Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX 1015 7.1 150 watt

19 Sty 2015 22:06 801 4
  • Poziom 2  
    Mam sprzęt taki jak w temacie i mam z nim problem.
    Do wyjścia Front podłączyłem 2 kolumny tonsil, zaś pod gniazdo center
    tubę samochodową P. po 3 dniach użytku na dość mocnych obrotach cokolwiek wepnę w wejście center gdzie była załączona owa tuba nie działa. tuba na kable miedziane.
    Mam nadzieje że nie uszkodziłem stale gniazda gdyż gdy włączam tester głośników to z każdego (łącznie z tubą) wydobywa się "syczenie" dające poznać który głośnik to który. Słyszałem również, że amplitunery są zabezpieczone przed spaleniem i innymi złymi zjawiskami. Proszę was powiedzcie co jest przyczyną braku dźwięku z tego gniazda. Jeżeli jest uszkodzony to ile zapłacę za naprawę. z Góry dziękuję i pozdrawiam !

Jesli w czymś to pomoże, to tak wygląda tuba. http://allegro.pl/tuba-basowa-subwoofer-blaupunkt-gtt-1200-sc-700w-i4973052807.html
  • Warunkowo odblokowany
    Witam. Gniazda raczej nie uszkodziłeś lecz końcówkę mocy kanału centralnego. Wzmacniacz ma moc wyjściową około 150W a tuba prawdopodobnie w rems 700W. Moc wyjściowa 0wzmacniaczy on 200W określa z założenia moc głośnika jaki możesz podpiąć do niego przy danej rezystancji. Ważnym parametrem jest rezystancja głośnika, ponieważ dla danej rezystancji obciążenia wzmacniacz został zaprojektowany na dana moc.
  • Poziom 2  
    Powiedz proszę czy orientujesz się w cenie naprawy końcówki mocy.
    I jeszcze pytanko jedno. Jesli moc muzyczna głosnika wynosi 110 watt znamionowej (muzycznej 140) zaś na wyjściu ampli mam 150 watt. to czy przy mocnym (80% owej) głośności nic głosnikowi się nie stanie ?
  • Warunkowo odblokowany
    Moce podawane przez producentów są troszkę pomieszane. Jedni podają moc wyjściową w Watach inni w Watach rems, jeszcze inni w Watach muzycznych itd. Idzie zwariować. Ale jedno jest pewne, na pewno do 8 omowego wzmacniacza nie podłączymy głośników 4 omowych ponieważ moc wyjściowa ulegnie drastycznemu pomniejszeniu.
    Niestety nie orientuje się co do ceny końcówek mocy w tym wzmacniaczu. A tuby pod wzmacniacze samochodowe maja z reguły po 4 Omy rezystancji cewki głośnika.