Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LS570S, podłączenie soundbara

akla 19 Sty 2015 10:55 3501 19
  • #1 19 Sty 2015 10:55
    akla
    Poziom 9  

Witam, posiadam telewizor LG 32LS570S-ZB.
    Chciałbym do niego podłączyć soundbar, który ma dwa rodzaje wejść - optyczne i cinch (czerwony i biały). Niestety wejście optyczne jest zajęte przez PS więc jedyne, które mogę wykorzystać to cinch. Kupiłem kabel jack-cinch, ale po podłączeniu soundbara do wyjścia słuchawkowego w TV, dźwięk jest strasznie cichy a po zwiększeniu głośności zaczyna trzeszczeć.
    Jest możliwość konfiguracji tego wyjścia słuchawkowego, żeby poprawić jego działanie? Czy powinienem podpiąć głośnik do innego wyjścia? Jeśli tak, to jakiego?
    Pozdrawiam.

0 19
  • #2 19 Sty 2015 11:12
    dzimi
    Moderator

akla napisał:
    Kupiłem kabel jack-cinch, ale po podłączeniu soundbara do wyjścia słuchawkowego w TV
    - czemu do słuchawkowego?
    Przecież z tyłu TV masz złącze Euro- skorzystaj więc z przejściówki z euro na RCA - wyjście audio i wtedy podłącz do soundbar.

0
  • #4 24 Sty 2015 20:39
    akla
    Poziom 9  

Chodzi o te złącze? Jeśli tak, to nie posiadam takiego w telewizorze.
    Soundbar to Panasonic SC-HTB8.

0
  • #5 25 Sty 2015 09:24
    grubs
    Poziom 32  

Podłącz sounbar pod wyjście optyczne TV. Dźwięk z PS podłączonego do TV przez złącze HDMI również będzie. Porównaj poziom i jakość do tego co masz teraz przy bezpośrednim podpięciu PS.

0
  • #6 25 Sty 2015 12:24
    akla
    Poziom 9  

Wiem, że przez HDMI jest dźwięk, jest on delikatnie opóźniony w stosunku do obrazu, co zupełnie mi nie odpowiada. Wejście optyczne jest zajęte, trzeba podłączyć inaczej.

0
  • #7 25 Sty 2015 14:01
    grubs
    Poziom 32  

W opcjach tv powinna byc korekcja tego opóźnienia.

0
  • #8 25 Sty 2015 19:19
    akla
    Poziom 9  

Z tego co wyczytałem, o opóźnienie jest generowane przez samo HDMI, więc raczej nie da się go programowo skorygować. Przynajmniej nie widzę takiej opcji.

0
  • #9 25 Sty 2015 20:14
    grubs
    Poziom 32  

Powinno się dać w sekcji
    HOME ➾ Ustawienia ➙ DŹWIĘK ➙ AV Sync, wybierasz SPDiF "+" i "-" regulujesz opóźnienie.

1
  • #10 26 Sty 2015 16:53
    akla
    Poziom 9  

Niestety, opóźnienie występuje mimo korekcji. Mniejsze, ale nadal delikatnie odczuwalne.

0
  • #11 26 Sty 2015 22:38
    grubs
    Poziom 32  

A czy przy bezpośrednim podlączeniu PS do tv kablem hdmi pomijając kino na głośnikach tv również jest opóźnienie?

0
  • #12 27 Sty 2015 07:06
    akla
    Poziom 9  

Tak. Właśnie dlatego kupiłem soundbar i podpinam go bezpośrednio do PS. Wtedy opóźnienie jest wyeliminowane, ale mam zajęte wejście optyczne.
    Dlatego szukam sposobu, aby nie musieć przepinać kabla optycznego pomiędzy TV i PS, tylko podłączyć TV za pomocą kabla chinch.

0
  • #13 27 Sty 2015 07:28
    Polon_us
    Poziom 41  

To może przetwornik DAC? Fiio na ten przykład

Z wyjścia optycznego TV do -> DAC -> z wyjścia DAC CINCH do wejścia soundbar.

0
  • #14 27 Sty 2015 07:42
    grubs
    Poziom 32  

Druga możliwość to switch/przełącznik optyczny (spdif) ale dojdzie kolejny pilot :)
    Wcześniej spróbował bym zmienić jeszcze opcje audio w PS3.
    Z automatycznego na 5.1 czy TrueHD itd. Przetestuj wszystkie pozycje i sprawdź czy jest jakaś zmiana.

0
  • #15 27 Sty 2015 07:55
    akla
    Poziom 9  

Hmm, taki przetwornik podejrzewam będzie drogi, skoro sam kabel SPDiF do najtańszych nie należy.
    Sporo kombinowałem z tym opóźnieniem, ale sam producent gry na PS4 (Rocksmith) zaleca podłączenie PS z wyjściem audio bez pośrednictwa HDMI.
    Naprawdę nie ma możliwości, na podłączenie tego soundbara przez cinche inaczej niż wyjściem słuchawkowym w TV? Ewentualnie jak poprawić działanie wyjścia słuchawkowego? Bo podłączając w ten sposób jest strasznie cicho.

//EDIT: Widzę, że przetwornik kosztuje połowę ceny soundbara, więc zdecydowanie za drogo.

0
  • #16 27 Sty 2015 08:45
    grubs
    Poziom 32  

Nie wiem gdzie patrzysz na ceny ale kabel optyczny jest stosunkowo tani.
    Możesz rozważyć zakup chińskich konwerterów DAC (70 zł). Kabel od 5 zł.

Możesz jeszcze bez dodatkowych kosztów spróbować połączyć soundbar z PS4 przez bluetooth.
    W sekcji ustawienia, urządzenia, urządzenia bluetooth powinno wykryć głośniki przy włączonej funkcji w soundbarze.

0
  • #17 27 Sty 2015 08:58
    akla
    Poziom 9  

Pamiętam, że za kabel 0,75m Hama zapłaciłem jakieś 25 zł. Naprawdę nie ma innej możliwości na podłączenie TV do głośnika?

0
  • #18 27 Sty 2015 09:02
    grubs
    Poziom 32  

To przepłaciłeś.
    Cały czas podawane są inne możliwości, do ostatniej (bezkosztowej) nawet się nie odniosłeś.
    Czego oczekujesz? Jakie inne możliwości są dla Ciebie akceptowalne, określ je bo szkoda pisaniny.

0
  • #19 27 Sty 2015 09:09
    akla
    Poziom 9  

Podłączenie za pomocą bluetooth kiedyś próbowałem, ale nie chciało mi działać. Spróbuję jeszcze później, ale pamiętam że miałem z tym problem.

Od początku piszę - chcę podłączyć TV i soundbar wykorzystując wejście RCA w soundbarze. Nie chcę podłączać go za pomocą kabla optycznego.
    Na prawdę nie ma możliwości podłączenia tego kablem analogowym zachowując dobrą jakość? Trzeba kombinować dookoła z adapterami / bluetoothami?

0
  • #20 27 Sty 2015 09:25
    grubs
    Poziom 32  

Rozumiem. Więc jedynym rozwiązaniem według mnie to podmienić kabel mini jack na chinche na lepszej jakości i sprawdzić.
    TV nie ma innych wyjść audio analogowych więc nie ma innej możliwości.

0