Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba TV 32L2333G pojawia się napis DO NOT POWER OFF

18 Sty 2015 23:37 19989 12
  • Poziom 1  
    Witam
    Telewizor Toshiba 32L2333G pojawia się napis DO NOT POWER OFF odwrócony i do tego SCAN idzie do 100 % i od nowa . Nie można wyłączyć z pilota, a po wyłaczeniu wtyczki i ponownemu włożeniu do gniazda pojawia się napis jak wyżej i scan .Co robić w takiej sytuacji .Podłączony jest do Tv PS 3 a do PS 3 internet.
  • Spec od monitorów
    Nie "kombinowałeś coś " z Reset przed scanowaniem kanałów?

W 80% przypadków tylko wymiana MB płyty gł. (taka wada w firmware, i Flash W25Q64 b."kapryśna")
    TV powinien być jeszcze na gwarancji , to model z 2014r. (jak masz "papier")
    Firma wymienia płyty.
    Objaw:
  • Poziom 12  
    Witam kolego, miałem identyczny przypadek w takim samym modelu, udało mi się postawić ten odbiornik w następujący sposób. Ściągnąłem soft do tego modelu ze strony Toshiba, wgrałem do pamięci usb, następnie włożyć pamięć do odbiornika, załączyć odbiornik do sieci i załączyć pilotem. Pojawiła się informacja, że jest ładowanie z usb; gdy poziom doszedł do 100% pojawił się napis wyjąć usb, później wyłączyć odbiornik z sieci. Po tym zabiegu telewizor załączył się do pracy, pozostało wybrać kraj itd.
    Powodzenia i pozdrawiam.

Moderowany przez Mirek Z.:

Pisownię postu poprawiłem.

• Poziom 33  
    Kolego autorze, czy poczyniłeś jakieś kroki ku naprawie tego TV? Mam TV logik, L32DLCD11(B) i więc wygląda na to, że jest to to samo chassis, tylko odbiornik kryje się pod różnymi nazwami producenta, i u mnie występuje taka sama usterka. Czy kolega lisek może podać zawartość flasha do mojego modelu? Można byłoby pobrać soft użytkownika ze strony Toshiby tylko wolałbym najpierw się dowiedzieć od kolegi autora tego postu, jaki jest numer płyty main w jego TV oraz matrycy, dziękuję.
  • Poziom 20  
    Zbyszek na zimno/ciepło go nie idzie szczytać? W tym chassis przy tej usterce dmuchnąłem H A i od razu ruszył potem na ciepło szczytałem. Ostanio to wogule jakiś wysyp z tymi flashami na kilogramy się tego wymienia.
  • Poziom 33  
    Witaj Paweł.

Później spróbuje go zczytać, tylko nie wiem czy jest sens wylutowywać tego go jeszcze i zczytywać skoro i tak nie mam wsadu na załadowanie w razie gdyby ten był rzeczywiście uszkodzony a ponoć jest możliwość aktualizacji przez USB jak ten gość powyżej pisze, co byłoby prostszym rozwiązaniem. Jezeli piszesz o zczytywaniu inną metodą to nie próbowałem jeszcze
  • Poziom 33  
    I tak: Udało się zczytać starym programatorem EZP2010, bo nowy Fly Pro SP8-A nie rozpoznaje nawet pamięci. Wsad zapisałem na nową kość Winbond 25Q32(tamta byla innego producenta) i po włączeniu jest ta sama usterka, a więc nie zawsze udaje się jednak tą metodą chyba Paweł, spróbuje później założyć nowy temat na forum, z prośbą o dobry wsad, wydaje się, że w tej pamięci BIOS zapisane jest wszystko o tym TV, bo jest to jedyny układ pamięci na całej płycie, nie ma osobnej kości NAND ani nic podobnego. Co ciekawe jeszcze, że programator zczytuje ten wsad jako dobry, bo przechodzi proces weryfikacji.
    pozdrawiam

Moderowany przez radsat:

Zbyszek, nie musisz zakładać osobnego tematu z prośbą o wsad, tutaj możesz to zrobić.

• Poziom 33  
    Ok. Dziekuje Radsat w takim razie prosze uprzejmie o dump do tej pamieci teraz niestety nie moge podac wiecej szczegolow poza modelem TV bo jestesmy poza domem do poniedzialku.
    Dzieki wszystkim chcacym pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Skoro nie możesz nic więcej teraz podać, pomimo, że jesteś intruzem w czyimś temacie - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2869272.html pkt 7, to może jednak nie trzeba było słuchać moderatora, tylko spokojnie wrócić do domu, spisać i podać wszystko, co sugeruje się w https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2869272.html pkt 3 i dopiero wtedy założyć własny temat?
    Szczególnie, że twój TV (mimo wszystko) inaczej się nazywa.
    zbyszekskibinski napisał:
    Mam TV logik, L32DLCD11(B)

------------
    zbyszekskibinski napisał:
    wydaje się, że w tej pamięci BIOS zapisane jest wszystko o tym TV

A mnie się wydaje, że źle ci się może wydawać i żaden wsad do SPI Toshiby nic tu nie pomoże. No ale próbujcie.
    Nie wiadomo NIC ani o pierwszym telewizorze, ani o drugim (znaczy ja akurat wiem - ale przecież nie o to chodzi), bo autor napisać nie raczy, a tematu do kosza wyrzucić nie można.

Zawracanie d... szanowni koledzy, w tym szanowni moderatorzy, którym wielokrotna tutaj "pomoc" w formie raportów przeszkadza najwidoczniej. ;)
    To chassis ze Zbigniewa telewizorka - T.MSD306.xx - faktycznie działa w wielu "markach", z różnymi matrycami itd.
    Mało tego - tam nawet procesory w "bliźniaczych" płytach, pomimo podobnej grafiki, mogą być różne.
    Więc o czym rozmawiać??

I z góry prośba do liska - bądź uprzejmy nie śmiecić tutaj jakimiś Skyworthami, Haierami, Bushami czy innymi, bo w Google wyczytasz o MSD306! ;)
  • Poziom 33  
    Witaj Miroslavie, dziekuję za udział w temacie.
    Matryca w tym Logiku to V315H1- L02, czyli Chi-mei. Procesor nie wiem jaki, bo nie będę zrywał radiatora z niego aby się dowiedzieć, i tak nie wiadomo (bo tak jak sugerujesz pewnie) czy ROM nie znajduje się wewnątrz niego i jeżeli tak jest, że sypnał się procesor to nie zaprogramuje choćbym chciał. Można ewentualnie kupić nową płytę i zczytać wsad z niej so SPI i zobaczyć czy stara zmartwychwsta, co najwyżej będę miał chociaż pewność, ze nie, lub druga taka naprawioną.

pozdrawiam
  • Spec od monitorów
    Tak wyglada płyta główna do tej Toshiba 32L2333g z serii L2/W2 _linia 2013r.
    Link
    Cytat:
    Mainboard Toshiba p/nr.: 60EB40M1HB01P , for 32L2333D_G

kosztuja w ok. 45Euro

p.s

W serii L1 był dwu-core procesor Toshiby opisywany jako Meta Brain.
    - pozwala na zastosowanie Active Vision II, Resolution +, AutoView
    W serii L2 jest Toshiba procesor video AMR200
    W modelach z 2009r. postawili procesor Cell (taki sam jak w PlayStation 3) * Regza
    lub video_procesor Active Vision M200HD (200Hz)
  • Poziom 33  
    mirex napisał:

A mnie się wydaje, że źle ci się może wydawać i żaden wsad do SPI Toshiby nic tu nie pomoże. No ale próbujcie.

Spróbowałem i pomogło. Ale nie od Toshiby...
    Kupiłem płytę na eBayu i zgrałem zawartość pamięci SPI i wgrałem ją do starej płyty telewizora z defektem (który tylko wyświetlał informację 'DO NOT POWER OFF') i naprawiłem, i teraz mam drugą działającą płytkę.
    Jak ktoś chce wsad, to chętnie się podzielę :D .

Pozdrawiam
    Z.S.