Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za słup energetyczny? - Może ktoś potrafi rozpoznać typ słupa na zdjęciu?

internick 19 Sty 2015 12:51 1908 8
  • #1 19 Sty 2015 12:51
    internick
    Poziom 33  

Witam,

Nie wiem czy to dobry dział, ale potrzebuję wszystkich możliwych danych na temat takiego słupa: Link

Głównie chodzi mi o jego typ i wymiary.

Głównie chodzi mi o jego typ i wymiary.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

0 8
  • #4 19 Sty 2015 13:46
    internick
    Poziom 33  

Potrzebuję takowy odkupić i postawić na podwórku jako maszt antenowy.

Jest wyższy niż popularna kratownica znana, m.in. z PGR [21 metrów] co mnie niezmiernie cieszy:

Co to za słup energetyczny? - Może ktoś potrafi rozpoznać typ słupa na zdjęciu?

Wchodzenie po takim słupie też na pewno jest znacznie wygodniejsze niż po konstrukcji do której wstawiłem link.

Tylko teraz jest pytanie. Gdzie takowy słup kupić w dobrej cenie? Na dodatek niezniszczony żeby jeszcze swoje postał.

0
  • Pomocny post
    #5 19 Sty 2015 14:00
    SKM 1964
    Poziom 31  

Chciałem od nich odkupić taki słup po cenie złomu, ale się nie dało. Zasłaniali się jakimiś procedurami, to że muszą go zdać itd. Z tego co wiem to firma i tak go potnie na kawałki i trafi do huty. A było by dużo materiału do odzysku. :|

0
  • Pomocny post
    #6 19 Sty 2015 14:16
    zbich70
    Specjalista elektryk

SKM 1964 napisał:
    Chciałem od nich odkupić taki słup po cenie złomu, ale się nie dało. Zasłaniali się jakimiś procedurami, to że muszą go zdać itd.

Nic dziwnego. Ani podwykonawca, ani też szeregowy pracownik operatora nie jest właścicielem tego słupa, więc nie jest władny nim dysponować.

Sprzedałbyś coś, co nie jest twoją własnością?

0
  • Pomocny post
    #8 01 Lut 2015 12:52
    tplewa
    Poziom 37  

mantoch napisał:

Nie tylko slup, cokolwiek co ma fundament. Jakakolwiek wylewka nawet 0.5 x 0.5m ;) Dlatego wiele osób stawia to na "kolach". Wystarczy byle jaka rama z samymi mostami - nawet felg nie potrzeba. Nagle wiele problemów biurokratycznych znika...

Dodam ze takie numery nie tylko robią amatorzy, z tego powodu np. w Modlinie na lotnisku wieża kontrolna jest na "kolach"...

Zerknij na rozne fora prowiderow internetu robiacych po WiFi - tam można takie konstrukcje dość często spotkać ;)

Oczywiscie calosc trzeba tak zrobic by bezpiecznie stala, ale jak w ostatnim watku ktos napisal nie mialo stalego zwiazania z ziemia ;) Wada taka ze przeklada sie to na o wiele wieksza powierzchnie potrzebna do bezpiecznego postawienia + odciagi itp. niz w przypadku fundamentu. Tak samo koszta czasami sa porownywalne z zezwoleniem, ale za zwyczaj nie sa problemem same kwoty. Najczesciej to trafia sie po prostu w urzedzie na tzw. "beton" i czasem zycia moze braknac by to zalatwic inna metoda ;)

0
  • Pomocny post
    #9 01 Lut 2015 13:39
    DRAKE122
    Poziom 1  

Chciałem tylko zaznaczyć, że słup z pierwszego linku nie jest słupem B2. Słupy B2 mają inny układ poprzeczników i nie mają charakterystycznych "portek" u podstawy.
    Słup przedstawiony na zdjęciu to słup serii S120. Najniższy słup z typoszeregu P-2 ma 21 m wysokości i waży 1,17 t. Najwyższy P+6 ma 29 m wysokości i waży 1,79 t. Dla takiego słupa trzeba jeszcze przewidzieć cztery fundamenty prefabrykowane o masie od 480 kg do nawet 1130 kg jeden. Słupy te są o wiele lżejsze a co za tym idzie tańsze niż słupy serii B2.
    Wszystkie słupy posiadają stopnie włazowe więc wspinaczka po takim słupie jest ułatwiona.

1