Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson s51 enduro - Gaśnie po przejechaniu kilkudziesięciu metrów

18 Sty 2015 14:45 1371 8
  • Poziom 6  
    Witam
    Posiadam simsona s51 E cylinder 60ccm, gażnik 16N 1-11 silnik po remoncie (jest na dotarciu). Simson pali za 2-3 kopnięciem, od pewnego czasu po przejechaniu od 500- 1000 m zaczynał gasnąć, po odczekaniu kilku minut znów można było jechać 100 m i zgasł. Dziś chciałem się przejechać, odpalił za 2 kopem bez ssania. Bawię się manetką zauważyłem, że na 3/4 gazu go muli. Jedyneczka, jadę 15 metrów a on jakby nie dostawał paliwa i go szarpie. Zdjąłem gaźnik, przedmuchałem, wyczyściłem wyregulowałem i nic. Czy to wina gaźnika?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Sprawdze i jutro napisze chociaż gdy sciagne wężyk to paliwo nie wpływa do gażnika a a z kranika normalnie sie leje a co sądzicie o zbyt bogatej mieszance lub traceniu kompresji po zgrzaniu ??

Dodano po 1 [minuty]:

sprawdzałem ale bardziej kapie niż sie leje :(
  • Poziom 1  
  • Poziom 25  
    Masz do wyboru:
    -zatkany kranik
    -przytkana dysza
    -zły poziom paliwa w gaźniku
    -złe ustawienie pływaka
    -nie otwiera się zaworek paliwa w gaźniku
    Wszystko można sprawdzić.
  • Poziom 18  
    Na początku na twoim miejscu bym ściągnął wężyk i sprawdził jak leci paliwo. Jeśli jest OK to następna sprawa gaźnik. Nic nie kręć, nie reguluj (jeżeli wcześniej dobrze jeździł) lecz wyczyść. Dysze przedmuchaj, możesz też sprawdzić pływak jak go rozbierzesz czy nie tonie. Może zalewa simsona? Chociaż wątpię. Następnym krokiem sprawdzenie go na innej świecy jeśli czyszczenie nic nie pomoże. Winny jeszcze może być kondensator (nagrzewa się silnik i iskra słabnie). Wiele razy miałem w komarach, ogarach i wsk.. Ale najpierw zacząłbym od podstaw i najłatwiejszych rzeczy do wykonania (to jest takich co nic nie kosztują:) )
  • Poziom 6  
    Przeczyściłem kranik i byłem się przejechać 4 km Simson nie gasnął, podjechałem pod dom ,wrzucam bieg jałowy i zauważyłam, że słabo trzyma wolne obroty, raz na 10 sek trzeba poruszać manetką i tak jakby maił lekkie opóźnienie z gazem (jakąś sek)
    (widać już lepsze efekty)
  • Poziom 18  
    Gaźnik do regulacji jeśli ci go przymula :)