Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PANASONIC TX-32LX80P - Dioda świeci, reaguje na pilot, nie uruchamia się

18 Sty 2015 16:12 1695 4
  • Poziom 12  
    Witam, ostatnio mam spory problem, a mianowicie podpinałem laptopa pod HDMI z TV PANASONIC TX-32LX80P i musiało być jakieś zwarcie ponieważ: Wypaliło zasilacz od laptopa, jak i układ zasilania w laptopie oraz nieszczęsny wyżej wymieniony TV. Zasilanie TV działa - świeci się dioda "stand by", reaguje na pilot - dioda mruga, inaczej reaguje na klawisze w TV a mianowicie tylko krótkie mrugnięcie zamiast mrugania na czas wciśnięcia klawisza. TV nie uruchamia się (w sensie matryca ciągle wyłączona).

Na płytkach nie widzę żadnych przepaleń - poniżej zdjęcia:
    PANASONIC TX-32LX80P - Dioda świeci, reaguje na pilot, nie uruchamia się PANASONIC TX-32LX80P - Dioda świeci, reaguje na pilot, nie uruchamia się
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 12  
    Na chwilę obecną przemierzyłem wszystkie przewody połączeniowe oraz sprawdziłem bezpiecznik. I teraz pytanie mam do Was co dalej?

Wezwanie fachowca będzie mogło odbyć się dopiero na koniec miesiąca, a może będzie to coś co będę w stanie sam wymienić lutownica i podstawowe narzędzia posiadam.

Następnie TV jest (w sumie był) wykorzystywany jako 2 monitor kablówka nawet nie była podpinana do niego.
  • Poziom 17  
    Widzę jakby wypalony R20...
  • Poziom 12  
    Na to wygląda, podczas inspekcji wizualnej wygląda jak by pomalowany markerem (jak kilka fragmentów płytek - to mnie chyba zmyliło).

Albo źle patrze na paski albo wartość tego rezystora to 10MΩ - a miernik mam do 1MΩ, miernik po ustawieniu na Diodę nie pokazuje spadku napięcia (może za duży opór?).

Wezmę płytkę do pracy tam mamy lepszy miernik to zobaczę.