Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

licznik bmw e36 compact 318tds

12 Maj 2005 22:15 4250 15
  • Poziom 10  
    Witam,mam problem z deską do tego samochodu,otóż po odczytaniu orginalnych zawartośći pamieci(2x93c46) i po zabiegach polegajacych na modyfikacji wskazań licznika i po zamontowaniu w samochodzie na wyświetlaczu zamiast przebiegu kilometrów pokazało sie CODE,po powrocie do orginalnych zawartości pamięci na wyświetlaczu pozostaje napis CODE.Załączam wsady orginalnie zczytane z pamiatek,być może coś się źle zczytało bo używałem programatora willem.Podam jeszcze wszystko co jest na tej desce:bmw 62.11 - 8 361 154 hw 2.5 sw 6.0 type code 80004 aend.-index 56.HELP!!Jeśli ktoś robił coś podobnego to być może będzie w stanie pomóc.Z góry dzięki.Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    prawdopodobnie wywaliłeś wpis odpowiadajacy za kodowanie immo - może być kłopot na zdalne rozwiazanie problemu.
  • Poziom 18  
    Podaj jaki był stan licznika przed zmianą. Zawsze po zczytaniu pamięci sprawdź czy stan km odczytanych sie zgadza. Po drugie Willem nie jest dobrym programatorem do pamieci 93C... Ja to robie na Orange.
  • Poziom 18  
    kodowania immo w bmw nie ma w liczniku przynajmniej nie w tym modelu. CODE oznacza że masz zły wsad w pamięci z tego co wyliczyłem to miałeś przebieg 332830 km jeśli tak było to być może tylko odwróciłeś zawartość pamięci o 2 bajty czytając tym programatorem sprawdź to!
  • Poziom 13  
    Witam, mam podobny problem co kolega.BMW E-36 Compact 99rok VDO 110.088.831/009 A SW 9.0 HW 0.3 Trafila mi sie deska z uszkodzonym wsadem,ktos prubowal poprawic wskazania po diagnozie ale cos nie wyszlo teraz jest sliczny napis EEP_1,prawde mowiac nie walczylem jeszcze z takim budzikiem,jest jeszcze dziewiczy i niechcialbym go uszkodzic.Jak ktos meczyl podobny i chcialby sie podzielic doswiadczeniem bylbym bardzo wdzieczny.
    Pozdrawiam Makki24

Tak juz rozprulem wszystko u mnie siedzi 93s56 i jet jeszcze wiekszy w opakowaniu 93c46
  • Poziom 12  
    No i ja tez mam problem, po przeczytaniu pamieci ze stecker w e36 /c46/ i po wgraniu poprawionej zawartosci mam EEP_1. Czy w tym modelu przebieg nalezy modyfikowac w dwoch pamieciach? Jesli tego nie zrobie to czy bedzie wlasnie EEP_1? Czy moze to wina ze programator zle odczytal pamiec? Dolaczam plik oryginalny z przebiegiem 253 tysiace.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie,po długich mękach okazało się że to mój willem narobił mi tyle kłopotu.Jak się okazało z niewiadomego powodu poprzestawiał miejscami komórki pamięci.Po poprawnej modyfikacji plików wszystko powróciło do normy,willema już na pewno nigdy nie dotknę.Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    To nic. Moj Vilab wpisal sobie kilka zer do dumpa i dlatego mialem taka kaszane. Kolega mi pomogl bo podeslal mi prawidlowy wsad do steckera i ruszylo.
  • Poziom 24  
    Czyli Koledzy nalezy rozumiec ze trzeba modyfikowac oba wsady do zmiany stanu km ? Ten w steckerze i ten w srodku tak? A mzoe ma juz ktos z kolegow cos do kompakta przez zlacze ?
  • Poziom 12  
    Ja zmodyfikowałem obie pamieci bo nie chcialo mi sie eksperymentowac, ale moze ktoś podpowie czy tak trzeba?
  • Poziom 24  
    Dzieki za tak szybka odpowiedz , czyli nalezy zmodyfikwoac tylko pamiec w steckerze (zewnetrzna) i bedzie ok ?
  • Poziom 22  
    Powinno być ok ,odczytywales tylko zewnętrzną ?
  • Poziom 24  
    Wiesz jeszcze sie nei bawilem z kompaktem wogole , probowalem narazie tylko prez zlacze ale kuopa z tego. A ty robiles juz sama zewnetrzna pamiec i bylo ok? Mnie wydaje sie jednak ze trzeb aobie , chyba ze to zalezy od typu (SW) . Zobacz mam taki stary opis jednego ze starych programatorow do licznikow , zobacz co pisze na temat comapcta :

BMW-Compact (od 1994r-1999r)sw 6.0

Na odwrocie wskaźników jest napisane s.w.6.0. Wymontować zespół wskaźników. Na odwrotnej stronie zespołu wskaźników jest umieszczony wtyk kodowy koloru czarnego, należy odszukać go i wyjąć. Umieścić go w adapterze zwracając uwagę, aby Pin 1 był we właściwym miejscu (adapter Pin 1 zaznaczony czarnym punktem). Wybrać typ BMW-Compact 95-zew. Zatwierdzić ENTER, następnie podać żądany stan kilometrów i zatwierdzić ENTER. Teraz dostać się do środka zespołu wskaźników. Odszukać Chip 93C46-8 pinowy wylutować go, założyć klamrę pomiarową Nr 1 lub 2 i wybrać typ BMW-Compact95-wew. zatwierdzić ENTER, podać żądany stan kilometrów i zatwierdzić. UWAGA !!! Należy podać jednakowy stan kilometrów we wtyku kodowym i Chipie.

Co ty o tym sadzisz ?
  • Poziom 22  
    wiesz nie wiem co o tym sądzic ja robilem auto z 96r ibylo wszystko ok po przeprogramowaniu pam zewnętrznej ,zobacz oba pliki są bardzo podobne tylko twój ma coś z pocczątkiem nie tak.

Dodano po 2 [minuty]:

jaka jest pamiec c46 czy c56 ?
  • Poziom 24  
    To nie jest moj plik , ja go nie wysylalem . Sproboje to zrobic na dniach i napisze jakie efekty , zmienie najpierw sama zewnetrzna i zobaczymy , ale wydaje mi sie jednak ze trzeba zrobic obie . Jak bede cos wiedzial to napisze. A rozbierales wogole taki licznik ? Ta wewnetrzna pamiec jest zalana takim czerownym lakiem jak we wszytskich zwyklych E36 ?

Dodano po 2 [minuty]:

Powinny byc obie C46