Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ASUS X750LB - Karta NVidia nie działa lub działa bardzo niewydajnie.

filwing 19 Jan 2015 11:06 705 5
Optex
    filwing
    Level 8  
    Witam ponownie.
    Po przeprawach z instalacją sterowników i systemem z tego https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14331964#14331964 tematu. Natrafiłem na kolejny problem którym jest bardzo niska wydajność(fps) w grach.
    Operować będziemy na 2 grach: World of Warcraft oraz Diablo 3.

Na laptopie występuje SO Windows 8.1 Enterprise z wszystkimi możliwymi aktualizacjami (bez aktualizacji gry nie chciały się uruchamiać), oraz najnowsze sterowniki pod ten laptop dostępne na stronie Asusa.

W przypadku uruchamianiu obu gier na zintegrowanej karcie graficznej uruchamiają się one jednak fps oscylują w granicach 25-30 w przypadku ustawienia wszystkich detali na najniższe możliwe.

Po ustawieniu procesora graficznego na nVidie w przypadku WoW'a nie ma żadnej różnicy w liczbie fps, natomiast Diablo 3 w ogóle nie uruchamia się (próbowałem kompatybilności itd)

Wygląda na to, iż dedykowana karta albo w ogóle nie działa albo coś ją mocno ogranicza, jednak nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić.

Podsyłam w załączniku wynik z DXdiag
  • Optex
  • Optex
    Pan Szyszka
    Level 31  
    Spróbuj też przełączyć tryb zasilania na wysoką wydajność. Windows często ogranicza na zrównoważonym do integry.
    filwing
    Level 8  
    Arkzyw wrote:
    Wygląda na to, że nie przełącza na dedykowaną. Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki ze strony NVIDIA http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/80984/pl Tutaj do Win 8.1 64-bit, bo przypuszczam, że taki masz ?

Zapomniałem dopisać, że sterownik również był aktualizowany do najnowszego możliwego ze strony nVidia, ale z racji tego że nie rozwiązał problemu to go odinstalowałem i zainstalowałem ten z asusa. Chociaż z drugiej strony to masz racje, będę robił testy na najnowszej wersji.

Pan Szyszka wrote:
    Spróbuj też przełączyć tryb zasilania na wysoką wydajność. Windows często ogranicza na zrównoważonym do integry.

Chodzi tylko o tryb zasilania czy również te ustawienia w nVidi dotyczące ustawień na wysoką wydajność ?
    filwing
    Level 8  
    Tryb zasilania i inne zabawy nie pomogły, natomiast rozwiązanie tego problemu to instalacja GeForce Game Ready Driver, którą zaproponował Arkzyw - dzięki!