Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

multiroom nc+ podłączenie na 4 TV

sebastian-t83 19 Sty 2015 07:19 735 2
  • #1 19 Sty 2015 07:19
    sebastian-t83
    Poziom 2  

Witam.
    Zamierzam założyć multiroom w nc+ i podłączyć do niego 4 TV. Będę podłączał za pomocą kabla Ethernet. Proszę mi powiedzieć czy wystarczy zwykły switch 5 portowy? I najważniejsze dotyczące kabli łączący switch z dekoderami czy muszą być skrosowane. A i najważniejsze czy skrętka /pomiędzy switch-dekoder/ może mieć 4 piny czy musi mieć 8 /chodzi mi tu o ilość żył w złączce RJ45 czy wystarczą 4 czy musi być 8/

0 2
  • Pomocny post
    #2 19 Sty 2015 08:23
    karol-jaskulski
    Poziom 14  

Witam

1. Tak zwykły switch wystarczy, chociaż ja podłączam się do domowego routera
    2. Nie przewody nie muszą być krosowane
    3. Najlepiej jest wykorzystać pełną, 4-ro parową skrętkę, czyli osiem żył, można oczywiście się pobawić z 2 parową czyli 4 żyły, trzeba jednak pamiętać, by we wtyczce RJ45 zacisnąć się na 1,2,3,6 żyle a nie np. 1,2,3,4

0
  • #3 02 Lut 2015 14:47
    DarekNiedowiarek
    Poziom 8  

Kluczowe jest to, jaki switch chcesz użyć.
    Większość ma automatyczne wykrywanie przekrosu, stąd podłączenie zwykłego kabla wystarczy.
    Switch gigowy powinien mieć wszystkie 4 pary, bo w gigabicie są wykorzystywane wszystkie pary. 2 pary wystarczą do FastEtherneta, czyli 100Mb/s.
    Z tego, co pamiętam support nc+ zaleca gigabit i adresy IP najlepiej po kolei. Nie jest to moim zdaniem konieczne, ale skoro zalecają i nie ma problemu z takim ustawieniem, to czemu nie?

0