Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo - Y550p dziwny objaw z grafiką BGA

19 Sty 2015 15:54 678 4
  • Poziom 14  
    Witam szanownych kolegów potrzebuje porady odnośnie awarii na jaką trafił do mnie laptop.
    Na ekranie w windowsie na niektórych oknach lub w niektórych miejscach pojawiają się takie jak gdyby mrówki (jak na zdjęciu) nie działa również HDMI natomiast D-sub jest ok na monitorze zewnętrznym taki sam objaw jak na matrycy laptopa
    Podjąłem próbę naprawy:
    Podmienienie pamięci ram - bez zmian
    Podmienienie procesora (intel i3-330m) na inny - bez zmian
    Reballing układu VGA (n10p-gs-a2 układ z 2011r) na nowe kulki ołowiowe bez zmian nawet trochę gorzej działa, Lenovo - Y550p dziwny objaw z grafiką BGA czasami bluescreen i wentylator strasznie głośno chodzi
    Nawet podmieniłem matryce ale dalej to samo

https://obrazki.elektroda.pl/9090160400_1421679112.jpg
    Efekt jest bardzo dziwny dlatego że wyżej wymienione problemy (mrówki) nie występują w Bios oraz nawet na ekranie startowym dopiero po załadowaniu całego windowsa.

Zastanawiam się czy to jednak układ vga czy może pamiątki wokół niego a nie chce grzać całej płyty na chybił trafił.
  • Poziom 31  
    Uruchom Video Memory Stress Test z Hirens BootCD. Jest to program przeznaczony do testu pamięci grafiki. Jeśli zacznie sypać errorami tzn, że któraś z kości pamięci wokół GPU jest do rebaillingu/wymiany.
  • Poziom 14  
    Video Memory Stress Test 0 błedów ale jak dałem Cpu-Video-Disk Test to wyskoczyło zaraz Runtime error 200 at 1280:0099
  • Poziom 13  
    Mam Y550 i takie cosik zdarzało się i u mnie ... tylko że pokazywało się i gdy przewijałem strone www w dół górę to znikało ... bardzo rzadko sie to zdarzało ale jednak.
  • Poziom 14  
    Do wymiany był układ BGA karty grafiki temat zamknięty pozdrawiam