Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

a3 1.9tdi 2000r. - nierówna praca po uszczelnieniu pompy.

19 Sty 2015 21:14 1119 6
  • Poziom 10  
    Witam, przeciekała mi pompa wtryskowa i dałem mechanikowi do uszczelnienia. Pompę uszczelnił i ustawił (kąt wtrysku, dawka paliwa). Samochód odpala dobrze i podczas jazdy też bez problemu, po zapaleniu auta obroty ok. po naciśnięciu pedała gazu też ok. ale jak puszczę pedał gazu to zaczynają falować obroty i silnik pracuje (nierówno, głośno jak traktor). Natomiast jak włączę klimatyzację i światła obroty przestają falować. Mechanik powiedział że zapowietrzona pompa ale ja przejechałem 50km. i bez zmian. Proszę o odpowiedz.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Trzeba ustawić dawkę paliwa, bo jest za wysoka i i jak silnik schodzi z obrotów to fiksuje, oddaj na reklamacje.
  • Poziom 10  
    Niewiem jakie to wtryski auto audi a3 1.9tdi 2000r. Silnik alh 90km. Na pompie wtryskowej.
  • Poziom 11  
    jeśli problem powstał po naprawie pompy to tu trzeba szukać , niczego innego nie dotykaj bo potem będą koszty żeby to wyprostować , zła dawka , za wysokie ciśnienie , za wczesny kąt wtrysku , niech mechanik cofnie pompę kilka stopni i porówna prace , w tym punkcie nic złego stać sie nie może a może pomóc w diagnozie
  • Poziom 10  
    Mechanik mówił mi że pompa była u pompiarza i oddał ją na reklamację.
  • Poziom 10  
    Wtryskiwacze są zwykłe, dwusprężynkowe.
    Po wyjęciu pompy zawsze trzeba sprawdzić kąt wtrysku, a przy grzebaniu w pompie dawkę paliwa. Na oko tego nie uda się zrobić.
  • Poziom 10  
    Odebrałem dzisiaj auto od mechanika i jest ok. pompiarz wymienił nastawnik. Mechanik powiedział że jeszcze trzeba sprawdzić logi dynamiczne bo ustawił według fabrycznych ale pogoda dziś nie pozwala a ja potrzebuję auto.