Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon gra cicho - Technics SL-Q300 -> Unitra PW 3015

neuroplotyzm 19 Sty 2015 12:34 1518 9
  • #1 19 Sty 2015 12:34
    neuroplotyzm
    Poziom 5  

Witam, posiadam od jakiegoś czasu wzmacniacz Unitry PW 3015, do niego podpięte dwie kolumny, źródłem dźwięku jest laptop. W tej konfiguracji wszystko działa dobrze. Dokupiłem sobie gramofon Technics Quartz SL-Q300 no i mam jak widzę na forum standardowy problem - gramofon gra za cicho. Najpierw podłączyłem go kablem 2x cinch - 2x cinch ale przy maksymalnej głośności na wzmacniaczu i tak jest cicho (jakość dźwięku jest ok, lekko szumi ale to od maks głośności). Kupiłem więc kabel 2x cinch - din5 i podpiąłem pod wejście phono, niestety słychać tylko buczenie. Coś nie tak ze wzmacniaczem? Kabel jest ok bo podpięty pod wejście Tape działa (tylko jeszcze ciszej niż przez cinche).

Jeszcze mam tylko pytanie co z uziemieniem gramofonu? (jest kabelek, na razie wisi luźno. mam go wpiąć we wzmacniacz jakoś?)

Będę wdzięczny za każdą pomoc, uprzedzam że nie mam zbyt dużego pojęcia o elektronice..

0 9
  • #2 19 Sty 2015 12:40
    azibik
    Poziom 32  

A jak dotykasz cinche na włączonym kablu do phono,buczy ?

0
  • #3 19 Sty 2015 12:56
    neuroplotyzm
    Poziom 5  

Tak. To znaczy jak odłącze cinche od gramofonu buczy dokładnie tak samo jak przy podłączonych, jak dotykam palcem buczy głośniej. Dziwne jest jeszcze to że na tym wzmaku jest taki przycisk monitor i żeby było słychać dźwięk z laptopa musi być wciśnięty. Przy kablu wpiętym w phono jest odwrotnie, musi być wyłączony.

0
  • #4 19 Sty 2015 12:57
    bestboy21
    Poziom 38  

Może kupiłeś kabel "nie w tą stronę".
    Gniazdo DIN ma inne bolce na wejście i na wyjście i być może twój kabel działa tylko w kierunku DIN > RCA a nie RCA > DIN, jeśli jest rozbieralny DIN to trzeba 2 piny przelutować. (z 1-4 na 3-5 , albo odwrotnie, masa to 2 i zostaje oczywiście na swoim miejscu)

1
  • #5 19 Sty 2015 13:13
    neuroplotyzm
    Poziom 5  

Myślałem o tym ale tak jak pisałem wcześniej, jak ten sam kabel podłączę pod gniazdo dinowskie w sekcji tape we wzmacniaczu to gra, bardzo cicho ale gra

0
  • #6 19 Sty 2015 13:44
    bestboy21
    Poziom 38  

neuroplotyzm napisał:
    Myślałem o tym ale tak jak pisałem wcześniej, jak ten sam kabel podłączę pod gniazdo dinowskie w sekcji tape we wzmacniaczu to gra, bardzo cicho ale gra

Może mieć przesłuchy z kanału wyjściowego bo DIN od magnetofonu działa w dwie strony nagrywanie/odtwarzanie.

0
  • #7 19 Sty 2015 14:14
    neuroplotyzm
    Poziom 5  

Zatem muszę kupić inny kabel bo ten który mam jest nierozbieralny. Jakiego kabla (jak go nazwać) mam szukać? Myślę że chyba lepiej będzie kupić przez internet bo dzisiaj zwiedziłem kilka sklepów muzycznych i komisów i tylko w dwóch wiedzieli o czym mówię z czego w jednym mieli tylko ten który kupiłem...

0
  • Pomocny post
    #8 19 Sty 2015 14:17
    bestboy21
    Poziom 38  

Proponuję najpierw zmierzyć omomierzem które piny są podłączone.
    Najlepiej będzie kupić uniwersalny kabelek i do niego zwykłe RCA-RCA.
    Gramofon gra cicho - Technics SL-Q300 -> Unitra PW 3015

2
  • Pomocny post
    #9 19 Sty 2015 15:48
    chudy_b
    Poziom 19  

neuroplotyzm napisał:
    Jeszcze mam tylko pytanie co z uziemieniem gramofonu? (jest kabelek, na razie wisi luźno. mam go wpiąć we wzmacniacz jakoś?)

Na wzmacniaczu masz zacisk masowy. Nad wejściem phono.

Zanim kupisz przejściówkę, zrób jakiegoś pająka z kawałków drutu. Przynajmniej na jeden kanał. Dowiesz się, czy masz problem w przejściówce, czy masz padnięty przedwzmacniacz gramofonowy. Jeśli nie zagra, warto zajrzeć do środka, czy przewody od wejścia phono nie sa uszkodzone. Być może wzmacniacz ktoś naprawiał i olał prawidłowe podpięcie phono, bo nie było mu potrzebne.

2
  • #10 01 Lut 2015 02:01
    neuroplotyzm
    Poziom 5  

Kupiłem kabel uniwersalny, podłączyłem i wszystko gada. Faktycznie tamten był "nie w tę stronę". Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

0