Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 8500A - nieoryginalny tusz oraz problem z czyszczeniem głowicy drukującej

CentrumWebmasteringu 19 Sty 2015 16:25 1308 1
  • #1 19 Sty 2015 16:25
    CentrumWebmasteringu
    Poziom 9  

Witam
    HP 8500A z tuszami typu HP940 i dwa problemy..
    1. nieoryginalny tusz - kupiłem jeden w Media Markt, wyskoczył komunikat o nielegalności tuszu. Zwróciłem go i zakupiłem inny zamiennik na Allegro, niestety komunikat znów się pojawił. Niby drukuję w kolorze, ale stan tego tuszu pokazuje jako na wyczerpaniu i znak uwaga. Nie wiem czy drukuje z tego co głowica zassała czy już z nowego tuszu i komunikat można ignorować.
    2. problem z czyszczeniem głowicy. Drukarka cały czas drukuje stronę testową, widać na niej, że różowy jest nie tak(poziome linie). Teraz chciałbym przeczyścić głowicę - na filmikach w YT do tego używano profesjonalny sprzęt, ale jak poszedłem do sklepu z tuszami to wymyślili ciepłą wodę i użycie sprężonego powietrza. Głowica HP940 więc niezbyt tania i nie chciałbym ją przypadkowo uszkodzić.

0 1
  • #2 19 Sty 2015 23:50
    leeart

Poziom 34  

Głowica i tak już pewnie jest uszkodzona. Ciepła woda to dobry pomysł. Wkładasz cześć drukującą do wody i odmaczasz. Możesz spróbować ręcznika papierowego zwilżonego. Sprężone powietrze nie zabardzo, powietrze z płuc już lepiej, bo z wyczuciem.

1