, serwis apple jedynie może płytę główną wymienić a taka usługa jedyne 2100 zł więc średnio mi się widzi :/