Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner KD Denon AVR-1311 - Wejscia HDMI, nie do końca działają

witekkrk 18 Sty 2015 15:17 1785 10
  • #1 18 Sty 2015 15:17
    witekkrk
    Poziom 9  

Witam. Kupiłem w/w amplituner jako sprawny. Posiada on cztery wejścia HDMI - BD, DVD, SAT/CBL oraz Game. Problem tkwi w tym, że wejścia nbr. 2 oraz 4 nie działają, tj. amplituner wykrywa podłączenie cyfrowe, ale nie przesyła dźwięku na głośniki. Wytłumaczę łopatologocznie - gdy podłącze sygnał HDMI na wejście BD lub SAT/CBL, na wyświetlaczu pojawia się ikona HDMI oraz PCM a poniżej DIG (czyli, ze jest sygnał cyfrowy), natomaist po podłączeniu sygnału HDMI do DVD lub Game, na wyświetlaczu pojawia się ikona HDMI i DIG, ale PCM już nie. czy ktoś wie o co tu może chodzić? Instrukcja po polsku nic mi nie wyjaśniła na ten temat.

0 10
  • Pomocny post
    #2 18 Sty 2015 16:37
    intenso
    Poziom 38  

Sprawdź w ustawieniach HDMI na których jest brak dźwięku czy masz zaznaczone czy dźwięk ma być odtwarzany przez amplitumer czy wychodzić dalej do tv.
    Dodatkowo sprawdź czy dla tych wejść bez dźwięku nie są przypisane inne wejścia audio takie jak optical czy coaxial.

1
  • #3 19 Sty 2015 09:13
    witekkrk
    Poziom 9  

No właśnie sprawa jest o tyle dziwna, że dla wyjść na których z HDMI nie wychodzi dźwięk, nie ma gniazda optycznego ani koaksjalnego żeby przez nie wpuścić dźwięk, natomiast co do ustawień czy dźwięk ma iść na kolumny czy TV to fabrycznie jest ustawione, że ma iść na kolumny i to chyba dotyczy się każdego z wejść HDMI, wrócę z p[racy to sprawdzę.

0
  • Pomocny post
    #4 19 Sty 2015 13:40
    intenso
    Poziom 38  

Dla wejść HDMI można przypisać wejście optyczne lub koaksjalne i wtedy dźwięku przez HDMI nie będzie

0
  • Pomocny post
    #5 19 Sty 2015 15:03
    leonsocio
    Poziom 28  

Nie zgodzę się z tym, w moim amplitunerze jest gniazdo HDMI oznaczone jako SAT/CBL oraz gniazdo Coaxial o takim samym symbolu i oba gniazda grają naprzemiennie, czy to koaksjal czy HDMI jest podłączone.

0
  • #6 19 Sty 2015 23:10
    witekkrk
    Poziom 9  

Niestety moje przypuszczenia potwierdziły się. Na wejściach DVD i GAME amplituner nie oddaje dźwieku, ale co dziwne - jest obraz. Czyżby była uszkodzona sekcja audio na tych wejściach?

0
  • Pomocny post
    #7 20 Sty 2015 08:05
    grubs
    Poziom 32  

Sprawdź przypisanie wejść o których pisał kolega intenso i daj na off jeżeli są ustawione na optical lub coaxial (sekcja input assign).
    W sekcji input mode ustaw HDMI a w Decode mode ustaw auto po kolei dla wszystkich wejść.
    Zakładam że sprawdzasz źródło które działa na 1 złączu i przepinasz to działające do portu który nie działa.

1
  • #8 20 Sty 2015 18:21
    witekkrk
    Poziom 9  

Zrobiłem dokładnie to co napisałeś i nie zaobserwowałem poprawy, zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz, mianowicie jak wepnę sygnał HDMI do gniazda GAME, czyli HDMI4, mam obraz a jak wyłączę i włączę amplituner zostawiając na tym wyjściu, pojawia się dźwięk. Cud?

0
  • Pomocny post
    #9 20 Sty 2015 18:37
    intenso
    Poziom 38  

Zrób jeszcze factory reset, może procesor jakieś błędy wyłapał.

0
  • #10 20 Sty 2015 18:42
    witekkrk
    Poziom 9  

Objawy o ktorych pisałem występowały po resecie procesora.

0
  • #11 27 Sty 2015 18:41
    Nikmot
    Poziom 1  

Mam podobny problem, nie wiem jak go rozwiazać, sprawdziłem kabel na innym jest to samo.

Na pierwszym zlaczu SAT/CBL mam podpiety dekoder NBOX i miga mi ciągle lampka PCM DIG w amplitunerze, a dzwiek jest przerywany, tak jakby klatkowało,

nie mam pojecia co z tym zrobić

Dodano po 1 [minuty]:

dodam ze w innych hdmi, mam podpiete 5 sprzetów , wszystko jest OK. jedynie problem z tą Nką

0