Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

juno - podłaczenie kuchenki

klasyk211 18 Sty 2015 20:22 1089 8
  • #1 18 Sty 2015 20:22
    klasyk211
    Poziom 1  

juno - podłaczenie kuchenki juno - podłaczenie kuchenki juno - podłaczenie kuchenki
    Wiam mam prosbe. Czy moze ktos napisac jak podlaczyc taka kuchenke. Wiem ze 3 fazy dzialaja w kolejnosci przy silnikach. Tu raczej ich kolejnosc jest bez znaczenia. Czy moze sie myle? Dalem zdjecia szczegolowe o tym jak wyglada kuchenka i jak jest w scianie gniazdko.

0 8
  • #2 18 Sty 2015 20:28
    Dacomos
    Poziom 33  

Pierwszy schemat od góry ale skoro to dla ciebie problem to pomyśl nad elektrykiem, od razu zrobi pomiary.

0
  • #3 18 Sty 2015 20:28
    zbich70
    Specjalista elektryk

klasyk211 napisał:
    Wiem ze 3 fazy dzialaja w kolejnosci przy silnikach. Tu raczej ich kolejnosc jest bez znaczenia. Czy moze sie myle?

Palniki kuchenki będę kręcić się w drugą stronę i zamiast grzać będą chłodzić. ;)

A poważnie to w instrukcji obsługi nie ma czasem wzmianki o podłączeniu przez osobę z kwalifikacjami?

0
  • #4 18 Sty 2015 20:29
    aaarek1

Poziom 12  

Zabawa w elektryka jest niebezpieczna.
    Jeśli nie posiadasz odpowiednich kwalifikacji i odpowiedniej wiedzy z zakresu BHP to, dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich, zleć podłączenie fachowcowi.
    Wspomnę jeszcze o konieczności wypełnienia karty gwarancyjnej - jeśli kuchenka nowa.

1
  • #5 18 Sty 2015 22:59
    1044571
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 18 Sty 2015 23:16
    mobydex
    Poziom 15  

Witam
    Co do schematu to pierwszy bez gadania.Ale martwi mnie brak doświadczenia i myślenia. Bo kuchenka jest przystosowana na różne zasilania. BEZ PODSTAWOWEJ wiedzy i pewności się co oznacza np: L1, L2, L3, N, PE autor nie powinien w ogóle brać się za połańczanie.TO NIE JEST jedna faza, jak kogoś zabije to na dobre!!!!

0
  • #7 19 Sty 2015 07:34
    aaarek1

Poziom 12  

mobydex napisał:
    Witam
    TO NIE JEST jedna faza, jak kogoś zabije to na dobre!!!!

Nie może być mowy , że jedna faza jest bezpieczniejsza od trzech.
    A może kogoś zabić nie na dobre ? O tak odwracalnie . Wiem chrześcijanie znają taki przypadek , ale mało wspólny z prądem ( no i nie potwierdzony naukowo ) .

Temat raczej został wyczerpany więc, proszę moda o zamknięcie zanim pojawią się jakieś " porady " , które mogą tylko narazić życie naszego kochanego laika.

-1
  • #8 19 Sty 2015 11:12
    1044571
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 19 Sty 2015 13:20
    retrofood
    Moderator

Właściwa odpowiedź padła. Zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów