Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Peugeot 307 2.0hdi 110km - Nie działa dmuchawa nawiewu

19 Sty 2015 09:57 3624 13
  • Poziom 8  
    Witam,
    temat juz jest ale nie znalazlem takiego przypadku jak mój.
    Auto jak w temacie. Ma klimatronik (wyświetlacz jest, nie ma pokręteł) i pewnego dnia tydzień temu po uruchomieniu silnika nie właczyła sie dmuchawa. Na żadnej prędkości. klima prawdopodobnie działa, wyświetlacz też reaguje tylko nic nie dmucha.
    po przejechaniu 40 km i odpoczynku 2 godzinnym dmuchawa ruszyła i bylo ok.
    ale teraz stoi na amen od dwuch dni.

czy ktoś wie moze w czym leży problem
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Sprawdź sam silnik wentylatora "na krótko"...
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    sprawdz czy da sie go wogule ruszyc fizycznie ,sprawdz bezpieczniki czy sie luzno kreci i tak jak kolega pisze czy nie jest spalony
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 8  
    Dmuchawa się kręci swobodnie - wkładałem rękę do wlotu do obiegu zamkniętego i się kręci. Silniczki kierunku dmuchania tez działają.
    Czy może ma ktoś zdjecie który to bezpiecznik - wiem ze w silniku ale czy to te tak niżej czy któryś z tych małych u góry ??
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    sprawdziłeś napięcie do dmuchawy??? jeżeli napięcie idzie a dmuchawa nie kręci trzeba wyjąć sprawdzic ale jak już sie zawiesza proponuje wymianę na nową.....
  • Poziom 8  
    Panowie rozebralem schowek pasażera i co dalej? Gdzie się znajduje zasilanie od dmchawy
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Panowie prąd dochodzi. Są tam dwie wtyczki. Bliżej kierowcy to zakładam zasilanie i na czerwonym kablu jest napięcie. Druga wtyczka zakładam od regulacji. Wyjąłem dwie poruszałem i wpialem z powrotem.

I o dziwo dmuchawa zadziałała.
    Nie wiem co teraz. Mam tylko nadzieje ze się nie powtórzy taka sytuacja.

Ni chyba ze coś się dzieje i muszę do mechanika
  • Poziom 8  
    Witam Panowie,
    NO I STAŁO SIĘ. dmuchawa znów nie włączyła się dziś rano. Po południu i wieczorem rownież.
    Jakieś propozycje?
  • Poziom 42  
    opiotr84 napisał:
    Jakieś propozycje?

Temat zakończyć i oddać do naprawy do polecanego tam u siebie elektromechanika...
  • Poziom 8  
    Witam padają tranzystory w dmuchawie są dwa.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Wypnij wtyczki od silnika i zobacz jak bardzo sa wypalone
    ot i problem
  • Poziom 18  
    szczotki sie wieszają. silnik dmuchawy skonczony.... jak sie nie włącza to "potrząsnij nogą" w okolice dmuchawy... jak zadziała to masz 100% diagnoze...
  • Poziom 8  
    Sory że tak długo - po prostu wtyczka nadpalona... wymieniono przewód zasilający i śmiga.