Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG RF511 - Jak zdjąć obudowę aby dostać się do zawiasów ?

snooki 19 Sty 2015 13:17 1653 4
  • #1 19 Sty 2015 13:17
    snooki
    Poziom 15  

Witam, po raz drugi mam problem z lewym zawiasem w SAMSUNGU RF511. Pierwszy raz w ramach gwarancji oddałem sprzęt do serwisu. Teraz znowu ta sama usterka się pojawiła ale już jest dawno po gwarancji. Urządzenie pracuje bez zarzutu, natomiast nie wiem czy to jest jakaś wada w tym modelu czy zwykły zbieg okoliczności ale ułamuje się mocowanie śruby które jest połączone z zawiasem. Przy każdym podniesieniu klapy bądź opuszczeniu obudowa w miejscu zawiasu się otwiera. Dla tego chce spróbować skleić to jakimś klejem dwuskładnikowym. Nie wie tylko które śruby odkręcić? Łącznie jest ich 16 ale jedne mają oznaczenie z trójkątem inna ma opis ODD a jeszcze inna M2. Chcę zdjąć tylko tylna obudowę aby dostać się do tego miejsca gdzie pękło mocowanie od śrubki. Na poniższych zdjęciach zaznaczyłem wszystkie śrubki jakie są na spodzie laptopa, oraz miejsce w którym pękł plastik.

Stąd też moje pytanie które śrubki są niezbędne aby zdjąć obudowę, a których lepiej nie ruszać ?

SAMSUNG RF511 - Jak zdjąć obudowę aby dostać się do zawiasów ? SAMSUNG RF511 - Jak zdjąć obudowę aby dostać się do zawiasów ?
    SAMSUNG RF511 - Jak zdjąć obudowę aby dostać się do zawiasów ? SAMSUNG RF511 - Jak zdjąć obudowę aby dostać się do zawiasów ?

• #2 19 Sty 2015 14:30
    grzewoj
    Poziom 25  

Trzeba odkręcić wszystkie śruby na spodzie, odpiąć dysk, wyjąć napęd. Delikatnie podważać obudowę od strony przeciwnej do gniazdka DC, cały spód zejdzie, płyta glówna jest przykręcona do górnej obudowy.

• #3 19 Sty 2015 15:27
    LED5W
    Poziom 31  

Też mam taki.
    Nawet filmiki są pokazujące jak go otworzyć. Jest jeszcze jedna śrubka pod gumową nóżką oznaczona strzałką. Najpierw wymontuj dysk i ODD. To drugie wysuniesz po odkręceniu jednej śrubki i zobaczysz część zatrzasków. Chyba najlepiej zacząć od nich. Uważaj na zatrzaski - można łatwo połamać. Możesz je rozczepiać czymś w stylu karty bankowej. Jakby co mam kilka zdjęć z rozbiórki.

A tak przy okazji, by się upewnić: Też nie wyłącza Ci się wentylator, gdy podłączony jest zasilacz?

• #4 19 Sty 2015 15:28
    snooki
    Poziom 15  

grzewoj napisał:
    Trzeba odkręcić wszystkie śruby na spodzie, odpiąć dysk, wyjąć napęd. Delikatnie podważać obudowę od strony przeciwnej do gniazdka DC, cały spód zejdzie, płyta glówna jest przykręcona do górnej obudowy.

Jak wyjmę dysk twardy nie utracę danych zawartych na nim ? Jak oddawałem go pierwszym razem do serwisu to uprzedzono mnie że wszystko będzie utracone i tak też się stało, dla tego wcześniej zgrałem wszystko da dysk zewnętrzny.

Czy wystarczy zdjąć klapkę/maskownice od napędu czy muszę go całkiem demontować ?

LED5W napisał:

Też mam taki.
    Nawet filmiki są pokazujące jak go otworzyć.

Masz może namiar na te filmiki ? szukałem na YT ale nie znalazłem nic.

LED5W napisał:

A tak przy okazji, by się upewnić: Też nie wyłącza Ci się wentylator, gdy podłączony jest zasilacz?

Nie zwróciłem na to nigdy uwagi. Przy najbliższej okazji sprawdzę i dam znać

• #5 19 Sty 2015 16:11
    LED5W
    Poziom 31  

snooki napisał:
    Jak wyjmę dysk twardy nie utracę danych zawartych na nim ? Jak oddawałem go pierwszym razem do serwisu to uprzedzono mnie że wszystko będzie utracone i tak też się stało, dla tego wcześniej zgrałem wszystko da dysk zewnętrzny.
    Nie utracisz. W serwisie przywrócili Ci system do stanu fabrycznego, choć nie wiem po co. Jednak kopie ważnych danych zawsze trzeba mieć, niezależnie, czy rozbierasz komputer, czy nie.

snooki napisał:
    Czy wystarczy zdjąć klapkę/maskownice od napędu czy muszę go całkiem demontować ?
    Maskownice wyjmujesz razem z napędem.

snooki napisał:
    Masz może namiar na te filmiki ? szukałem na YT ale nie znalazłem nic ...
    Hasło: RF511 disassembly.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo