Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lampe uv beauty nails 36w - jaki termistor?

18 Sty 2015 23:25 645 3
 • Poziom 11  
  Witam,
  Chciałem dziś naprawić lampę UV do paznokci, po rozkręceniu okazało się że element oznaczony na płytce RO jest upalon tzn. zostały same nóżki wlutowane i nic poza tym. Szukałem w internecie schematu ale nie mogę znaleźć, dlatego zwracam się z prośbą o podpowiedzenie mi jakiej oporności powinien być ten termistor? Domyślam się że bez schematu to tylko zgadywanka, ale może ktoś miał do czynienia z wymianą takiego elementu i kojarzy jakie powinny być parametry.
  Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
 • Poziom 38  
  W jakim miejscu jest ten termistor? (Np na zasilaniu, przy skrętkach.)
 • Poziom 11  
  Jest on na zasilaniu, realizuje połączenie do cewki.

  Dodano po 9 [minuty]:

  lampe uv beauty nails 36w - jaki termistor? znalazłem podobny układ w internetach, niestety swojego w tym momencie nie jestem w stanie sfotografować, ale chodzi mi o ten element oznaczony na czerwono (termistor-jego nie ma), jego jedna noga jest na ścieżce na której znajduje się element zaznaczony na żółto (cewka)
 • Poziom 38  
  Cewka wygląda na przeciwzakłóceniową, jeśli termistor jest pomiędzy nią a zasilaniem sieciowym, to całkiem prawdopodobne iż to NTC, jeśli tak to w ramach testu można by wpiąć tam szeregowo żarówkę, gdyby zadziałało, to może się taki lub podobny znaleźć w jakimś ubitym zasilaczu impulsowym.