Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung, CLX-3170 - zawija kartke w fuserze

19 Sty 2015 15:16 1128 6
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam taki problem
    Podczas drukowania bardziej intensywnego (nie typowy dokument tekstowy) np zdjęcie na całej stronie wciąga kartkę na walek wygrzewająca toner.

Karta w ogóle nie wychodzi z fusera ,po prostu centralnie nawija się na walek wygrzewający (ten czerwony gruby). Oczywiście sam tekst lub czysta karta nie powodują tego efektu. Wygląda to tak jak ze jeśli początek strony jest czysty karta nie przyklei się do wałka i wyjdzie i wydrukuje się prawidłowo. W przypadku wydruku zdjęć to 100% wciągniecie.

Wcześniej drukowałem lubej dyplomy a z uwagi ze nie wygrzewało tonera dobrze testowaliśmy na rożnych papierach z rozna gramatura - szukaliśmy odpowiedniego. Podejrzewam ze to mogło uszkodzić strukturę wałka.

Szukam przyczyny bo w serwisie powiedzieli ze to może być również pas transmisyjny.
    Przy pierwszym wciągnięciu papieru fuser rozebrałem i być może cos zgubiłem tzn palce odciągające papier od rolki o ile w tym modelu cos takiego jest. Owszem jest listwa ale miedzy listwa a rolka wygrzewającą jest ponad 1mm przerwy. Nie wiem czy czasem nie jest tam coś uszkodzone - urwane

Drukarka jedzie na tonerze sypanym który od jakiego czasu stoi w pojemniku w garażu, ale z nim nie było nigdy problemu

Może ktoś miał podobny problem i pomoże mi uporać się z problemem
    Ewentualnie pozostaje wymiana fusera - ale o tym czy faktycznie to robić chciałbym się zdecydować w ostateczności!

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Problem tkwi najprawdopodobniej w jednej z tych rzeczy:
    - nieodpowiedni proszek w tonerach
    - w drukarce ustawione zbyt duże nasycenie kolorów
    - uszkodzenie fusera.

Pas powinien być okey.

• Poziom 34  
    Ja obstawiam tonery zamienne.
  • Poziom 22  
    Jeżeli kartka zawija się na fuserze to brakuje właśnie pazurków odrywających lub są mocno obklejone tonerem. W większości urządzeń takie coś występuje. Nie wiem jak tutaj realizowane jest odrywanie, zobacz gdzie jest jakiś element który mógłby jeździć po czarnym wałku. Przesmaruj wałki olejem silikonowym

Nowy fuser można kupić za ok. 200 zł
    A używany za 140zł - zobacz na portalach aukcyjnych.

Zobacz też ten temat - nie wczytywałem się :
    http://ideapodgrow.blogspot.com/2012/12/samsung-clx-3170-clearing-paper-wrapped.html
  • Poziom 24  
    Raz mi się zdarzyło, iż rolka wyciągająca kartki z fusera nie kręciła się.
  • Poziom 10  
    Witam
    Dzieki za pomoc. Wczoraj po pracy rozebrałem jeszcze raz fuser i walki potraktowałem preparatem Novogum Extra (pozyczony od znajomego). Nie zależało mi na tym czy walki przerwaja czy nie ulegną uszkodzeniu. Najprawdopodobniej wałek był zasyfiony - byly na nim slady wygrzanego toneru - i w konsekwencji czego resztki toneru z walka powodowały ze karta zamiast sie wygrzać przywierała do niego i centralnie nawijała się.

Kolejna sprawa czujnik wyjscia - nie wiem czy jest sprawny czy drukarka dziala prawidłowo. Teoretycznie jak karta nie pojawia jako wydrukowana drukarka powinna zatrzymać prace - tak jak ma to miejsce przy uszkodzonym czujniku. U mnie centralnie karta cala sie wkręcała.

Na chwile obecna drukuje zobaczę jak długo
    Jedna rzecz ktora mnie jeszcze zastawiana bo kartki zadrukowane maja tzn osli rog zagięty u góry. Byc może karta gdzieś haczy lub haczyła co powodowało ze wciągało ja w fuser

Pozdrawiam
    Mariusz
  • Poziom 27  
    A przypadkiem na odrywaczach wałka grzewczego nie są uszkodzone te blaszki (bo chyba to tak jak w scx) Wtedy albo zawijało albo właśnie gięło róg kartki