Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

5227.2A DEXTER POWER - Wiertarko-wkrętarka - z "okienka" iskrzy się

lukmistrz 18 Jan 2015 17:40 5775 17
    lukmistrz
    Level 13  
    Witam,

Wczoraj w Leroy Merlin kupiłem wiertarko-wkrętarkę z przeznaczeniem na wkrętarke, głównie skręcanie mebli itp. będzie mi służyła raz na 2 msc, po rozpakowanie i włączeniu pojawiają się iskry w okienku które oznaczyłem w czerownym kółku na obrazku

5227.2A DEXTER POWER - Wiertarko-wkrętarka - z "okienka" iskrzy się

Iskry pojawiają się po naciśnięciu przycisku uruchamiającego, później jak wkrętarka pracuje to nie ma i jak puszczam to też są, krótko mówiąć po uruchomieniu i po zatrzymaniu, czy to jest normalne? czy reklamować? nie znam się kompletnie na takich wkrętarkach dlatego pytam, z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    wieslaw99
    Level 23  
    To jest nowy sprzęt więc muszą dopasować się szczotki po jakimś czasie powinno to
    zaniknąć ale nie całkowicie, przez szczotki masz doprowadzany prąd więc minimalne iskrzenie będzie występować. Jeżeli wiertarka jest słaba bądź ma nie równe obroty wtedy reklamuj.
    lukmistrz
    Level 13  
    Ok rozumiem, w takim razie czekam na dotarcie :) dzieki wielkie, pzdr
  • Helpful post
    Furions
    Level 15  
    Iskrzenie jest normalne bo jest wyposażona w hamulec więc przy zatrzymywaniu iskrzenie jest zapewne większe.
    lukmistrz
    Level 13  
    To prawda, przy zatrzymaniu większe iskry.
    Jarosław Lisowicz
    Level 10  
    Witam,
    miałem podobny problem. Teraz wkrętarka iskrzy, dymi, a silnik się zatrzymuje.
    Czy ktoś się orientuje jaki silnik można do niej dobrać? - i gdzie zakupić?

Typ wkrętarki: Dexter 5227.a
    Opis silnika:
    2730003010
    VMOTOR
    V060027
    2Q474I
    Akumulator jest 12V.
    Jarosław Lisowicz
    Level 10  
    Znam tę stronkę, widziałem ten silnik. Ale dziękuję za odzew.
    Napisałem do nich 3 wiadomości w tej sprawie. Bez odpowiedzi.
    Próbowałem również przez Elektro Global...
    Nie warto tracić na nich czasu.
    Jarosław Lisowicz
    Level 10  
    Zakupiłem silnik do Makity 6270D, 12V. Dam znać jak pasuje.
    waldekr84
    Level 1  
    I jak, pasuje? Czy trzeba przerabiać?
    Jarosław Lisowicz
    Level 10  
    Niestety jeszcze nie montowałem, nie było czasu. Ale zbliżają się jesienne długie wieczowy, to czas się znajdzie a i wkrętarka będzie potrzebna.
    Adampio
    Level 14  
    Odgrzebię temat no bezskutecznie szukam akumulatora do tej wkretarki. Na obudowie aku jest napis 5120.1A
    W Sieci wszedzie ślady tego ale już wygasłe. Może od czegoś innego pasuje?
    wojtek 9007
    Level 39  
    Witam - proponuję wymienić ogniwa na nowe .
    Adampio
    Level 14  
    Ten sposób znam, ale chciałem sobie zrobić aku zapasowe z wyjściem do podłączenia tej bardzo poręcznej wkrętareczki także do akumulatora samochodowego
    Kamil0902
    Level 9  
    Witam i jak silnik pasuje z tej makity. Bo mi też padł w niej silnik i nie wiem czy jest sens ja reanimować?
    Jarosław Lisowicz
    Level 10  
    Kamil0902 wrote:
    Witam i jak silnik pasuje z tej makity. Bo mi też padł w niej silnik i nie wiem czy jest sens ja reanimować?

Przepraszam, że po takim czasie, ale nie było mnie na forum do tej pory.
    Silnik pasował rozmiarami i podłączony pracował sprawnie. Największą trudnością okazała się zamiana trybików, bo niestety się różniły i silniczek makity nie wchodził w sprzęgiełko wkrętarki.
    Do tego celu zaprojektowałem i wykonałem mini ściągacz.
    Niestety wszystko to długo trwało i z konieczności kupiłem nową wkrętarkę...
    Z tego względu nie polecam wskazanego przeze mnie wcześniej silnika.

Gdyby dobrać silniczek z odpowiednim trybem wymiana byłaby prosta i na pewno uzasadniona ekonomicznie.