Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofony bezprzewodowe Karaoke Wvngr C-05 jak to podłączyć do laptopa?

19 Sty 2015 12:30 4506 10
  • Poziom 9  
    witam, problem jak w tytule. Córki dostały w/w zestaw, dokupiłam przejściówkę na małego jacka, baterie, ale podłączając to na logikę tzn jacka do gniazda mikrofonu i sprzęt do prądu, świeci a nie działają mikrofony, choć kontrolki reagują na włączenie wyłączenie mikrofonu z tym pudełkiem do nich:P Co robię nie tak?
  • Poziom 39  
    1. Dokładnie do czego podłączasz bazę, do laptopa ? podaj jego model.
    2. Jaką przejściówkę kupiłaś ? zrób zdjęcie najlepiej.
  • Poziom 9  
    Baza ( pudełko) ma dwa kable - model jak w tytule WVNGR c-05 ( dokładnie takie coś jak załączonym obrazku : http://elektronikabg.com/userfiles/productlargeimages/product_105.jpg
    ), jedna wtyczka prądowa, druga, jack grupy, w opcji że laptop nie ma takiego wejścia kupiłam przejściówkę na małego jacka.
    Jedyną myśl jaką widzę po Pana obrazkach jack grupy ma jeden czarny pasek ( to coś ma podobno znaczenie chyba mono i stereo?) a przejściówka dwa czarne paski.
    Zdjęć nie zrobię bo nie mam pod ręką aparatu, ale:
    oryginalny jack gruby wygląda tak http://www.technimusic.fr/ori-adaptateur-mini-jack-mono-femelle-vers-jack-mono-male-52152.jpg
    a przejściówka kończy się tak: http://images.okazje.info.pl/p/sprzet-rtv/505...-adapter-6-3mm-jack-f-3-5mm-jack-m-223115.jpg
  • Poziom 39  
    Właśnie o to chodzi że potrzebna jest przejściówka mono a nie stereo.
    Chyba że jeszcze jest problem z konfiguracją laptopa, polecam sprawdzić Skypem bo on sobie sam ustawia to co trzeba ustawić do działania mikrofonu (a opcji może być WIELE), jak dalej nie będzie działać to j.w.

Moderowany przez adambyw:

W przejściówkach mały na duży jack nie ma to znaczenia. Po włożeniu jacka mono do przejściówki stereo na wyjściu dostajesz normalny sygnał mono, a pierścień jest zwarty do masy.
    3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• Poziom 9  
    Dziękuję za pomoc, w takim jeden pasek a dwa ma znaczenie :P kupując nie miałam pojęcia. Jak kupię końcówkę będę kombinować i wtedy ewentualnie pytać;)
    Dziękuję jeszcze raz za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Dla pewności podaj jeszcze jakiego masz laptopa.
  • Poziom 9  
    W obecnej chwili Toshiba Satellte stary chyba z 7 letni, mogę podpiąć się pod nowsze Lenovo na dniach bo jest w naprawie...
  • Poziom 39  
    tysiak7 napisał:
    w obecnej chwili Toshiba Satellte stary chyba z 7 letni, mogę podpiąć się pod nowsze Lenovo na dniach bo jest w naprawie...

Sprawdzałaś Skypem czy nie ?
  • Poziom 9  
    Nie, toshiba jest córki, ona się ogranicza do rysowania Poincie, nie mam tu Skaypa
  • Poziom 39  
    tysiak7 napisał:
    Nie, toshiba jest córki, ona się ogranicza do rysowania Poincie, nie mam tu Skaypa

No to tak sobie można gdybać.
    Nikt nie każe go mieć, zainstaluj, zarejestruj się jako Alojzy Kowalski i sprawdź, Skype ma funkcje testu.
  • Moderator Akustyka
    bestboy21 napisał:
    Właśnie o to chodzi że potrzebna jest przejściówka mono a nie stereo.

W przejściówkach mały na duży jack nie ma to znaczenia. Po włożeniu jacka mono do przejściówki stereo na wyjściu dostajesz normalny sygnał mono, a pierścień jest zwarty do masy.
    Proszę nie wprowadzać w błąd i nie generować ludziom kosztów.

@tysiak7 proszę zadbać o pisownię.